paloma

Kvítek karmínový a bílýKvítek karmínový a bílýMichel Faber

Pro mě byla kniha velkým zklamáním, hlavně se mi nelíbí styl, jak je napsaná, nemám ráda, když autor neustále oslovuje čtenáře, ruší mě to. Dějově je kniha velmi chudá a rozhodně nepatří mezi knihy, které se čtou jedním dechem. Knihu bych vzhledem k obsahu zredukovala tak na třetinu. Mnohem víc se mi líbily knihy od Kena Folletta - Na věky věků a Pilíře země, Pád titánů a Zima světa také nejsou špatné. A úžasný román o Novém Amsterdamu a počátcích New Yorku od Beverly Swerling - Město snů.

18.01.2015

Toulky českou minulostí 1Toulky českou minulostí 1P. Hora (pseudonym)

Velmi pěkně napsaná kniha, moc dobře se čte. Já jí četla jedním dechem, což u naučné literatury se většinou říct nedá.

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

Vubec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, takže během týdne jsem přečetla všechny díly. A nejraději bych udělala druhé kolo, ale asi si nechám malou přestávku. Nepamatuji, že by se mi tak moc něco líbilo, snad jedině Pilíře země a Navěky věků.

09.08.2012

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

marlowe napsal: .........na žádný příběh jsem nenarazil. No, to je trefně řečeno :-)

30.03.2013odpad!

Jméno větruJméno větruPatrick Rothfuss

Tak skvělá hodnocení a já se tak strašně nudila. Přečetla jsem pouze 80 stran, ale zkusim to někdy znovu, třeba se začtu.

13.01.2016

Modlitba za Owena MeanyhoModlitba za Owena MeanyhoJohn Irving

Moje nejoblíbenější kniha od Johna Irvinga, kterou jsem dlouho nemohla pustit z hlavy. Velký dojem na mě udělala postava Owena Meanyho a jak vše co se v jeho životě odehrálo směřovalo k naplnění jeho osudu.

24.04.2012

MájMájKarel Hynek Mácha

Nechápu co se na tom může někomu líbit a ráda bych to pochopila, přesto jsem knížku nedokázala dočíst.

25.04.2012odpad!

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Vážení, když už, tak bumhuk.

17.03.2013odpad!

Wolf HallWolf HallHilary Mantel

Milá Ellesime, tvůj komentář není nepřehledný ani zmatený. Naopak vyjadřuje přesně pocity a dojmy, které mám i já při čtení této knihy. Někdo prostě umí psát a někdo už to tak neumí. Napsat srozumitelnou knihu je podle mě daleko těžší. Někdy mám ale pocit, že to co je nesrozumitelné se mnohdy považuje za umění a všichni dělají, že tomu rozumí. Trochu mi to připomíná císařovy nové šaty. I já mám ráda historické knihy a jsem nadšená, když kniha obsahuje hodně historických faktů, dat nebo dokonce mapy a rodokmeny. Kniha ale musí být napsaná čtivě a srozumitelně. Čteme přece pro radost a ne z povinnosti, tak proč se trápit s knížkou, která nám prostě nesedí. (obzvlášť když víme, jak to dopadne :)
Jestli můžu doporučit, tak moc pěkná je knížka Tajemné víno od Dinah Lampitt

21.02.2014

Vražda v ambituVražda v ambituVlastimil Vondruška

Velmi čtivá kniha, těm kdo ještě neznají příběhy královského prokurátora Oldřicha z Chlumu doporučuji začít s touto knihou, protože první povídka vypráví o jeho mládí a třetí jak se seznámil se svojí milovanou Ludmilou z Vatemberka. Ve druhé povídce se poprvé objeví sympatická postava panoš Otta ze Zástřízlí, který nenechá žádnou sukni na pokoji.
Oldřich z Chlumu, Otta ze Zástřízlí a velitel Diviš jsou moje nejoblíbenější postavy, líbí se mi jejich přátelství a jak se vzájemně "špičkují", hlavně Otta s Divišem.

22.04.2012

Toulky českou minulostí 2Toulky českou minulostí 2P. Hora-Hořejš (pseudonym)

Velmi pěkně napsaná kniha, moc dobře se čte a navíc moje oblíbené období. Já jí četla jedním dechem, což u naučné literatury se většinou říct nedá.

22.04.2012

Toulky českou minulostí 3Toulky českou minulostí 3P. Hora-Hořejš (pseudonym)

Bílá hora - velmi zajímavé období, často si kladu otázku "coby kdyby".

22.04.2012

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJack London

Knížka na kterou se nezapomíná. Pro mě jedna z nejlepčích knih.

24.04.2012

Poslední královstvíPoslední královstvíBernard Cornwell

Napínavé, čtivé, vypráví o chlapci, který byl zajat a vychován Vikingy. Přijímá jejich náboženství i způsob života , který je mu bližší, než křestanství. Ke konci se vrací ke svým kořenům, jednou z příčin je, že je zabit jeho druhý otec Ragnar.
Kniha se mi moc líbila, jen ten konec mi připadal trochu smutný.

28.08.2012

Město snůMěsto snůBeverly Swerling

Vzrušující sága zachycující životní osudy newyorské rodiny lékařů a chirurgů mezi kterými vládly spory a nenávist po několik generací. Na jedné straně lékaři, kteří zarputile lpí na starých léčebných metodách, jako např. pouštení žilou, čímž mnohdy pacienta dorazili. Na druhé straně pokrokový lazebník-chirurg, který se nebojí nových léčebných metod a navzdory předsudkům a odsouzení se pouští i do prvních chirurgických operací. Nádherná kniha, skvělé čtení. Cetla jsem již před pár lety a dnes jsem zjistila, že kniha má další díly, tak se mám na co těšit.

31.01.2013

Dobrá zeměDobrá zeměPearl S. Buck

Nádherná kniha, kterou jsem četla již před pár lety. Vypráví o životě a zvycích na čínském venkově. O životě plném bídy, dřiny a odříkání. Velký dojem na mě udělala manželka čínského rolníka, která mu byla v mládí prodána. Společně s ním do úmoru dřela na poli. Dokázala si poradit i v těch nejhorších situacích. Dnes by se řeklo, že byla kreativní. Dokázala takřka z ničeho vytvořit zázemí pro svou rodinu. To my bychom v takové situaci chcípli. Nejvíc mě dojala její obětavost a skromnost. Hlavně to, že zůstala stále stejná i po té co její rodina zbohatla. Mohla si dopřát přepych a pohodlí, ale ona i nadále pracovala a žila stále skromně. Nadále se obětavě starala o rodinu a pracovala jako dřív. Vděku se, ale nedočkala. Ve smutku a opuštění dožila svůj život.

29.03.2013

Kniha hrůzyKniha hrůzy* antologie

Jediná povídka, která mě zaujala a připadala mi trochu jako horor je " Hudba Bengta Karlssona". Jinak je to takový slabý odvar. Povídku Alice pod igelitem jsem nepochopila, ráda bych si přečetla názor na tuto povídku od jiných čtenářů. Povídka "Všechno špatně a zubatí duchové" patří k těm lepším.

28.10.2013

OdhalenáOdhalenáRichelle Mead

Úžasná knížka, taková třešnička na dortu této skvělé série. A musím přiznat, že jsem si napřed přečetla jak to dopadne, abych mohla v klidu číst.

13.05.2014

Utajené dějiny Čech I.Utajené dějiny Čech I.Otomar Dvořák

Jedna z nejlepších knih na toto téma, kniha mě tak zaujala, že jí s mrazením v zádech čtu už potřetí.

23.04.2012

Vykladačka smrtiVykladačka smrtiDiana Norman

Velmi nudný, zdlouhavý a nezajímavý začátek. Nelíbí se mi styl jak je napsaná, nevim jestli se donutim to dočíst. Zlatý Vondruška.

25.04.2012

MouchaMouchaPatricia Cornwell

Kniha se mi nelíbí a nedokázala jsem se donutit, abych knihu dočetla. Nerada odkládám nedočtené knihy, ale na co se trápit, když máme spousty jiných krásných knih.

07.07.2012odpad!

Vlčí léto laponského mlynářeVlčí léto laponského mlynářeArto Paasilinna

Co dodat, když už jsou zde dva tak pěkné a výstižné komentáře. Plně se s nimi ztotožňuji, kniha je čtivá a zábavná. Mlynář je zajímavý podivín, jehož libůstka hlasité vytí dovádí lidi k šílenství a vyústí až v hon na nebohého mlynáře. Je to moje první přečtená kniha od autora a v krátké době jsem přečetla i ostatní, takže můžu říct, že tadle je nejlepší.

07.07.2012

HostitelHostitelStephenie Meyer

Dávám 10 hvězdiček.

21.09.2012

Les oběšených lišekLes oběšených lišekArto Paasilinna

Po dlouhé době jsem se pořádně nasmála a ten konec přesně podle mých představ.

07.02.2013

Říše kamenného sokolaŘíše kamenného sokolaWilbur Smith

Kniha není špatná, ale trochu jsem se nudila. Knihy Pobřeží v plamenech a Šelma mají daleko větší spád.

24.03.2013

Květy z půdyKvěty z půdyVirginia Cleo Andrews

Velmi, velmi smutná knížka, která na mě udělala dojem a kterou jsem si musela přečíst, přestože je tak strašně smutná až depresivní. Rozhodně ji z těchto důvodů podruhé číst nebudu, na druhou stranu je to kniha na kterou nikdy nezapomenu a budu si jí pamatovat celý život.

22.05.2013

Nebe nad DarjeelingemNebe nad DarjeelingemNicole C. Vosseler

Jeden z nejhezčích románů jaký jsem kdy četla.

11.06.2013

ZářZářAlexandra Adornetto

Kniha se mi líbila, to jestli je děj předvídatelný nebo ne mi je celkem jedno. Hlavně, že dobro zvítězilo nad zlem. Jediné co bych maličko upravila, tak by Bethany nemusela být zase až tak bezbranná a nevyzrálá až moc na mladou dívku, natož na anděla.

07.10.2013

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Zatím mám stále raději knihy od J.Rollinse. Ale musím uznat, že mě obě knihy okamžitě vtáhly do děje a četly se skvěle, děj měl spád a napětí. Určitě si přečtu i další knížky tohoto spisovatele.

28.11.2013

Čtyři poslední věciČtyři poslední věciPaul Hoffman

Souhlasím se všemi, kterým se kniha nelíbila. Dočetla jsem ji tak nějak z "povinnosti". Přesto si pokračování přečtu. No, kdyby sem někdo napsal stručné shrnutí, jak to dopadne, tak to by mi úplně stačilo ke štěstí.

03.12.2013