pafčaodřeky pafčaodřeky komentáře u knih

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

-Asi už fakt stárnu, nebaví mě to- pomyslela jsem si při čtení "kovů", jenže! vzápětí s nadšením přelouskala Fabianovu hvězdnou novinku a došla na to, že mě prostě tenhle Kopřiva nesedl, spousta akce, která postrádá smysl, vtip poněkud křečovitý....tak snad jindy.

21.03.2019 3 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Všechno už bylo napsáno v komentářích: kompletní zápletka je vyžvaněná již v anotaci, rozsah povídky za cenu románu, jednoduchý motiv, chybějící gradace....přesto dávám tři hvězdy, protože je chytře ponechán prostor pro vlastní fantazii, "co by kdyby" (co by se stalo, kdybych skříňku dostal já).

06.03.2019 3 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Jednoduše zábavné, akční-fantasy počteníčko pro nás mladé (nebo vnitřně mladé) holky. Pro chlapy spíš nedoporučuju, ten ženský úhel pohledu jim bude vadit. Pro Barnie: SBH hodnocení odpadů je pro mne doporučením, že se mi kniha bude líbit :))

06.03.2019 4 z 5

Y jako… Ypsilon Y jako… Ypsilon Sue Grafton

Takže předčasný konec...už se nedovíme, jak by to s Kinsey dopadlo, ale věřím, že by jí autorka nenachystala přeslazený, plný klišé "love and happy until death" konec jako třeba P.D. Jamesová pro Adama Dalglishe... Bude mi chybět, tahle retro nostalgie! Nemáte někdo tip na podobný styl detektivek?

05.03.2019 4 z 5

Ve spárech Aljašky Ve spárech Aljašky Jan Kopka

Po trošku pomalejším úvodu (řešení sponzorů, historie trasy) nastává po startovním výstřelu napínavý, mrazivý thriller. (A to jsem teď četla Tmu od Karika-která měla být děsivý horror z hor-pcháá!) "Základní otázky: dojdu nebo pojdu? Seberu se, nebo mě sesbírají? Rozhodovat se: zastavím se-zmrznu, nezastavím se padnu vyčerpáním. Jíst nebo spát, obojí nedám. Napiju se, poliju se, omrznu-nenapiju se, dehydratace, konec. Kamarádi postupně odpadávají, mám to také vzdát?" Safra, tomuhle říkám napínačka, jak malý gaťě!

05.03.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

No za mne spíš slabé. Od začátku bylo jasné, že vše je jinak, než se tváří. Nevěřila jsem "scénáři", byl prostě mizerně napsaný, průhledný, nedůvěryhodný. Nelogické situace typu: chatu sice dobře znám, ale nenajdu sekeru...mobil,moje jediná záchrana-rozflákám ho....jsem ironický drsňák-ne jsem lítostivá chudinka-ne jsem zuřivý magor-....Napětí se nedostavilo, spíš naštvání, jaká je to blbina.

05.03.2019 2 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Nic zajímavého. Průměrné dílko, začátkem připomínající Malevil. Hrdina, je moderní typ ukňourané bábovky, která, když má za den "uběhnout" 30 km, tak kolabuje. Nevěřím mu ani tu proměnu v milující tatínka. Ale tak je to autorova prvotina, třebas se ještě vypracuje, uvidíme.

10.12.2018 2 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Heteša se žánrově našel, psát umí, je i uměřeně vtipný jenže....ty konce! Heteša výborně nastartuje, solidní odpich a zrychlení, pak pár kliček a najednou jste v cíli, který je nudný, nezapamatovatelný, pořád máte pocit "že to ještě něco chtělo". Rozčiluje mě to o to víc, že celkově fakt není marnej. Konkrétně u provařeného námětu "muž v ženě", no, co na to říct, trochu dětsky přiblblé a povrchní, šlo z toho vytřískat daleko víc, než jen klasické šmírovačky a pár postřehů jako že z ženského úhlu (ne, takhle to ženský fakt nemaj). Přes moje reptání nemohu dát méně, než tři hvězdy, úplná havárka to nebyla :)

06.12.2018 3 z 5

Kraken Kraken China Miéville

Připadá vám, že záhadně poklesla vaše čtenářská gramotnost? Schopnost porozumět textu se proklatě přibližuje k nule? Klid. To jen autor předvádí sebeukájivou jazykovou exhibici. K čemu je mohutná fantazie, když je téměř nečitelná. Škoda.

01.11.2018 2 z 5

Ne před slunce západem Ne před slunce západem Johanna Sinisalo

Propojení severské mytologie s gay tématikou není pro každého. Fantasy prvek slouží spíš jako odrazový můstek pro popisy vnitřního boje nepodlehnout svojí temné-divoké (přirozené?) stránce, emoční závislosti a zneužívání jiné bytosti. Autorka má fakt talent, protože se mi jejích z popisů uvažování hlavního hrdiny dělalo šoufl. Bravo, ale opakované čtení by byl masochismus.

09.10.2018 4 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Moje prvotina od autora (díky za doporučení znalci v Arrakis) a jsem spokojená. Hrdina je krapet předvídatelný, jednoduchý chlastometr, nu, aspoň sympaťák, místy i vtipný. Části, kde se hrdina zaobírá životem, dcerou, hospodou, hudbou jsou téměř-ať nepřechválím-dokonalá. Fantasy část román trochu sráží dolů, je v ní určitá nedomyšlenost, nepropracovanost.......jo a už jen drobnost: vřele bych pro příště doporučila vynechat zvířecí zdrobněliny pro označení roztomilých ženských částí (čumáček, tlapička, kožíšek), je to iritující a k takovému drsňáku se to nehodí (ono se to nehodí k žádnýmu chlapovi). Lepší tři hvězdy a jsem navnaděna na další.

27.09.2018 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Rozporuplné. Popisné pasáže budoucnosti, jak funguje, atmosféra-dejme tomu, i když jisté nelogičnosti my hnípalové vždycky najdeme (chcete mi namluvit, že se vynalezla látka proti stárnutí a na druhou stranu si neporadíte s porodností, to jako fakt??). Co mi však ještě více "lezlo krkem" byly vnitřní pochody, nebo doslova veletoče hlavního hrdiny, ano, láska může s člověkem dělat divy, ale trochu uvěřitelnosti, prosím! Mistrovské dílo sci-fi literatury, tak to bohužel ne.....a to ani v rámci soft-scifi (filozofická sci-fi).

27.09.2018 3 z 5

Saláty s láskou - Jak připravit do 20 minut salát k lehkému obědu na každý pracovní den Saláty s láskou - Jak připravit do 20 minut salát k lehkému obědu na každý pracovní den David Bez

Doporučuji pro vizuálně-výtvarně zaměřené jedince, kteří nepotřebují sáhodlouhé slovní popisy receptu, ale spíše inspiraci pro svoje uvolněné vaření.

31.08.2018 4 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Zhruba do půlky jsem byla nadšená, pak se objevily ženy a parťák a Reacher místo akce začal kecat. Jo a sex ze soucitu, to opravdu nemuselo být.

30.08.2018 3 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Měla jsem z dřívějška takový pocit, že May psát umí, když chce. Co však napsat k této "oslavě průměrnosti"? Kdyby to byla prvotina nějaké mladé slečny (pánové prominou, dámy to pochopí), tak ano, řeknu "je to blbý, ale snaha byla". Už jen ten nápad: proberete se někde na pobřeží polámaní se ztrátou paměti- a ne, nepůjdete do nemocnice si nechat zkontrolovat mozek a nahlásit se na policii-šťastnou náhodou vás někdo zavede "domů" a vy předstíráte, že se nic neděje, vyspíte se s ženou, protože ji asi znáte (cha! to byla beztak autorova oblíbená sexuální fantazie) a pak hádáte, kdo asi jste....ano, nedává to smysl, jak spousta dalších věcí, hlavní záporák je k politování postavička (hoďme to na toho nejméně pravděpodobného, jako vždycky přece!), ani tu ostrovní atmosféru už to nemá....Srdce milovníka detektivek zaplakalo

30.08.2018 2 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Více pro milovníky historie, než pro nadšence fantasy. Bacha, málo akce, hodně rozprav a to může nudit :)

30.08.2018 3 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Dobré, nicméně mám podobný postřeh jako Aroucaria; na příběh pro (malé i velké) děti je Tobiáš Lolness málo "pohádkový", jste sice na stromě s jeho obyvateli, řešíte však reálné věci dnešního světa bez roztomilých zázraků a větší fantazie....a jako pohádka pro dospělé mi zde trochu vadí předvídatelnost, prvoplánová dějová linka....takže slabší 4 hvězdy

30.08.2018 4 z 5

Dominion Dominion Peter McLean

Jednoduché, ale ne slaboduché, zápletka průhledná a méně zábavná, než v první díle, ale zase chlap ze sebe dělá o něco menšího hlupáka (skoro snad nechlastá), takže přidávám hvězdičku.

15.06.2018 4 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Paradoxně nejlepší povídka byla ta, kde se Reacher vyskytl až na posledních pět minut (Nová identita...); Reacher jako dítě a teenager -to je těžce představitelná, bizarní záležitost, no a Child to podle mne trochu nezvládl....(2 a 3 povídka)...takže to máme 2x5*, 2x4*, 5x3*, 2x2*, shrnuto: dá se, ale nijak zvlášť si nepochutnáte.

15.06.2018 3 z 5

Sídlo červa Sídlo červa George R. R. Martin

Láásko, tvé jméno je rozklad a zmar...o životě v podzemí a různě vyvinutých rasách už psalo více autorů; Martin však píše tak sugestivně o nechutnostech (Lidočerv! šmarjá), že se má morbidní část duše zatetelila blahem...lituji pouze délky příběhu, ten opravdu odpovídá povídce.

07.05.2018 4 z 5