Jak se věci mají

Jak se věci mají https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37414/bmid_jak-se-veci-maji-DH9-37414.jpg 4 77 15

Stručný a úplný přehled celé šíře Buddhových nauk. Kniha vznikala v průběhu dvaceti let za spolupráce mnoha žáků. Meditace v ní obsažené pomáhají přemenit pojmy v přímou zkušenost. Tato kniha je úvodem do Buddhových učení, která lama Ole Nydahl představuje moderním jazykem a v celé jejich šíři. Současně ukazuje, čím mohou prakticky obohatit náš život a jak můžeme s jejich pomocí využívat všech každodenních situací jako příležitostí k rozvoji.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství , Literatura naučná

Vydáno: , Bílý deštník

The Way Things Are: A Living Approach to Buddhism for Today's World , 1996

Cojekomupotom
Cojekomupotom
23.01.2023 4 z 5

Četl jsem ve dvanácti letech, když jsem začal objevovat buddhismus... a myslím, že jako základní přehled posloužila. Co víc si přát? Nic, lol

declen
declen
18.12.2020 2 z 5

To co jsem o budhismu/meditaci/seberozvoji věděl tomu jsem rozuměl, tomu ostatnímu co jsem neznal jsem nerozuměl vůbec.

Asterixxka
Asterixxka
29.08.2020 2 z 5

Nijak zvlášť mě neoslnila, což neznamená že si o buddhismu ráda nepřečtu jinde..mám od autora ještě jednu knihu, snad mě nadchne víc.

ajikkk
ajikkk
01.06.2020 3 z 5

"Buddhismus v kostce" :) Hezky a stručně shnuje podstatu a rozdělení Buddhismu na jednotlivé směry. Pro začátečníky, jako jsem já, je místy nesrozumitelná, ale je to jedna z těch knížek, kterou je fajn mít doma a sem tam se k ní postupem času vracet. Daleko víc si ale odnáším od tematicky zaměřených knih, které buddhistické principy a filozofii představují na konkrétních tématech. Od Nydahla proto mám daleko radši knihu Buddha a láska, která krásně vysvětluje filozofickou podstatu vztahů, ze které jsem si v praxi dokázala vzít daleko víc.

pablito
pablito
25.04.2020 4 z 5

Instantní, ale výživná knížečka, kterou může ocenit každý, kdo se o buddhismus zajímá.

Sygi
Sygi
25.11.2018 5 z 5

Kniha, kterou mé putování východními filozofiemi celé začalo. Doporučuji určitě kvůli přehlednému představení buddhismu, nehledě na tradici. V druhé části knihy se již témata stáčí k praktikám Diamantové stezky.

amaenium
amaenium
31.01.2018

Knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, nehodí se to k tomu.
Pro mě velmi zajímavá a určitě obohacující kniha ohledně úvodu do buddhismu. Odpověděla mi na moje otázky a dala nový pohled na věc.

Shindo
Shindo
04.12.2017 2 z 5

Na jednej strane pekný úvod do buddhizmu, ktorý začiatočníkovi poslúži. Na druhej obyčajná propagácia Buddhizmu Diamantovej cesty a kniha, z ktorej priam srší Nydahlovo ego. Osobne tohto človeka nemám rád už len preto, že si vybudoval slušný kult osobnosti, čo mnohým jeho stúpencom zjavne nevadí. Aj preto túto knihu beriem kriticky a s istým odstupom.

Enthik
Enthik
19.11.2015 5 z 5

Krásná kniha.. opravdu. Čtu tady, že je příliš stručná a místy nesrozumitelná. Ano je to pravda. Pro začátečníka je to opravdu složité čtení. Například v době kdy jsme ji četl jsem neměl tucha, co to znamená nesobecká láska... Zkrátka je to taková příručka, kdyby jste si chtěli oživit to, co už víte.
Tato kniha byla mou vstupní branou do buddhismu a budu si jí vždy vážit :).

mitrmuns
mitrmuns
31.08.2015 5 z 5

to Darek: Co vy o něm víte? Setkal jste se s ním někdy? Co je na knize neseriózního?

DarekDevil
DarekDevil
03.01.2015 1 z 5

Nejprve k osobě autora to je buddhista asi tak jak Michael Jackson .... tj. je to jen taková popová ikona buddhismu na Západě s pěkně budovaným kultem osobnosti. Kniha samotná nepřináší zájemcům o studium buddhismu prakticky nic. Je natolik stručná a v některých ohledech i matoucí, že ji nikomu kdo se chce seriozně zabývat buddhismem nemohu doporučit a radím, aby se zájemce o studium buddhismu poohlédl po jiných seriozněji napsaných knihách a publikacích z nichž mnohé jsou zdarma (např. na Buddhist eLibrary org. i jinde). Nejlepší na celé knize je asi tak jen ten glosář na konci ...

Danafantom
Danafantom
09.04.2014

Knížku těžko hodnotit. Získala jsem z ní jakous takou představu o buddhismu, ale nebyla napsaná tak, abych se jeho cestou zatoužila vydat.

Drak84
Drak84
04.02.2014 4 z 5

Zajímavý a srozumitelný výklad buddhismu

Kangarooh
Kangarooh
27.01.2013 3 z 5

Jak se věci mají,je uceleně napsaná kniha o pojetí tibetského budhismu.Je zaměřená spíše prakticky,připomínající spíše jakousi učebnici,nebo brožurku která se hodí jak těm kteří se zajímají o východní filosofie,tak těm pro které je buddhismus cestou.

LordSnape
LordSnape
31.03.2012 5 z 5

Chcete-li se dozvědět podstatu buddhismu, je to ta správná kniha.

buddhismus tibetský buddhismus

Ole Nydahl
dánská, 1941
2009  81%Jak se věci mají
2011  85%O smrti a znovuzrození
2009  84%Buddha a láska
2005  90%Moje cesta k lamům
2006  92%Velká pečeť

Kniha Jak se věci mají je v