Hádanky a hlavolamy ze světa Středozemě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pozoruhodná sbírka hádanek a hlavolamů pro všechny milovníky Tolkienových příběhů, kteří rádi luští rébusy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/319180/hadanky-a-hlavolamy-ze-sveta-stredo-LNn-319180.jpg 4.111
Žánr
Literatura naučná, Hobby, Encyklopedie
Vydáno, Universum (ČR)
Orig. název

The Middle Earth Puzzle Collection, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Hádanky a hlavolamy ze světa Středozemě

Přidat komentář
Pája20
31. března

Knihu jsem dostal před dvěma lety od přítelkyně a opravdu suprová knížka..plná úžasných věcí hádanek a trpasličích run. pro milovníka Tolkienovy Středozemě super.. ale přiznávám mě osobně bez návodu ty runy ne a ne jít :D

kap66
28.12.2018

Typický vánoční dárek: obal vypadá moc hezky, titul ve vás probudí nostalgii po hobitech a dalších postavách z Tolkienových knih, každá dvojstránka je orámovaná runami a doplněná obrázky (které si autor postahoval, hmm). Klasické hádanky, logické i matematické úlohy jsou "inspirované Tolkienovým světem", čemuž rozumějte takto: jsou to normální hádanky a úlohy, do kterých autor vložil nějaké reálie z Tolkienových knih. Příklad:
"Na strážnici v Edorasu se choulili tři nešťastní vězni. Voják, který je vyslýchal, zatím zjistil, že jeden z nich je chorobně pravdomluvný, druhý notorický lhář a třetí je nevyzpytatelný jako každý normální člověk. Zatím se mu nepodařilo přijít na to, který je který.
Já nejsem pravdomluvný, prohlásil první.
Já nejsem lhář, řekl druhý.
Já nejsem ten nepředvídatelný, pravil třetí.
Který je který?"
Pokud skousnete, že autor jen vydělává na originalitě někoho jiného (už využil i jiné předlohy - Doylea, Christie,...), a máte opravdu hádanky i Tolkiena rádi, může vás to bavit.

Stellia
02.12.2017

Niektoré rébusy boli skutočne neuhádnuteľné, ale zabavili sme sa s mužom pri tom nejeden večer :) Rozhodne odporúčam na dlhé zimné večery strávené pri dobrej káve :)