Paja85 Paja85 komentáře u knih

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Ohhh, skvělá kniha. Téměř povinnou pro milovníky Měděného jezdce. Paullina Simonsová je velká vypravečka a nenechá vás vydechnout ani na okamžik. Žádný hlavní hrdina ve mě nevyvol takovou nechuť a naštvání jako manžel hlavní hrdinky. Obětoval svou rodinu za ideály. Stojí za přečtení! Za mě plný počet hvězd.

10.02.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Na knihu jsem se moc těšila, autorka nezklamala, je veliká vypravěčka. Ale měla jsem malinko problém se hned začíst. (Možná to není chyba autorky) Příběh byl mistrně vymyšlen.

02.02.2016 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Ooo...tak tato kniha mě po dlouhé době hodně bavila. Prolínání časů bylo skvělé a celou dobu jsem netušila, kdo je vrah, i když to bylo vlastně tak prosté. Perfektní kniha v které bylo napětí, že člověk musel číst a číst :)

23.01.2016 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Na knihu jsem se těšila a za mě trochu zklamání...nápad s miniaturistou pěkný, ale potenciál nevyužitý.

16.01.2016 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Na knihu jsem se moc těšila, námět byl zajímavý, ale hlavní hrdinka si nakonec moje sympatie moc nezískala. Kniha měla slabší i silnější pasáže.

11.01.2016 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem četla z povinnosti, rok ji mám půjčenou...musím říct, že prvních 150 stran, možná i 250 bylo docela zajímavých. Vlastně až do okamžiku než k něčemu došlo. Pak už to byla jen červená knihovna protkaná pornem, sem tam žárlivost, sem tam scény...posledních 150 stran jsem už vzala rychločtením. Další díly číst nebudu. Mimochodem stále opakující se věty o kousání rtů, vnitřní bohyni, kalhoty spadené na boky...ach jo. Ale jak psal někdo níže, čte se to rychle, není u toho nutné moc přemýšlet.

06.01.2016 3 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Kniha byla moc pěkná, zajímavý příběh, četlo se to pěkně. Že bych si z toho ale sedla uplně na zadek se říct nedá, asi jsem čekala o malinko víc. Ale určitě nezklame

30.12.2015 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Za mě teda zklamání, příběh byl těžko uveřitelný a překombinový. Jediné pozitivum, že to docela odsýpalo.

26.12.2015 3 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Jaké zklamání, prvních x stránek jsem nepozorovala rozdíl mezi Květy půdy, ale potom jsem bohužel pochopila, že druhý díl není nic víc než překombinovaný románek. Zklamání...po tak brilantním prvním díle!

18.12.2015 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Ufff....tak to bylo trochu silné kafe. Přečteno za pár dní...ani jsem nemohla někdy dýchat...tak silné a hrozné některé scény byly. Opravdu neuvěřitelně čtivá kniha! Doporučuji!

07.12.2015 5 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Knížku jsem doma jako rukojmí z knihovny držela 3 měsíce. Trochu zklamání kvůli mé nevědomosti bylo, že se jedná o druhý díl serie. První díl jsem ale nečetla a tak mi unikaly nějaké věci ze soukromého života vyšetřovatelů. Knížku ale hodnotím kladně, bavila mě, měla své napínavé momenty.

01.12.2015 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Dávám 5 hvěžd, za oblíbenou autorku, za dobrý námět, za knihu, která mě nenudila. Jak už padlo někde níže, do mého srdce se ale ani zdaleka nezapsala jako Než jsem Tě poznala, i když příběh to byl moc hezký.

23.11.2015 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Musím dát 5 hvežd! Kniha byla velmi čtivá, nemohla jsem se otrhnout, celou dobu držela čtenáře v šachu, až vlastně největší zklamání bylo když jsem se dozveděla pointu a kniha musela skončit. Dle mého nejlepší dílo autorky!

16.11.2015 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Jak už se někde psalo, je to taková pohádka, jde vidět, že knihu napsala Američanka, která sice má své zážitky z Afgánistánu, ale např.s knihami od p. Hosseini se to nedá vůbec srovnat. Ale četlo se to pěkně

09.11.2015 4 z 5

Zack Zack Mons Kallentoft

Nechci být příliš kritická ke knize, která se ocitla ve Velkém knižním čtvrtku, ale musím jí vytknout jednu věc. Po té, co prvních 150 stránek bylo velmi zajímavých a čtenář se pomalinku seznámil s hlavními hrdiny a příběh dostlal "smysl" jsem se začala strašně nudit a v polovině knihy jsem byla zralá na její odložení. Dle mého až na posledních 30 stránek kniha neměla napětí, spád...Závěr vše vynahradil a byl excelentní. Námět knihy i hlavní hrdina zajímavý

01.11.2015 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Knížka je taková Nesbova klasika na kvalitní vlně...hlavní hrdina zajímavý, sem tam jsem se ztrácela ve jménech a nemohla jsem se pořádně začíst. Řekla bych, že problém je možná ten, že jsem po celé serii Harryho Hole trochu "přeNesbovaná" Každopádně fanoušky určitě nezklame.

29.10.2015 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Kniha nebyla rozhodně zlá. Ovšem že by to bylo uplně trhák, to taky ne. Kniha se četla dobře, je ze současného "online" prostředí mladých lidí. Zatím jsem nic podobného nečetla. Uplná ztráta času to asi není :)

13.10.2015 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha je opravu nádherná, právem vlastní Pulitzerovu cenu, čte se sama, dokáže pohladit i napnout smysly

06.10.2015 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Musím dát zaslouženě 5 hvězd! Skvělá kniha, která držela v napětí, na čtení jsem se těšila a posledních cca 150 stran jsem dala v kuse.

25.09.2015 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Nejsem si přesně jistá, jak knihu ohodnotit, špatná nebyla, ale něco mi tam prostě chybělo, něco co by mě pohánělo ve čtení, takže jsem ji četla asi 14 dní...třetí díl si přečtu asi spíš jen ze zvyku.

21.09.2015 4 z 5