Přísežný meč

Přísežný meč – grafický román Hra o trůny: předehra. Příběh ze světa Hry o trůny, nejproslulejší fantasy série současnosti. I v tomto komiksovém dobrodružství, které bude pro příznivce Hry o trůny sice povědomé, ale přesto úplně nové, se budou rytíř Duncan a jeho panoš Egg prodírat nelítostným světem Západozemí. Tentokrát se dostávají přímo do středu starého konfliktu, ve kterém jde sice jen o vodu, ale stejně teče především krev....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249408/prisezny-mec-249408.jpg 483

Grafický román Hra o trůny - předehra 2.

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Crew

The Sworn Sword, 2013

Kniha Přísežný meč

protokol
31. srpnaodpad!

totálna blbost nuda nuda nuda vyhodené prachi

Luigi1

Opět výborný komiks a Krásné kresby

Pája20
07.02.2019

Opět nezklamal zbožňuji Hry o trůny a ať s tím souvisí cokoliv tak si to rád přečtu. super komiks a kresba opět nezklamal.

Rawen616
20.04.2018

Víceméně platí totéž jako u prvního dílu. Kresba neurazí ani nenadchne. Příběh má nějakou tu atmosféru a děj drží pohromadě.

Tomas@S
11.04.2018

Jiz drive jsem cetl komiksove zpracovani prvniho dilu sagy Hry o truny. Jednalo se o nekolik knih, ale dej jsem znal predem ze stejnojmenneho serialu. Tato kniha dejove predchazi zminene saze cca o 100 let. Navic jedna se o druhy dil (prvni jsem necetl), ale to neni velky problem pro alespon povrchniho znalce tohoto fantasy sveta. Zapletka je celkem jednoducha, graficke zpracovani je velmi podarene. Jedine co mne vadilo, ale to plati obecne o Hre o truny, je ze dialogy zminuji tisice jinych postav o kterych nemam ani paru o koho jde :-)

Gustik5
10.11.2017

Pokud v sobě Potulný rytíř nesl prvky tragické balady, je Přísežný meč v mnoha ohledech jiný. Nabízí podstatně oddychovější čtení s menším množstvím postav a nepříliš komplikovaným dějem, který přesto není příliš primitivní a má určitý přesah, byť je dění pro význam světa a dopad na jeho historii tentokrát velice okrajové. Kvalita vyprávění však zůstala nezměněná a setkáte se v něm s obdobně barevnou, povedenou kresbou, jež je díky zachování stejných autorů na stejné úrovni. Jde o dobrý rytířský příběh se stále zajímavými postavami, jenž sice nějak enormně nenadchne, ale zabaví a rozhodně neurazí. Znalce předlohy navíc opět potěší, že se jí komiks velmi pevně drží.

Jaruš7
16.08.2017

Po Potulném rytíři další díl před ságou Hra o trůny. A jako vždy žádná pohádka. Hrdost vlastnit a bojovat s Přísežným mečem, mečem pod kterým je přísaha zavazující k plnění jen čestných skutků, je pro Rytíře posláním na celý život.
Kresby jako vždy parádní a esence dávnověku tu nechává drsnou romantičnost rezonovat.

Atlantis
10.03.2017

Tak tohle ne. Ubohý pokus svézt se na vlně zájmu okolo Game of Thrones. Příběh žádný, charisma postav mizivé, kresba silně průměrná. A spojení se světem Západozemí? Ano, občas se v záplavě jmen vyskytne nějaké známé jméno rodu, ale to je tak asi vše. Ten pocit z "Trůnů" tady prostě není. Viděli jste (respektive četli) někdy u Martina, aby se vyskytovala mladá krásná vdova a my ji přitom neviděli alespoň třikrát nahou? Nebo nějaké šokující úmrtí, podvod, intrika? Nic. Nuda, nuda, nuda.

Hlavohrátky (limitovaná edice)
Hlavohrátky (limitovaná edice)