Děti z Hamlinu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Loď Federace Ferrel je napadena neznámým plavidlem. Na nouzový signál reaguje Enterprise, která je nejblíž. Události se začínají komplikovat a postupně vychází najevo, že cizí loď patří Choraiianům, rase, se kterou Federace téměř nemá kontakty a která je zodpovědná i za tzv. Hamlinský masakr. A kapitán Picard, jak je jeho zvykem, se snaží věcem přijít na kloub a situaci vyřešit ku prospěchu všech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78234/deti-z-hamlinu-78234.jpg 3.815
Série:

Star Trek - Nová generace (3.)

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)
Orig. název:

The Children of Hamlin (1988)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Děti z Hamlinu

Přidat komentář
Palorizek85
17. června

Kniha mi opět oživila dobrodružství hvězdné lodi Enterprice a její posádky. Zajímavý příběh, zvraty i rozuzlení. Rozhodně stojí za přečtení.

Phoenix16.cz
03.01.2013

Kapitán Picard zjišťuje, že několik dětí přežilo hamlinský masakr před padesáti lety a dodnes jsou rukojmí rasy, která byla za incident zodpovědná. Enterprise je vyslaná těmto "dětem" vyjednat návrat mezi lidi. Tentokrát se obsah knihy převážně soustřeďuje na jeden ústřední motiv (linka se zemědělci tu byla téměř zbytečná) a tím je získání rukojmí zpět a především etické problémy, které s jejich návratem na Enterprise souvisí. Ze známých postav tu nejvýraznější roli dostala doktorka Crusherová, ostatní postavy se příběhem míhají více či méně okrajově. Setkáváme s dvěma novými postavami, z nichž jedna je pěkně protivná a způsobuje kapitánovi problémy a druhá, na první pohled nenápadná, v sobě skrývá víc, než to zprvu vypadá. Akce si v této knize moc neužijeme, protože se tu filozofuje od začátku do konce, což není vůbec na škodu, protože to z Dětí z Hamlinu dělá v rámci série trochu odlišný příběh od zaběhnutého schématu.


Štítky

Star Trek

Autor a jeho další knihy

Carmen Carter
americká, 1954

Kniha Děti z Hamlinu je:

v Přečtených33x
v Doporučených1x
v Knihotéce28x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit4x