Tajemný rytíř

Westeros je ledově klidný. Král Aerys I. sedí na železném trůnu. Epidemie moru již pominula. Ve vzduchu jsou stále cítit dozvuky šestnáct let starého, neúspěšného povstání. V těchto neklidných dobách se ušlechtilý rytíř Ser Duncan Tall – Dunk vydává na cestu Sedmi královstvími, aby vykonal rytířské skutky. Jeho původ však musí zůstat za každou cenu utajen. Míří na sever na Zimohrad, kde je pozván na neobyčejně lukrativní turnaj. Vítěz získá cennou trofej – dračí vejce. Přestože je Dunk výtečný bojovník, spokojil by se jen s teplým jídlem a sklenkou vína. Jeho boj však předem vyhraný nebude. Do cesty mu vstoupí záhadný rytíř, který může představovat nejen velké nebezpečí, ale též nová spiknutí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385253/tajemny-rytir-5OW-385253.jpg 4.412

Grafický román Hra o trůny - předehra (3.)

The Mystery Knight: A Graphic (2017)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Omega

Sabča92

Píseň ledu a ohně patří mezi mé oblíbené série. Proto jsem se pustila i do této knihy, která vypráví o středozemí sto let před událostmi Hry o trůny. Kdo nejste příznivce seriálu nebo knih her o trůny, a nejste ani příznivcem grafických románů, toho nejspíš tato publikace nijak nazaujme. Pro fanouška ale právě naopak.
Čtení mě bavilo a ničemu příliš nevadilo, že jsem nečetla předešlé dva díly grafického románu. Tajemný rytíř obsahuje přesně to, co máme na Martinovi rádi.

Malýmedvěd
25.12.2018

Těžko se mi hodnotí komiksová forma, nejsem znalec žánru a načtených komiksů mám minimum. Pořád mne to nutí porovnávat s knižní předlohou "Rytíř sedmi království". Některé věci se do bublin prostě nevejdou a díky tomu, že je to už třetí díl, tak se některé věci musí i zopakovat. Ve výsledku je to pěkná kniha a rozhodně lepší, než komiksy alá Marvel. Kniha je pro mne ale větší zážitek.

Autoři knihy

George R. R. Martin