paja0903 paja0903 komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Co se týče té knihy viděla jsem jen obrázky na zahraničích stránkách - přesně tuhle obálku vzpomínám si, ale netoužila jsem jí mít doma..
A hele nakonec jí mám doma a předčtenou a ani nevím proč. Četla se opravdu dobře, to ano ale to je asi pro mě všechno. Možná to je jen tím, že o velké lásce jen sním, takže mi opravdu lezlo na nervy, když Eleanor vyčítala Parkovi, že se "kdysi dávno" líbal s Tinou a mnoho dalších věcí. A ani na konci jsem opět neplakala - opravdu mě to nerozplakalo jako Vás - spíše jsem si říkala:"To jako vážně to už se neuvidějí, ale přece vždyť byli do sebe moc zamilovaný. Pravá láska přece trvá navěky prostě navždycky" ale zase mi někdo ukázal, že to tak není tak jak si myslím. A i přesto, že mě tato kniha nerozplakala vím, že si jí určitě ještě nikdy předčtu, a přesto děkuji, že jsem mohla opět zažít krásnou lásku, která mě pohltila krásnýma slovama nad kterýma jsem se rozplývala jako vodové barvy či jsem se červenala nad tím jak jsem kdysi i já přemýšlela jak se to dělá to "líbání" mám to udělat, tak jako jsem to dělala kdysi s panenkami? Ne, takhle se to nedělá...a děkuji Parkovi, že jem mohla být na chvíli jeho Eleanor, ze všemi hroznými věcmi, co ona zažila.

07.12.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Vůbec jsem neměla chuť číst hvězdy nám nepřály a asi pořád nemám. Tohle je moje první knížka od Johna Greena a prostě jen "WOW"
Prostě nemám slova...Líbila se mi a to jsem jí velké naděje nedávala. Tak jako Miles i já jsem posedlá sbíráním citátu, které řekly slavní lidé, proto je moje kniha plná zvýrazněného žlutého textu - prostě nádherná moudra o životě, smrti a přátelství. Prostě krása..

01.12.2014 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Musím uznat, že po předčtení knihy "Pushing the Limits" kde se mi líbili postavy Echo a Noah, ke kterým jsem se ráda každý večer vracela, jsem si myslela, že už mě žádná kniha od téhle spisovatelky nenadchne a ono hele....
Kniha "Dare You To" se mi líbila ještě více. Skoro těch 445 stran uteklo pouhým jedním mrknutím oka. Kniha byla více rozpracovaná a promyšlená do detailu, což mi najednou přišlo, že u knihy "Pushing the Limits" více věcí chybělo, ale přece jenom první kniha od spisovatelky a i tak zaujala. Tyhle knihy se mi libí s toho důvodu, že spisovatelka si vzala části života, kde poukazuje na to, že někteří lidé nemají dokonalý život, jak si vždycky myslíme, že ty "nejbohatší lidé" mají problémy se kterýma si neví rady a do toho ještě přidá lásku, která sice není jako od Williama Shakespeara ale přece, kdo by nechtěl od nějakého kluka, který za vás bojuje slyšet, že jste pro něj ojedinělá.
A přece jen doufám, že CooBoo vydá další knihy jako je "Crash intro you", která je jenom o Isaiah Walker, či nová kniha, která je opět o Echo a Noah - "Breaking the Rules"

01.12.2014 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

To jako vážně? Jen dvě povídky, přičemž jedna je dostupná na netu a dokonce mám pocit, že je i přeložená ze slovenského jazyka...
Opravdu zbytečná kniha tři kapitoly jak se Tobias zamiloval do Tris opravdu stálo za to...opravdu.
Ale ok - kdo je posedlí trilogií od Veronica Roth proč ne.

19.11.2014 odpad!

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Jako první knihu jsem od téhle autorky četla "Jako Led", která mě prostě vůbec nebavila, proto jsem váhala jestli si mám předčíst knihu "Počkám na tebe" po dlouhém uvažování jsem se dala do čtení a musím uznat, že jsem s ní byla nadšená. Bavila mě šíleně moc. Na Camovi se mi líbilo jeho sebevědomý - prostě ten typický kluk "Bad Boy" nebo Jacob ten kluk byl nejzábavnější z celé knihy s nim jsem se s mála naplno. A Avery mi přirostla hodně k srdci - musíme žít okamžikem a je to příjemný pocit

03.09.2014

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Pro tuhle knihu mi došla slova.

17.08.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Vůbec nechápu o čem ta kniha byla? Vůbec mne nebavila odložila jsem jí hned po 3 kapitole.

06.08.2014 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jen jednou jedinou větou

"Samozřejmě, že se to děje v té hlavě Harry, ale proč by to proboha nemělo znamenat, že to není skutečné?"

05.08.2014

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Poslední dobou čtu knížky, kdy hlavní hrdina je "holkař" a on toho využívá pro svojí potřebu a pak "bum" ona se najde šedá myška do které se on neodolatelně a beznadějně zamiluje. Posledních dobou jsem jich přečetla fakt moc...zajímalo by mě jestli to funguje i v reálu...ale zpátky ke knize...

Z pohledu Travise se mi ta knížka líbila více nedokážu říci proč, ale asi to bude tím, že se mi šíleně líbí jak on dokázal pochopit co je to láska, že holka není jen hračka, jak bojoval jako rytíř jen aby mu Abby odpustila a dala mi snad třetí šanci? Bože jak já opravdu toužila mít jeho doma..

Samozřejmě v téhle knize chybí hodně věci, které jsou v "Krásná katastrofa" vůbec si nevzpomínám, že by tu byla scéna s tetováním a s tou novou postelí, kde bylo slovo "Holubička" - které by pak pěkně lezlo na nervy... ale dobře i tak se mi to líbilo a až moc. A to nemluvím o epilogu, který byl s celé knihy prostě nejkouzelnější.
A když se nad tím zamyslím - ani nevím, kdyby mě někdo řekl, kdybychom se hádali co bych řekla přitom: "Jdi domů Travisi"
"Ale ty jsi můj domov"

02.08.2014 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Naprosto úžasná knížka. Přečetla jsem jí za 2 hodiny. Jak já toužím mít posteli Remingtona....bože jak já Brooke moc záviděla...

02.08.2014

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Kniha se mi líbila, ale vadilo mi to, že spisovatelka často používala nepřímou řeč - to by v knížkách nemělo být.

01.08.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Neuvěřitelně úžasný příběh. Christiane jsem hltala každé její slovo. Myslím, si, že tenhle skutečný příběh je mnohem lepší než některé vymyšlené knihy od nějakého začínajícího spisovatele, který náhodou napíše příběh a on se stane "Bestseller ". Christiane uměla svým neuvěřitelným vyprávěním upoutat pozornost čtenáře - příběh o kterém se sice nemluví, ale hlavní tématem jsou drogy, který svět a hlavně Teenageři prostě řeší každý den a musí to zkusit, protože drogy jsou něco co se nesmí.
Je to silný příběh a já to s Christiane hrozně moc prožívala.

19.07.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Na tento román od JKR jsem se moc těšila. A když jsem si ho konečně březnu minulého roku koupila musím uznat, že se mi tenhle román moc líbil. Jasně, že na HP to není, ale myslím si, že JKR dokázala opět, že patří mezi spisovatelky, které umějí upoutat pozornost čtenáře a po velkolepém románu jako HP dokáží napsat něco dalšího i když to nepatří mezi "Top Ten".
Na "Prázdném místě" mě zaujalo to, že jsem v těch postavách našla nějaké postavy, které mi připomínají lidé, které znám - na vesnici či v takovém maloměstečku se znají všichni přece ale jakmile se otočíte nejraději by vám chodily nůž do zad či vás pomlouvají - to je přece pořádku, tak to na vesnicích chodí, kde všichni o sobě něco vědí a proto se mi ta kniha moc líbí, že by to mohli být sousedé, Teenageři, kteří si myslí, že vědí všechno nejlépe.
U JKR mám moc ráda, že má úžasnou fantazii, dokáže všechno tak dokonalé popsat, že jakmile jsem začala číst, hned jsem viděla to městečko, lidé, obchody.....u některých spisovatelů, jejž knížky jsou Bestseller mi toto chybí. Chápu, že některým...no většina moc nenadchla...to je pořádku...jen si nemyslím, že je to špatná vypravěčka či neumí psát.

16.07.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

V tomhle světě jako v HP bych sama chtěla žít. CC prostě vymyslela svět, který se mi líbil a já v něm toužila žít. Moc se mi líbilo jak dokázala vypracovat postavy, které jsem toužila mít doma - hlavně Jace, toho arogantního a domýšlivého kluka. A to nemluvím o čarodějovi jménem Magnus Bane - jak já jeho hlášky prostě zbožňuji. Clary mi občas lezla na nervy ale hrozně jsem si jí oblíbila a záviděla jsem jí. CC má hrozně velký smysl pro humor, celou její knihu jsem se moc bavila.
Teď si myslím, že lovci stínu existují a v našem světě je prostě ještě jeden ukrytí svět a hlavně všechny báchorky jsou pravdivé

16.07.2014

Hunger Games - o těchto knihách jsem se dozvěděla samozřejmě až po shlédnutí prvního filmu a hned jsem si musela jít koupit všechny díly.
První díl a druhý díl mě hrozně moc bavili tak, že jsem úplně ztratila pojem o čase a kdyby mě zbytečně rodiče nevolali k večeři jsem si jistá, že by byli oba díly předčteny ze jeden den. U posledního dílu jsem byla spíše zklamaná a musím uznat, že mě vůbec nebavil. Nebavili mě tu nudné pasáže, kde byly jen stránky o Katniss jak je psychicky nemocná atd. Tuhle třetí knihu si ani moc nevybavuji jak mě nebavila.
Též musím uznat, že jsem vůbec nechápala lásku mezi Peetou a Katniss - nevěřila jsem jim to, že jsou do sebe zamilovaný - ale rozumím jí, když neměla ani pro jednoho city ale později pochopila, že Peeta je ten "praví"

16.07.2014

A tak mi unikají A tak mi unikají Beth Revis

Bylo mi líto dívky jménem Seléné....doplňková povídka, která se mi líbila

09.07.2014 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Moc jsem se u téhle knížky bavila i když jsem tam občas byli pasáže u kterých jsem se nudila, ale určitě si jí ještě někdy předčtu

09.07.2014 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Knížka mě moc nezaujala - moc mě nebavila

09.07.2014 odpad!

Pustina Pustina Moira Young

Druhý díl se mi líbil ještě více než první. Děj byl napínavý, vtipný a i sem tam smutný. A tak jako Saba i já jsem se toužila brzy setkat s Jackem. A to překvapení, které autorka přichystala - ne Seth to prostě neměl být. Ale jsem nakonec ráda, že si Saba vybrala toho pravého se kterým bude ve třetím díle bojovat po svém boku.

30.06.2014 2 z 5

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Tahle kniha splnila všechna moje očekávání. Na každé stránce se něco děje. Hlavní hrdinka Saba se mi líbila už od začátku děje. Odhodlaná najít svého bratra i za cenu, že umře. A její mladší sestra Emmi? Jééé jak tu jsem obdivovala tak malá a statečná. Všechno v té knížce do sebe tak zapadalo, že jsem si myslela, že lepší svět už nemůže být.
Pro mě byla Saba úžasná hrdinka, obdivovala jsem jí. A jak se seznámila s Jackem - ty dva jsem si oblíbila až moc.

30.06.2014 5 z 5