Pája20 Pája20 komentáře u knih

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Suprovy díl se skvělou bytvou o Olymp a osud světa. Prostě nářez
SPOILER!!
Percy na sebe bere Achillovu kledbu aby se mohl vyrovnat Kronovi v Lukově těle. Devět bohů bojuje s Týfonem. Poseidon válci s Tytanem Okeanem a na tabornicich a lovkynich je ochrana Manhattanu a Olympu. Aresuv srub kvůli hádce s Apollonovym nejdou do boje a Kronos se blíží.. Nakonec největšími hrdinami se stane Nico s odcem Hadem při pomocí při obraně Olympu v nejtemnejsi chvilce. Ve chvíli kdy Tyfon překračuje řeku aby se dostal na Manhattan zachrání vše Poseidon s vojskem kyklopu na Hypokampech a strhnou Tyfona do Tartaru. A nakonec Luke premuze vlastní boj a skrz "Achillovu patu" se prokletou čepelí objetuje a zabíjí sebe i s Kronem. A aby toho nebylo málo Reachel se stává Delfskym orakulem po 80 letech a zrušení Hadovy kledby a za přítomnosti Apollona vyrkne nové proroctví..... A tábor se rozrůstá a hromadu nových srubu pro nižší bohy a noví tábornici, kteří vědí kdo je jejich božský rodič se jen a jen ženou...
KONEC SPOILER!!
A co bude dál noo Bohové Olympu nám to řeknou...

16.06.2019 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

je zajímavé kolik toho člověk po letech zapomene. Ale i tak suprový příběh a díl. Percyho mám moc rád je dobře praštěný a prostě syn Poseidonův co víc si přát :D . Všechno co pochází z Řecké mytologie mě baví a zajímá.

SPOILER!!!
Příběh se klasicky odehrává v Americe a pokračuje hrozba z války s Titány a Anabeth potřebuje pomoct při své výpravě a kdo by jí mohl pomoct při průchodu Daidalovým labyrintem než Percy, Grover, Tyson a záhadná smrtelnice Reachel, která vidí skrz mlhu. Percy objevuje své síly poloboha. Grover nachází velkého a ztraceného boha Pana. Ikdyž jsem to četl několikrát tak u této části mě to vždycky rozesmutní. Bohužel je to tak divoká příroda je pryč a poslední kousky zbývají. A jen všichni kdo na tomto světě žijí můžou zachránit přírodu. Tyson jako kyklop najde svého příbuzného starého a mocného Hekatoncheira sice zničeného ale dobrého v srdci... Sice se toho hodně pokazilo ale már dobrých věcí se stalo..
KONEC SPOILERU

Pokračování stojí za to to co si z větší části myslíte se stane nebudu spoilerovat ale řeknu jen toto Druhá válka s Titány začala a jak skončí......... :)

12.06.2019 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

I když tuto serii sem četl několikrát, strašně rád se k ní vracím. Zbožnuji řeckou mytologii a Rick Riordan mi dal všechno co bych si jen mohl přát je fajn se rozpomínat nad tím když se mi při čtení stránek vrací zážitky a vzpomínky co by se mohlo dít dál :) Je to prostě parádní čtení ale nikdy nezapomenu když jsem to četl poprvé :) no jdu se vrhnout na další díl :D

08.06.2019 5 z 5

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Páni tak ten to díl se mi zatím líbil ze všech nejvíc.. Prostě úžasný díl. A Joker byl prostě brutální.. Opravdu jsem některé věci fakt nečekal..
SPOILER

Opravdu jsem se bál v tu chvíli když jsem zjistil že by všichni přišli o tváře a že jim je Joker odřezal a pak lup a naštěstí jim je neodřízl tak jsem byl naštěstí rád že se jim víceméně nic nestalo :D
KONEC SPOILERU
už se těším na pokračování :)

05.06.2019 5 z 5

Batman: Soví město Batman: Soví město Scott Snyder

Opravdu suprový příběh, jsem z toho nadšený nejen super zpracování ale také krásné grafické ztvárnění :) nezývá než se vrhnout na další dí :D

03.06.2019 5 z 5

Hra o trůny #2 (komiks) Hra o trůny #2 (komiks) Daniel Abraham

Ten příběh me asi nikdy neomrzí. Západozemí a jeho dej je prostě suprový a vždy budu velký fanoušek. Prostě nádhera a ty krezby musím dávat pozor ať si to ne poslintám meji to krásně grafický udělané :D :D

27.05.2019 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 1 Ultimate Spider-Man a spol. 1 Warren Ellis

Suprovy komiks. Krásna krezba a příběh no klasický spaidy. A strýček Ben je vtipálek :D

Fantastic Four- surový viděl jsme jen filmové zpracování a komiks se mi moc líbí :)

24.05.2019 5 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Ezop

Vcelku nebylo to tak špatné některé bajky se mi líbily..

24.05.2019 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jako něco málo jsem věděl o příběhu Krysaře. Ale opravdu mě to nebavilo.. Osobně povinná četba mě nebaví a u tohoto díla jsem usínal.. Nápad dobrý ale každý má jiný názor..

21.05.2019 1 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Od Čapka jsem četl RUR a teď Bílou nemoc. Na to že povinnou četbu čtu jen proto že musím tak se mi dej opravdu líbil. Opravdu moc pěkná knížka.

14.05.2019 4 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Na to že je to můj první DC komiks tak musím uznat že jsem mile překvapen. Nevěděl jsem co mám od toho čekat a opravdu super. Příbeh i kesba jsou skvělé. Nemůžu si ani stěžovat. Těším se na pokračování.

09.05.2019 5 z 5

Hra o trůny #1 (komiks) Hra o trůny #1 (komiks) Daniel Abraham

Krásné zpracování Her o trůny. Jsem veliký fanoušek a cokoliv s touto tématikou je to chci mít a i se mi to líbí. Musím říct že je to nádherně udělané a krásné. Za mě 5 hvězdiček méně tomu dát ani nemůžu.. :D Super počteníčko když má člověk přečtené knížky a navíc když je zrovna vysílána závěrečná série :D vřele všem doporučuji :)

01.05.2019 5 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

Noo tak když útok tak pořady. Ale tentokrát nrutočí monstra ale lovci. Suprovy díl. Sice jsem ho četl déle protože jsem neměl moc času, ale druhou půlku jsme přečetl rychlosti blesku. Opravdu hodně napínavý díl.. Žádné sklamání spíš víc otázek než odpovědi.
SPOJLER!
Jako kam se hrne vylodění v Normandii. Pitt ukázal že když si za něčím stojí tak jde do toho. Tisícovka Lovců z celého světa nespočet zbraní, tuny nábojů, hektolitry paliva, orska vesnice a pár elfů co z toho vznikne? No krom šíleně směsice osob armáda na zničení města monster. Suprové a zakomponovany dej do reálného světa. Prostě super. Pitt nese svou odpovědnost vivoleneho dost dobře ikdyz mu osud haze klacky pod nohy...
Věřím že toto není konec toto bude ještě brutální...
Jsem strašně rád že čeští lovci jako malá společnost se nedala zahanbit a vyslali do Tábora omrzlin i své zástupce a jak říkají "jsme malá společnost ale mi máme tank" tím se každý chlubit fakt nemůže :D prostě Češi :D
KONEC SPOILERU
Proste parádní počteníčko. Za mě 5 hvězdiček!

27.04.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Larry Correia

Opravdu si nemůžu stěžovat. Pokračování série Lovců monster se podívalo na záhadného agenta UPKM Frankse,který je hotovou mašinou na zabíjení. A odhalení jeho tajemství.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!
V tomto díle se dozvídáme nejen informace o Franksovi ale také o UPKM a jednotce Jednorožec "každý ví že jednorožci neexistují"a také o projektu Nemesis. Franks má mnoho tajemství a odhalení že Franks je prakticky démon z pekla.. no každy by si řekl to sedí podle povahy ale je toho víc nejenže dostal šanci od stvořitele ale je také "hlídán" archandělem Michaelem.
Bohužel ne vše je dobré. Stricken je prostě velká potvora a hraje si na boha. A ke všemu netuší že projekt Nemesis ovládli démoni z pekla a chtějí zničit svět. Naštěstí se to vyřeší. Ale opravdu má to ale. Tím to nekončí pořád je tu ten neznámí, který se probral a shromáždit armádu na finální útok. Ale o tom v dalším díle :D
Myslím si že každý čekal na epický souboj mezi Earlem a Franksem a dočkali jsme se byl to super souboj sice Julie musela být hodně naštvaná když jí zase zdemolovali venkovské sídlo Shakesfordu no a prej skončili remízou nikdo prakticky neumřel :D i když k tomu nebylo daleko :D
Bohužel mě i rozesmutnilo Meyrsovo úmrtí bylo mi ho fakt líto a nakonec překvapení s Frankosovým synem a bohužel i s jeho úmrtím to jsem nečekal.Ale zajímavá narážka že Franks nemá jen jednoho potomka.. Sice podle toho jak Franksův syn dopadl a nebudou tak odolní a nemohou si vyměňovat končetiny a rozhodně nepřežijí když z nich zůstane fašírka jak z Frankse.
A ta potvora Stricken bohužel zase utekl a rozhodně neskončil.. Naneštěstí ...
KONEC SPOILERU!
Super pohled na UPKM a na odhalení Franksova žovota ,stvoření , tajemství a skrytého poslání od Stvořitele.

13.04.2019 5 z 5

Legie Legie Larry Correia

Čtvrtý díl opět nezklamal super příběh, napětí,akce, zvraty, spousta překvapení a také humor i ten tu nechybí jako v každém díle Lovců Monster. Nečekaně jsem zhltal každičkou stránku i řádek a jsem rád že je to tak super série.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
Tak tady jde opravdu vidět jak se i obyčejná konference Lovců skoro z celého světa může zvrtnout v apokalypsu. Ze začátku celkem nevinná akcička v Las Vegas ale nebyli by to Lovci monster aby se něco nepokazilo. Entita co mění sny a vaše noční můry na skutečnost no super to bude zajímavý. A bude hůř, Tajemný symbol opět spatřen, aktivita monster stoupá... Přiznávám že tolik monster nebylo snad v žádném díle ale neva čím víc tím věčí sranda..

Za mě jako milovníka fantasy "jéééé drak :D "
no prostě super díl

KONEC SPOILER

Není nad to se jít vrhnout na pátý díl sice sérii slupnu jak malinu ,ale sakra to se tak dobře čte!!! :D

04.04.2019 5 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

Třetí díl opět nezklamal. Příběh je tentokrát celý o Harbingerovi (Shackleford II.) I když je vyprávěn z různými postavami nejenom Earlem. Je super se podívat trošku do Earlovi minulosti.

Spoilery

Vulkodlaci byli celkem zajímaví i když ta skutečnost chodící zombie a napůl vlkodlaci byl mazec ale expresní odhrnovaí služba s frézou to zvládli :D (pochopí jen ten kdo četl) tomu se říká masakr. A jsem rád že Earl je zase vlkodlak bylo zvláštní když přišel o svou kletbu ale jeho Nemesis Nikolaj mu ukousl prst a vuala je zpět :D a aspoň si i někoho našel krásnou mladou vlkodlačici a záporák ALPHA noo tomu říkám záporák ať žije supervlkodlak je taky síla ale na krále vlkodlaků neměl. A ten konec to mě dostalo.. opravdu jsem zvědavý co je to za tu tajnou agenturu..

31.03.2019 5 z 5

Hádanky a hlavolamy ze světa Středozemě Hádanky a hlavolamy ze světa Středozemě Tim Dedopulos

Knihu jsem dostal před dvěma lety od přítelkyně a opravdu suprová knížka..plná úžasných věcí hádanek a trpasličích run. pro milovníka Tolkienovy Středozemě super.. ale přiznávám mě osobně bez návodu ty runy ne a ne jít :D

31.03.2019 5 z 5

Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Robin Furth

Ou tak tomu říkám poradny hrnek silné kávy... Tolik napětí zauzleni zrady a.. A mrtvých.. Roland přišel o všechno... Ale jedno mu zusto přece naděje na pomstu a ta pomsta bude spravedlivá a krůta protože Roland nezapomeňel tvář svého otce...

Temná věž 4: Pád Gileadu Temná věž 4: Pád Gileadu Peter David

Parádní díl a dej odpovídá názvu smutný příběh hrdeho a mocného města Gileadu. Dej vás donutí se zamyslet a dostane vás ještě i svou hloubkou.

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

AU WAU a zase WAU. Od Stephena Kinga jsem nikdy nic nečetl. Spíš oněm jen slýchávam noo škoda.. Ikdyz je to komiks a promě je to zcela nový svět tak je úžasný jak krezby tak příběh.. Ikdyz jsme si prohlížel krezby tak ne příběh úplně pohltil.. A nezbývá mi nic jiného než se vrhnout na další díl. A ktomu si budu muset někdy přečíst i nějakou knížku od Kinga jsem velice zvědavý....