Pája20 Pája20 komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

WAU WAU a zase WAU Na to že povinnou četbu moc nemusím mě toto dostalo jak pres dej tak konec. Ve chvíli kdy jsem dočetl jsme koukal do knížky a snažil se vstřebat co se vlastně stalo... Prostě mě to dostalo parádní knížka.

24.11.2018 5 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Jsem plně nadšený. Jako veliký fanoušek Tolkienových děl, jsem strašně nadšený a spokojený. Tolik informací a detailů byl požitek pro oči. Doporučuji všem fanouškům stojí to za to ale mám k tomu jen jednu výhradu sice je v knize mapka Númenoru ale osobně mi chybí v díle mapa Středozemě před a po změnění světa. Osobně nejsem až taaak moc zběhlý a místa si moc nevybavuji i když představu +- mám. Protože jsou zde záznamy a příběhy od prvního do 3 věku musel by mít člověk u toho otevřeného Pána prstenu a Silmallirion aby se mohl koukat kde co je. Ale to je jen detail . Úžasné zpracování a skvěle napsané. A klobouk dolů před popisky a složení a rozložení různých názvů a slov ze Sindarštiny, Quenijštiny a Telerinštiny :D. prostě super :)

21.07.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jako něco málo jsem věděl o příběhu Krysaře. Ale opravdu mě to nebavilo.. Osobně povinná četba mě nebaví a u tohoto díla jsem usínal.. Nápad dobrý ale každý má jiný názor..

21.05.2019 1 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Od Čapka jsem četl RUR a teď Bílou nemoc. Na to že povinnou četbu čtu jen proto že musím tak se mi dej opravdu líbil. Opravdu moc pěkná knížka.

14.05.2019 4 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

musím říct že to opět a zase bylo parádní se vrátit do světa Ricka Riordana. Prostě pecka bylo tam několik mini infarktů ale to musí prostě být a jako velký fanoušek série Percyho Jacksona a Bohové Olympu tak toto pokračování je prostě super a myslím si že nám Riordan dává to co chceme vědět jak to dopadne s Apollonem :)
Opět nádherný příběh plný napětí humoru a trochu smutku nebudu spoilerovat ale aspon že to dopadlo tak jak to dopadlo

08.08.2020 5 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Opravdu super knížka. Spousta akce, napětí,krve, části lidských částí všude možně.. Celkem brutální knížka a to doslova. Ale ma i svůj humor a důvtip. Čte se rychle a dej mě osobně pohltil že jsme hltal každou stránku za mě super.Vlastně nic tu není normální a normální je nudné a obyčejné. To jsou lovci monster skupina nanormalnich lidi schopna roztrilet na cucky jakoukoliv potvoru co se proti nim postaví. Jdu se vrhnout na další díl :D :D

10.03.2019 5 z 5

Tajemný rytíř Tajemný rytíř George R. R. Martin

Bylo opravdu krásné si přečíst komiksovou verzi knížky Rytíř Sedmi království. A jsme moc nadšený jen by to chtělo pokračování jak Her o trůny tak tohoto příběhu.

Může obsahovat spoiler
Jako velký fanoušek Her o trůny vím že v seriálu byl Ser Duncan Vysoký zmíněn když se Joffrey baví Jaimem Lenisterem. A prohlíží si bílou knihu Královské gardy kde je ser Duncan Vysoký zmíněn jako největší z velitelů gardy a jsou o něm obsaženy asi 2 strany... Takže pokračování jak si Duncan vysloužil bílý plášť by opravdu stalo zato.

10.02.2019 5 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Dobrodružství pokračuje a nezůstane u třech dílů.. Nemůže Apollonovi toho chybí ještě hodně co musí udělat. MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER: Děj parádní chytlavý a rychle utíká..Ale podle všeho se v průběhu děje ukazuje že by se na řeku Styx nemělo na darmo přísahat a o tom se pomalu ale jistě přesvědčuje Apollon.. dostalo mě to a zdrtilo. Četl jsem jak Percyho Jacksona tak i Bohové olympu... Hrdinové bojují obětují se za kamarády, za úspěch výpravy.. (OPRAVDU VELKÝ SPOILER ČÍST NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!) Ale opravdu jsem to nečekal ten jenž vyrostl v Táboře Jupiter ten jenž vedl útok za 2.války s Titány na hory Othrys ten jenž putoval se sedmi polobohy na Argu II a bojoval bok po boku s bohy proti Gigantům . Padnout rukou šíleného Římského císaře.. To si Jason Grace nezasloužil.. I když se obětoval aby Apollon uspěl.. Jsem z toho smutný ale ne vždy musí vše končit dobře... Co na to říct.. Snad se smrtelník Lester Papadopoulos alias Apollon stane opět bohem...

31.01.2019 5 z 5

Dračí věštba Dračí věštba Tui T. Sutherland

Musí se přiznat že jsem se ze začátku jsem se opravdu bál nevěděl jsem co si mám o tom myslet. Přišlo mi to zvláštní, takové nevím... Miluji draky a představit si je trošičku s lidským charakterem mi nějak nešlo dohromady.. Ale jak šel příběh dál tak sem si tu pětici dráčat velmi oblíbil ale shltnul jsem každý řádeček a bylo to nepopsatelné a když jsem se dostal k Epilogu tak jsem zjistil že jsem na konci knížky takže za mě opravdu super :)

20.06.2019 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Suprovy díl se skvělou bytvou o Olymp a osud světa. Prostě nářez
SPOILER!!
Percy na sebe bere Achillovu kledbu aby se mohl vyrovnat Kronovi v Lukově těle. Devět bohů bojuje s Týfonem. Poseidon válci s Tytanem Okeanem a na tabornicich a lovkynich je ochrana Manhattanu a Olympu. Aresuv srub kvůli hádce s Apollonovym nejdou do boje a Kronos se blíží.. Nakonec největšími hrdinami se stane Nico s odcem Hadem při pomocí při obraně Olympu v nejtemnejsi chvilce. Ve chvíli kdy Tyfon překračuje řeku aby se dostal na Manhattan zachrání vše Poseidon s vojskem kyklopu na Hypokampech a strhnou Tyfona do Tartaru. A nakonec Luke premuze vlastní boj a skrz "Achillovu patu" se prokletou čepelí objetuje a zabíjí sebe i s Kronem. A aby toho nebylo málo Reachel se stává Delfskym orakulem po 80 letech a zrušení Hadovy kledby a za přítomnosti Apollona vyrkne nové proroctví..... A tábor se rozrůstá a hromadu nových srubu pro nižší bohy a noví tábornici, kteří vědí kdo je jejich božský rodič se jen a jen ženou...
KONEC SPOILER!!
A co bude dál noo Bohové Olympu nám to řeknou...

16.06.2019 5 z 5

Hra o trůny #1 (komiks) Hra o trůny #1 (komiks) Daniel Abraham

Krásné zpracování Her o trůny. Jsem veliký fanoušek a cokoliv s touto tématikou je to chci mít a i se mi to líbí. Musím říct že je to nádherně udělané a krásné. Za mě 5 hvězdiček méně tomu dát ani nemůžu.. :D Super počteníčko když má člověk přečtené knížky a navíc když je zrovna vysílána závěrečná série :D vřele všem doporučuji :)

01.05.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Larry Correia

Opravdu si nemůžu stěžovat. Pokračování série Lovců monster se podívalo na záhadného agenta UPKM Frankse,který je hotovou mašinou na zabíjení. A odhalení jeho tajemství.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!
V tomto díle se dozvídáme nejen informace o Franksovi ale také o UPKM a jednotce Jednorožec "každý ví že jednorožci neexistují"a také o projektu Nemesis. Franks má mnoho tajemství a odhalení že Franks je prakticky démon z pekla.. no každy by si řekl to sedí podle povahy ale je toho víc nejenže dostal šanci od stvořitele ale je také "hlídán" archandělem Michaelem.
Bohužel ne vše je dobré. Stricken je prostě velká potvora a hraje si na boha. A ke všemu netuší že projekt Nemesis ovládli démoni z pekla a chtějí zničit svět. Naštěstí se to vyřeší. Ale opravdu má to ale. Tím to nekončí pořád je tu ten neznámí, který se probral a shromáždit armádu na finální útok. Ale o tom v dalším díle :D
Myslím si že každý čekal na epický souboj mezi Earlem a Franksem a dočkali jsme se byl to super souboj sice Julie musela být hodně naštvaná když jí zase zdemolovali venkovské sídlo Shakesfordu no a prej skončili remízou nikdo prakticky neumřel :D i když k tomu nebylo daleko :D
Bohužel mě i rozesmutnilo Meyrsovo úmrtí bylo mi ho fakt líto a nakonec překvapení s Frankosovým synem a bohužel i s jeho úmrtím to jsem nečekal.Ale zajímavá narážka že Franks nemá jen jednoho potomka.. Sice podle toho jak Franksův syn dopadl a nebudou tak odolní a nemohou si vyměňovat končetiny a rozhodně nepřežijí když z nich zůstane fašírka jak z Frankse.
A ta potvora Stricken bohužel zase utekl a rozhodně neskončil.. Naneštěstí ...
KONEC SPOILERU!
Super pohled na UPKM a na odhalení Franksova žovota ,stvoření , tajemství a skrytého poslání od Stvořitele.

13.04.2019 5 z 5

Legie Legie Larry Correia

Čtvrtý díl opět nezklamal super příběh, napětí,akce, zvraty, spousta překvapení a také humor i ten tu nechybí jako v každém díle Lovců Monster. Nečekaně jsem zhltal každičkou stránku i řádek a jsem rád že je to tak super série.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
Tak tady jde opravdu vidět jak se i obyčejná konference Lovců skoro z celého světa může zvrtnout v apokalypsu. Ze začátku celkem nevinná akcička v Las Vegas ale nebyli by to Lovci monster aby se něco nepokazilo. Entita co mění sny a vaše noční můry na skutečnost no super to bude zajímavý. A bude hůř, Tajemný symbol opět spatřen, aktivita monster stoupá... Přiznávám že tolik monster nebylo snad v žádném díle ale neva čím víc tím věčí sranda..

Za mě jako milovníka fantasy "jéééé drak :D "
no prostě super díl

KONEC SPOILER

Není nad to se jít vrhnout na pátý díl sice sérii slupnu jak malinu ,ale sakra to se tak dobře čte!!! :D

04.04.2019 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Úžasná kniha. Uchvátil mě jako milovníka Tolkienových příběhů. Ať šlo o Pána prstenu, Hobita či silmarillion. Všechny knížky jsou překrásné a jak zmíněný silmarillion tak Húrinovy děti doplňují příběhy Ardy. Také mám doma NEDOKONČENÉ PŘÍBĚHY NÚMENORU A STŘEDOZEMĚ které si v nejbližší době také přečtu a obohatím se o vědomosti z Tolkienova světa.
Spoiler.
Musím uznat že mě překvapil smutný a tragický konec ať Thúrin dělal cokoliv či ho hledala jeho sestra s matkou Melkor mu to osudem vše zkazil a osudem a mocí mu překazil každou možnost se opět shledat s rodinou. Opravdová nepřízeň osudu s Melkorovou kletbou . Opravdu překrásný příběh hodný mistra.

23.07.2018 5 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Nevím co na to říct. Tato kniha mě prostě vyrazila dech nejen tím že jsem jí dostal dárkem od své drahé polovičky ale ta kniha je prostě bombastická. Krásné ilustrace a spoustu informací pro někoho kdo je zblázněný do GAME OF TRONES jako já :D . Hltal jsem každou informaci ,každý kousíček který jsem nevěděl ,jak ze seriálu tak z knížek I když byly pasáže co přinesly jen další otázky stejně to je překrásná knížka. Musím uznat že si ji musím přečíst ještě jednou minimálně :D

18.07.2018 5 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Kniha byla úplně úžasná. Dostala mě hnedka prolog a hltal jsem každý řádek. Neuvěřitelný zážitek.

21.06.2018 5 z 5

Warcraft: Legendy. Svazek jedna Warcraft: Legendy. Svazek jedna Richard A. Knaak

Opravdu hodně dobré povídky. Jsou upřímně strhující napínavé a hlavně člověk si přičtení myslí jak dobře to může doupadnout a ono nedopadá.Krásná kresba i příběh vše co od Warcraftu očekávám v jednom díle. Opravdu povedené

21.01.2022 5 z 5

Cesta podivných Cesta podivných Jason Aaron

No musím říct že filmový Doctor Strange se mi dost líbil. No a komiks je jiný kafe.. Ze začátku mi to přišlo všelijaký, ale musím uznat že jak se to začalo zamotávat tak mě to pohltilo.
SPOILER!!!
Hodně mě překvapila část "za každý úder se musí zaplatit"
Myslel jsem si že se Strange naučil magii od Prastatrého a šmitec. Ale daň, kterou musí zaplatit je velká krvácející oči a tu stravu od Wonga .. podle vzhledu by to porazilo i koně :D Ale Strangovi to pomáhá I když Wonk něco tají snad se to dozvím v dalším díle.
KONEC SPOILERU !!!!
Opravdu se jdu s chutí pustit do dalšího dílu fakt se mě to nadchlo nemám co vyčítat.

31.10.2019 5 z 5

Rozpad Strážců Rozpad Strážců Dan Abnett

Suprový děj, kresba nádherná.Vše se mi líbilo, Byla to pastva pro oči. Jedině ten konec byl pro mě trochu matoucí. Ale to je jen můj názor.

22.10.2019 5 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

No prostě Deadpool jak jeho humor tak i jeho styl. Prostě nádhera jak kresba tak příběh sice je to šílený ale mě se to líbilo za mě 5hvězd a k tomu si dám příslib že si zbytek dokoupím :D

21.10.2019 5 z 5