pablito pablito komentáře u knih

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Kdyby to nebyl Dan Brown a kdybych to nečetl po Šifře mistra Leonarda, tak bych dal hvězdiček víc, ale laťka už byla nastavena.

09.07.2020 3 z 5

Zákony života platné pro celý svět Zákony života platné pro celý svět John Templeton

Tahle knížka je ideální medicínou na nočním stolku, užíváním po kapkách stále dokola si zaručeně zlepšíš život.

29.06.2020 5 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

V dnešní době by měla být tato kniha povinnou četbou. I když je psaná pro američany, tak nás se týká stejnou měrou.

27.06.2020 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Knížka, v které jsem našel spoustu myšlenek, které se mnou rezonovaly. A to se pak jednak hezky čte. Pasáže o sportovních celebritách bych osobně v takové míře nepotřeboval, ale knížka nebyla psaná jen pro mně :))

26.06.2020 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Výborná populárně napsaná knížka. Excelentní, vědecky podložená oslava spánku. Autorovi patří dík za průkopnický čin, ne nepodobný prvním zprávám před více než půl stoletím, které nesměle poukazovaly na škodlivost kouření.

20.06.2020 5 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Nefalšovaný anglický humor pro děti, který baví i dospělé.

01.06.2020 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Kombinace Walliamsova humoru a jedinečného přednesu Jiřího Lábuse, který namluvil audioknihu, dá dohromady nevšední zážitek. Těším se na další Walliamsovu knížku :)

26.05.2020 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Knížka pro laiky, asi pro ty inteligentnější laiky, já budu potřebovat ještě druhé čtení, abych pochopil většinu. Ale to vůbec nevadí - úvahy, které se při čtení rozeběhnout v mysli za to stojí.

21.05.2020 5 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Humorný vhled do maloměšťáctví "velkého" světa. Bavil jsem se od začátku až do konce. Pravda z velké části na tom měl zásluhu Jiří Lábus (poslouchal jsem jako audioknihu), který ji úžasně namluvil. Knížku mi doporučila moje vnučka, z čehož usuzuji, že se autorovi podařilo oslovit cílovou skupinu 10 - 100 let, klobouk dolů.

12.05.2020 5 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Knižka, která se čte s lehkostí, přestože nese svá hluboká poselství i mezi řádky.

05.05.2020 5 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Scott Carney

Mě ta knížka docela zklamala. Čekal jsem Wim Hofa (resp. o jeho metodě) a zatím to je o tom co kde vyzkoušel jeden investigativní novinář vyplněno fakty z Wikipedie. Ale že by uškodila, to se říct nedá, spíš nic nového.

26.04.2020 1 z 5

Cesta osvobození Cesta osvobození Alan Watts

Útlá knížečka s esencí myšlenek Alana Wattse. Dá se číst znovu a znovu.
"S naprostým úžasem sleduji běh světa. Vidím všechny ty lidi, jak jedou do zaměstnání, jak se ženou ve svých autech jako maniaci, aby se dostali do kanceláře, kde budou vydělávat peníze. Na co? Aby mohli pokračovat v tom samém, a jen velmi málo z nich to baví. Moudří lidé dostávají peníze za to, že si hrají - to je umění života."

25.04.2020 5 z 5

Jak se věci mají Jak se věci mají Ole Nydahl

Instantní, ale výživná knížečka, kterou může ocenit každý, kdo se o buddhismus zajímá.

25.04.2020 4 z 5

Druhá polovina života Druhá polovina života Angeles Arrien

Milé, nenáročné čtení, které přiměje k zamyšlení a možná i k novému náhledu na život. Patrně ale zaujme až tak 55+.

14.04.2020 4 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Čtivý román, který ti na faktech připomene, že jsme se jako lidi za dva tisíce let nezměnili ani maličko ...

13.04.2020 5 z 5

Vládcové v dějinách Evropy 1 Vládcové v dějinách Evropy 1 Otakar Dorazil

Obdivuji fundovanost a píli autora toto napsat (a to má ještě další díly). Bohužel svoji píli nasoukat takové obrovské množství jmen do hlavy a orientovat se v nich už pochválit nemůžu. A dokud se to nezlepší, tak si další díl netroufnu.

12.04.2020 3 z 5

Z vody a ducha. Rituál, magie a zasvěcení v životě afrického šamana Z vody a ducha. Rituál, magie a zasvěcení v životě afrického šamana Malidoma Patrice Somé

Úžasná kniha, tak trochu má v sobě esenci Školy malého stromu a Carlose Castanedy (a obojí miluji). Rezonovala i s mými osobními prožitky a tak to prostě bude jedna z mých nejmilejších knih.

12.04.2020 5 z 5

Sila zvyku – Prečo robíme, čo robíme, a ako sa zmeniť Sila zvyku – Prečo robíme, čo robíme, a ako sa zmeniť Charles Duhigg

Nebyl jsem s ničím v rozporu, ale připadalo mi to jako soupis chronicky známých faktů hlasem prezentace objevu podstaty světa.

15.03.2020 1 z 5

Klub podivných živností / The Club of Queer Trades Klub podivných živností / The Club of Queer Trades Gilbert Keith Chesterton

Příjemná oddechovka před spaním, která plyne tak zvolna, že jsem měl někdy potíž udržet myšlenky v příběhu ...

04.03.2020 3 z 5

Anarchista Čtvrtek Anarchista Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

Po Kafkovi to byla pro mně příjmená relaxace. Hezky psané, vtipné a našel jsem v tom i zajímavé myšlenky.

29.02.2020 4 z 5