ovsemzectu ovsemzectu komentáře u knih

Fáma Fáma Lesley Kara

Můj první knižní thriller...
A určitě ne poslední. Kniha byla (alespoň pro mě) opravdu napínavá. Líbila se mi. Klidně si ji přečtu znovu.

31.08.2020 5 z 5

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Tuto knihu jsem přečetla jako první od Jacqueline Wilsonové. Bylo to kvůli čtenářskému deníku. Kniha se mi líbila a tak jsem si v knihovně půjčila další knihu od téže autorky. Její styl psaní a její knihy mě upoutaly natolik, že jsem jich přečetla už 45 a na dalších asi 12 se chystám.
Tuto autorku rozhodně doporučuji!

07.01.2020 4 z 5

Desatero Desatero Adam Pýcha

No, zvláštní povídka. Taková vlastně o ničem a rozhodně by víc stran neuškodilo. Vlastně nevím, co jsem to právě přečetla, takže ani netuším jak hodnotit.

29.12.2023 2 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Četla jsem k maturitě, jinak bych po knize asi nesáhla.
První půlku jsem spíš přečkala a v podstatě jsem Martu nesnášela, což se tedy ani po dočtení nezměnilo v sympatie. Druhou polovinu už to bylo lepší (především po tom, co zajistila, že je těhotná mě to začalo bavit víc). Ale pořád nevím, co si o tom myslet. Připadá mi, že kdyby se z knihy vyškrtly všechny pasáže o alkoholu, zbyla by tak polovina stran. Číst o tom, co všechno vypila, kolikrát se s kým pohádala, kolik toho kde vykouřila a kde všude byla místo školy mě vážně nebavilo. Robert mi lezl krkem od samého začátku. S kamarády se scházela jen kvůli pití, připadala mi celkově děsně nezodpovědná a štvalo mě, jak se všem plácá a přežívá jen na pití.
(A taky mi teda přišlo dost zvláštní, že zvládá číst i dvě, tři knihy denně...)

Možná od autorky zkusím něco dalšího, pravděpodobně až zapomenu na zážitek s touhle knihou.

15.08.2023 3 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Kathrin Lange

Tuto knihu jsem našla v knihobudce a rozhodla se, že ji zkusím. Nic moc jsem nečekala, ale velmi mile mě překvapila! Má jen pár stran, je přečtená za pár hodin, děj plyne příjemně rychle, za mě v příběhu nic nepřebývalo ani nechybělo - byl tak akorát. I napětí jsem cítila jako při dobrém thrilleru. Určitě si přečtu i další (všechny) díly této edice.

10.08.2023 5 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

Mě se tedy tento díl líbil více než první, ale to je možná tím, že jsem tentokrát byla v té správné náladě. Každopádně se moc těším na další díl. A celou sérii doporučuji.

(Bylo to trochu podobné Začít znovu od Mony Kasten.)

22.11.2022 5 z 5

Daleko od stromu Daleko od stromu Robin Benway

Trvalo mi celkem dlouho se začíst, protože jsem zvyklá na styl psaní v první osobě, ale když jsem si zvykla, nemohla jsem přestat číst. Kniha se mi líbila.
Doporučuji.

24.06.2021 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tak tohle mě opravdu překvapilo. Jsem z knihy nadšená! Nemohla jsem přestat číst. Moje první kniha s tématem schizofrenie. Takže jsem ji dlouho odkládala a vyhýbala se jí. Spoustu zvratů jsem rozhodně nečekala. Skvělý počin! Doporučuji.

11.04.2021 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Jacqueline Wilson

Moc hezké.

26.12.2020 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Nevím, čekala jsem víc. Asi na vánoční zázrak?
Nebyl to teda nejhorší příběh, ale mezi nejlepší bych ho nezařadila.

24.09.2020 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Ta kniha nemá konec. Doporučuji koupit hned druhý díl. Já to bohužel zjistila až na poslední stránce. Příběh super, hned chci číst další díl. Doporučuji!

05.09.2020 5 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Knížce by rozhodně neuškodilo více stran. Audreyino uzdravení bylo podle mě dost rychlé, ale i tak se mi knížka moc líbila.
(Romantická linka byla roztomilá.)
Doporučuji.

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Skvělé. Rozhodně doporučuji!

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Sice byl příběh takový pomalý, ale mě se to líbilo. U čtení jsem nemusela přemýšlet, což bylo fajn. Doporučuji.

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Tak tuhle knížku si jistě přečtu minimálně ještě jednou. Doporučuji!

02.09.2020 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Moje první knížka týkající se cestování mezi dimenzemi. A i když jsem se nejdříve bála, že mě toto téma nebude bavit, knížku jsem "hltala" už od prvních stránek. Já knížku doporučuji.

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Garrettovi jsem si zamilovala. Naopak Samantinu mámu jsem neměla ráda.
Nevím jestli si přečtu další díl.

30.05.2020 3 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Sice mi chvíli trvalo než jsem se v ději a postavách zorientovala, jelikož jsem neviděla/nečetla originální vánoční koledu, ale tahle kniha je podle mě skvělá. A hlavně ten konec!
Jedině doporučuji!

27.05.2020 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Zpočátku jsem se vůbec nevyznala kdo je kdo, kvůli množství postav. Bohužel jsem až po dočtení zjistila, že je na posledních stránkách výpis všech postav, které se v knize alespoň na chvíli objeví. Hlavní zápletka, ač byla až téměř na konci knihy, byla (dle mého názoru) velmi napínavá.
Toto byla moje první a určitě ne poslední kniha od této autorky. Už teď se těším na další...

13.05.2020 4 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

To je tak skvělé! Tak krásně a uvěřitelně zpracované. Víc jak rok jsem ji měla koupenou, než jsem si jí konečně přečetla a ani jsem netušila, jaký je to poklad. Velmi zajímavý a neobvyklý příběh, od kterého se nešlo odtrhnout (to šlo jen když bylo potřeba utřít slzy, jelikož jsem už přes ně ani nemohla rozeznat písmena).
Škoda, že se nepřeložily i další díly...
Za mě velké doporučení.

20.01.2024 5 z 5