Tajemný rytíř

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Westeros je ledově klidný. Král Aerys I. sedí na železném trůnu. Epidemie moru již pominula. Ve vzduchu jsou stále cítit dozvuky šestnáct let starého, neúspěšného povstání. V těchto neklidných dobách se ušlechtilý rytíř Ser Duncan Tall – Dunk vydává na cestu Sedmi královstvími, aby vykonal rytířské skutky. Jeho původ však musí zůstat za každou cenu utajen. Míří na sever na Zimohrad, kde je pozván na neobyčejně lukrativní turnaj. Vítěz získá cennou trofej – dračí vejce. Přestože je Dunk výtečný bojovník, spokojil by se jen s teplým jídlem a sklenkou vína. Jeho boj však předem vyhraný nebude. Do cesty mu vstoupí záhadný rytíř, který může představovat nejen velké nebezpečí, ale též nová spiknutí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385253/tajemny-rytir-JV5-385253.jpeg 4.255
Série

Grafický román Hra o trůny - předehra 3.

Žánr
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Omega
Orig. název

The Mystery Knight: A Graphic, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Tajemný rytíř

Přidat komentář
berry1009
01. srpna

(+ SPOILER) Jedna z mých prvních zkušeností s komiksy. A musím říct, že je to docela zajímavé :) Svět Západozemí bude asi vždy poutat pozornost (pokud se bude vycházet z Martinovo pera). A pro pozorné čtenáře a milovníky seriálu (knih i filomového zpracování) je zajímvé pozorovat cestu Aemon Targaryena ze zdi... teda vlastně Egga :)

Luigi1
29. května

Už jsem mi myslel,že se nedožiju dalšího pokračování,ale dožil opět super


LuciusWlk
25. února

Kniha je skvělá, grafický pěkná, příběh zajímavý. Odehrává se asi sto let před GOT, tak si zachovává jistý punc originality a není zatížený aktuálním děním :) V nadsázce samozřejmě

heliiinka
23.11.2019

Spíše než fantasy prostředí GoT najdete klasický středověký turnaj rytířů. I tak to bylo fain čtení na jeden večer. Je tam sice spousta jmen, ale nepotřebujte znát hlavní sérii, pochopíte vše i tak.

IVANA0123
07.09.2019

Bavila jsem se. Příběh je napínavý, navíc je obohacený o krásné ilustrace. Jediné co je pro mě u těchto knih problematické, je to množství postav. Docela bych, jako neznalec ság George Martina, ocenila podrobnosti a možná nějakého pavouka, který by aspoň naznačil kdo ke komu patří a občas i kdo je vlastně ten dobrý a zaslouží si fandit - někdy mi chvíli trvá, než to zjistím. Ale celkově spokojenost.

bertrand
17.06.2019

Ačkoli jsem fenoménem Hry o trůny zcela nepolíben (doufám, že nejsem poslední na světě!) se zájmem jsem otevřel grafickou knihu objevenou v naší knihovně. Příběh mě od začátku nalákal do svých tenat a přesto, že orientace ve jménech a příbuzenských vztazích mi dala řádně zabrat, nebyl jsem vůbec zklamán, ba místy nadšen.
Pěkná návnada na celý cyklus! Rybka se chytila...

Daisuke
16.05.2019

Komiks je podle mě ještě lepší než novela. Ser Duncan je pořád docela trubka, ale už je v první řadě také rytíř - a panoš Egg je v kreslené podobě sympaticky přidrzlý. Kreslíř má navíc očividný fetiš na brnění, která vypadají úžasně. Oproti prvním dvěma dílům tu je více akce i zajímavých postav, kromě ústřední dvojice si nejvíc pozornosti urval asi rytíř Ball. Jen škoda toho překladu, Hořkoplát a Bělostěny mi trhaly oči od začátku do konce.

Kate18
15.05.2019

Pokračování cesty Sera Duncana Vysokého, Potulného rytíře a jeho věrného panoše Egga. Se svým potulným životem dojdou až k řece, kde musí počkat na převozníka do rána a setkají se zde s dalšími potulnými rytíři. Náhoda je zavede do Bělostěn, kde zrovna probíhá rytířský turnaj. Ser Duncan se rozhodne turnaje zúčastnit. To ještě netuší, do čeho se tímto rozhodnutím dostanou.. graficky je kniha nádherně zpracovaná.

1

Doporučujeme

Čarodějova nevěsta 1
Čarodějova nevěsta 1
Drákulova výzva
Drákulova výzva
Domeček pro panenky
Domeček pro panenky
Watchmen: Strážci
Watchmen: Strážci

Autoři knihy

George R. R. Martin
americká, 1948
Ben Avery
americká, 1974

Podobné knihy

Kniha Tajemný rytíř je v

Právě čtených1x
Přečtených67x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených1x
Knihotéce27x
Chystám se číst23x
Chci si koupit14x
dalších seznamech3x