Rozpad Strážců

SEZNAMTE SE S NOVÝMI STRÁŽCI! Protože jde Strážcům po krku celá galaxie a Star-Lord je nezvěstný, přišel čas pořídit si trochu pomoci. Jenže zatímco se Strážci galaxie připravují na přijetí nových členů - Venoma a Captain Marvel - nečekaně se objeví nová nebezpečí, která hrozí rozervat tým na kusy! Kde je Star-Lord? Co znamená jeho zmizení pro bezpečí Země? A dokáže přežít na útěku před novým záhadným nepřítelem bez pomoci Strážců? Plus: Série oslavuje svůj milník prostřednictvím dvou speciálních příběhů napsaných bývalými scenáristy Strážců galaxie Danem Abnettem a Andym Lanningem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385346/rozpad-strazcu-7CN-385346.jpg 3.732

Strážci galaxie 3.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew

Guardians Disassembled, 2014

Kniha Rozpad Strážců

Delphín
28.07.2020

Tak tenhle díl mi teda sednul! Příběh dost kvalitní, tentokrát každá postava dostala svou fér porci prostoru. Kresba ujde, parádní ale byla u sešitu s Captain Marvel, na to byla radost koukat.
I přes lehce zavádějící název mě tenhle komiks fakt bavil

LordSnape
08.03.2020

Tohle je trošku problematický komiks. Byl u nás očíslován jako třetí v rámci série, ale chronologicky jsou zde sešity s příběhem až po Soudu s Jean Greyovou. Když je budete číst obráceně, jako jsou na DK, ujdou vám tu některé souvislosti a věci, co postavy říkají. No prostě bída. V rámci Crew to ale vyšlo chronologicky aspoň. Nejhorší je, že samotný příběh stál dost za prd. Nejhorší a nejnudnější zatím z pěti vydaných Strážců galaxie. To už mě mnohem víc bavila ta Captain Marvel na konci...

Kate18
03.03.2020

Výborná kresba i scénář. Super jsou hlavně “bonusové” příběhy o původu hrdinů.

Star-Lord je nezvěstný a tým dostane novou nečekanou posilu. A pak se Strážci Galaxie rozpadnou.. Je to jejich konec? To snad ne, třeba všechno napraví Angela, která se minule z ničeho nic objevila.

Pája20
22.10.2019

Suprový děj, kresba nádherná.Vše se mi líbilo, Byla to pastva pro oči. Jedině ten konec byl pro mě trochu matoucí. Ale to je jen můj názor.

hurikan123
15.10.2019

TROCHU ZMATENÝ KONEC, LEPŠÍ VZHLED HRDINŮ (QUILL) BUDOUCNOST, TUNA ŠPATNEJCH NARÁŽEK OD ROCKETA A MILION LIDÍ KTERÝM STÁŽCI NAKOPALI !!! TO VŠE SE TU DOČTĚTE! KUPUJTE IHNED!!

jarynek
07.06.2019

Začátek ještě jde, pár hlášek pobaví, ale celkově spíše nuda rozdrobená do příběhů jednotlivých postav. Bez vzájemné interakce to spíše působí jako nastavovaná kaše, což jsem u Bendise úplně nečekal. Nakonec nejvíce mna bavil Venom, což v případě, že se má jednat o knihu Strážců Galaxie vypovídá o všem. A k tomu ještě střídání kreslířů, přičemž ne vždy je to ku prospěchu. Takže celkově zklamání.

Terva
11.01.2019

Jsem si jistý, že bych neměl žádný problém
přizpůsobit se takzvané normální práci a normálnímu prostředí,
když jsou celý můj dospělý život
mými nejlepšími kámoši
strom a mýval.

S tímto příběhem, nebo spíše s těmito příběhy, nejsem moc spokojen. Celé je to smutné, s minimem zábavy. Vlastně ani směr, kterým jsou v poslední době komiksy vedeny se mi silně nelíbí. Příkladem tak může být poslední filmová verze Avegers a jejich Infinity war. Vše jen končí smutkem, pokořením a někdy i smrtí. Proč? Kam tím tvůrci a tím myslím všechny tvůrce, míří?!?!? Komik byl vždy zábavou, vtipem, ironií a láskou. Teď to nabírá směry, kterým nerozumím a ani jim nechci rozumět.

Malá ochutnávka:
Žádná Malá ochutnávka nebude. Nevím, ze kterého příběhu jí mám vybrat a od každého jednu zase dávat nechci, páč by to zabralo moc místa a asi by vás to ani nebavilo všechno číst.

Nejlepší příběhem v tomto svazku se tak pro mě stal příběh Groota. Planeta X Hlavní planeta větvových světů...... Tak tato planeta je můj nej nej nej favorit, protože já jsem Groot!!!!!

Ukázka dialogu stromů z Větvové planety:
Strom 1 – Já jsem Groot.
Strom 2 – Já jsem Groot!!
Strom 3 – Já jsem Groot?!?!
Strom 1 – J á j s e m G r o o t?

Ale nemyslete si, že je to sranda. I Grootúv příběh je plný smutku a zmaru. Na mé hodnocení to má velký vliv, protože jsem se moc nezasmál. Otřesná kresba Phila Jimeneze tomuto příběhu taky moc nedala.

Citát: Ano...pochopil si mojí úmyslně zesměšňující poznámku.

Chtěl jsem dát jen jednu hvězdu, ale nakonec mé hodnocení zvýšil příchod Yondu Udonty. Ne, dělám si srandu. U některých příběhů je krásná kresba. Například ta od Nicka Bradshawa, který kreslil asi tři sešity v tomto rozháraném svazku, kde se kříží cesty jak Venoma, Strážců Galaxie nových, i starých z Yondu Udontou nebo Spider manem a Captain Marvelovou. Prostě neuspořádaný mišmaš, různorodé kresby a do sebe nezapadající příběhy vybrané z různých let svého vzniku.

Citát: Příště přeskočím nakládačku a rovnou ti přečtu nějakou knížku.

Při čtení tohoto svazku jsem poslouchal skupinu Helloween a jejich dvoj projekt Keeper of the Seven Keys.

fvalek
17.10.2018

Problém celé v Česku vydávané série Strážců galaxie je, že nemají žádný konzistentní děj, a že se v komiksech prakticky nic neděje. Tenhle díl se mi tak sice líbil, ale chyběla nějaká složitější zápletka. Rozdělení a jednotlivé útočení na strážce je opravdu dost ohrané a chyběla tomu nějaká pointa. Taky si říkám, že když to najednou jde tak lehce, proč to neudělali předtím. Venom je sice fajn, ale v tomhle komiksu neoslnil, Captain Marvel sice chvilku zazářila, ale také nic nepředvedla. Jediná akce byly menší bitky členů galaxie. Co se mi líbilo bylo, jak Peter vyběhl s fotříkem, ale to bylo tak jediné. Tři malé komiksy o Capt. Marvel, Grootovi a budoucnosti byly sice hezké, ale proč tím naplnit třetinu komiksu, místo nějakého pořádného děje sakra... :(