Strážci míru

Druhá kniha z řady Star Trek - Nová generace. Setkání posádky Enterprise se zbytky tzv. Stavitelů zpočátku vypadá katastrofálně, ale pak se ukáže, že lze vše vyřešit ku prospěchu všech. "Vy jste stavitelé?" Než Geordi nebo Dat stačili vymyslet odpověď, zřejmý vůdce trojice ostře mávl na toho, jenž promluvil, a pak se narovnal a podíval se přímo na třpytící se stříbro Geordiho visoru. "Pojďte," vyzval je škrobeně, snad dokonce ustrašeně. "Bude nám nesmírnou ctí, když nám dovolíte přivést vás k našemu vůdci. Jeho Celoživotním přáním bylo získat před smrtí příležitost setkat se s těmi, kteří dokázali zařídit, že mohl zabránit zničení našeho světa."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78230/strazci-miru-78230.jpg 3.412

Star Trek - Nová generace 2.

Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)

The Peacekeepers, 1988

Kniha Strážci míru

Palorizek85
04.03.2019

Šlo to, na 5 hvězdiček to asi není, ale 3 bych tomu taky asi nedal. Žádný zásadní zvrat v knize nečekejte - ten kdo viděl seriál, tak již bude znát předpokládaný vývoj.

Phoenix16.cz
02.01.2013

Komentář píšu asi dva měsíce poté, co jsem knihu dočetla. A musím přiznat, že mi dělá docela problém si vzpomenout, co že se vlastně v knize dělo. Ono se tam totiž dělo to, co se ve ST děje poměrně často, pouze s menšími obměnami.
Výsadkový tým se dostává do situace, kde jsou dvě různé frakce bojující proti sobě a je na Enterprise posoudit, která strana jsou ti "dobří" a bojují za správné ideály. Přesně o tom jsou i Strážci míru a celý děj se odehrává podle předem velice jednoduše odhadnutelného scénáře, který už jsme viděli v každém ST vesmíru minimálně jednou.

Poslední cesta do PODZEMÍ
Poslední cesta do PODZEMÍ