Ovecka_Saki Ovecka_Saki komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Celkem zklamání. Všichni tady vychvalují, jak je to nejlepší díl série, ale já osobně čekala třista stran na nějakou pořádnou pecku. Ta pak přišla a pak zase konec knihy velmi uspěchaný a úplně poslední strana v epilogu? To se dělá? Takhle to useknout. No nic, v ruce už držím a rozečítám Stalkera, tak snad to nebude utahané jako tohle. Co mě extrémně rozčilovalo byly krátké kapitoly. Četla jsem zatím jen Hypnotizéra a tam mi vyhovovaly delší kapitoly i příběh mě více vtáhl.

19.05.2022 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Výborná detektivka! Hned se pouštím do další knihy téhle série. Čtenář tak nějak během té části 'před deseti lety' přijde na to, kdo by mohl být únoscem, ale i tak je to parádní napínavá jízda.

05.05.2022 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Absolutně netuším, jak mám knihu hodnotit. Myslím, že ve mně zanechala tolik, že si to nejdřív všechno musím v hlavě utřídit a pak možná…
Ke konci knihy jsem už jen tak tak zadržovala slzy.
Jediné, co mě mrzí je to, že jsem neměla možnost nahlédnout do okamžiků před Finnovou smrtí, kdy byli Toby a Finn spolu a šťastní - protože jen Tobyho vyprávění mi nestačilo.

30.05.2017

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dva měsíce četla.

21.01.2017 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Kdybych mohla, dám 4,5* Mělo to sice svých pár mušek, ale většina postav mi byla moc sympatická a tak si mě knížka nakonec získala. Ale říkám si, že bych nemusela číst pokračování.
Ale pro milovníky historických románů jako dělané. Doporučuji. :)

06.10.2016 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Příběh se mi vůbec nelíbil. Na co psát o naprostém nic? Příběh byl chudý a nenabídl žádné obohacení. Kdybych chtěla slyšet takový příběh, můžu se pobavit se sousedkami o jejich normálním obyčejném životě. Na co plýtvat stromy na takový zbytečný příběh? Ale aspoň jsem to měla jako audioknihu a tak jsem mohla aspoň produktivně dělat věci v domácnosti

09.04.2024 1 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Těšila jsem se na ten slibovaný román a dostala jsem spatlanou směsku napůl románu, interwiev a jakéhosi třetího patvaru, který se v knize taky prolínal. Myslím, že autorka by udělala lépe, kdyby celou knihu postavila jako interwiev, protože třeba dodatek s cíleným rozhovorem mě dost zaujal. V knize mi to vadilo a překáželo. Hlavní postavu jsem od prvních stran nesnášela. Nejvíc mě oslovila pasáž s příběhem Kim Čok-U to bylo hodně silné, ale přesně tohle jsem očekávala od celé knihy, ale nedostala. Sečteno podtrženo - krátká kniha, ve které se nedokázal rozvinout příběh a jedna nesympatická hrdinka, se kterou jsem nedokázala soucítit.

15.01.2024 3 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Možná, kdybych to četla na základce, tak by mě to upoutalo víc. Aspoň se to četlo rychle.

17.11.2022 2 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

(SPOILER) Přečteno skoro na jeden zátah. Velmi dobře se kniha četla, příběh hezky plynul a i postavy byly celkem příjemné. Nejvíc jsem si oblíbila Xandera, myslím, že Avery ho hodně podcenila, z důvodu, že byl nejmladší? Že to vypadalo, že hru nebere tak vážně jako jeho bráchové? Nash byl sympaťák a jsem zvědavá, jestli se v pokračování bude tvořit nějaký vztah s Libby. Grayson má bod k dobru, že si nic nezačal s Ave a že nakonec věděl, kdy nevybrat rodinu. Jamesona jsem si neoblíbila, takového člověka bych asi poslala do háje a ne se na něj lepila jako hlavní hrdinka. Co se jí týče, tak na to, že byla tak chytrá, přišla mi dost naivní a moc převálcována pubertálními hormony. Libby byla ještě horší, té bych za trest ostříhala vlasy a zabavila jí její milované černé oblečení, hodná možná, ale příšerně naivní, nedokáže vyvodit důsledky svého chování. Thea a Rebecca by se měly uklidnit a zapomenou na Emily, která je už mrtvá a která byla extrémní mrcha, nesnášela jsem její postavu.
Nooooo… určitě si přečtu i pokračování, jsem zvědavá, co se ještě všechno stane.

11.07.2022 4 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Už od vydání originálu jsem se na knihu moc těšila. Když se mi pak dostala do ruky, s chutí jsem se začetla a hned si oblíbila všechny postavy (snad kromě mámy August), jenže příběh se hrozně vlekl a bylo tam víc a víc omáčky. A taky spousta zamilovaných výlevů, což mi přišlo čím dál zbytečnější, my to pochopili hned napoprvé, August! Takže jsem z toho byla taková otrávená a trvalo mi dlouho, než jsem druhou polovinu přelouskala. Ke konci jsem už o případ Jane neměla zájem, spíš mě zajímal Wes a jak to dopadne s Isaiahem. Nebavily mě pravidelné milostné scénky, objevují se už skoro co třetí stránku a tak jsem posledních 120 stran už dost přeskakovala odstavce. Z poslední kapitoly jsem přečetla tak 4 stránky dohromady.
Uznávám, že se autorce podařilo do knihy naložit pestrou škálu různých LGBTQ+ postav, ale jinak jsem zklamaná. Čekala jsem trochu jiný příběh a nebo je kniha pro romantiky, což nejsem.

29.06.2022 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kepler kombinoval, kombinoval, až překombinoval. Připadalo mi to jako tisíc příběhu v jednom. A vlastně to celou dobu byla jen omáčka. Jen posledních 80 stran stálo za to? Ale to je málo, když musím nejdřív přečíst 480 stran. Budu se opakovat, ale nejvíc se mi líbil Hypnotizér. Už předchozí díl pro mě ztratil šmrnc a tohle už je definitivně moje poslední kniha této série.
Teď k postavám: na to, že Margot měla být nějaká specialistka, tak v mých očích byla naprosto neschopná. Vlastně na nic nepřišla. O Adamovi nebudu ani začínat, to byla taková katastrofa, že radši budu dělat, že neexistoval. Joona si zaslouží trošku odpočinku a rehabilitace, Erik si taky zaslouží už jen to dobré. A to bylo jediné pozitivní na téhle knize návrat Erika a Joony a jejich spolupráce.

06.06.2022 2 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Kniha odložena, nehodlám ji dočíst. Hrozná nuda. Nedá se to považovat ani jako oddechové čtení, úplně o ničem.

30.03.2022

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Hrozně mě rušil po celou dobu ten pohled již mrtvých lidí. A bylo tam tolik postav, které se objevily na pár vět a pak zas na několik stran zmizely, že jsem měla problém se furt orientovat. Pak už jsem to nechala tak, přeskakovala text mrtvých duši, skoro celý příběh Niela a jeho přítele, jehož jméno si ani zrovna po dočtení nevybavím, ale mám pocit že snad Peter, nebo nějak tak…
A asi nejvíc mě zajímalo, jak skončí Cooper a průběh lámání rekordu. Příběh mě ničím neobohatil, škoda. Původně jsem si představovala úplně jinou fajn knihu.
Tak se mi kniha aspoň hodila do letošní výzvy no. A tímto to končím a už se k tomu nebudu nikdy vracet. Kniha poputuje o dům dál.

22.03.2022 odpad!

Zvěrolékař na cestách Zvěrolékař na cestách Jonathan Cranston

Super oddechová knížka, dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých informací o různých zvířatech. Kniha se mi líbila. I když musím také napsat, že ke konci mi už popis toho, co měli zúčastnění na sobě (pořád to stejné), typů vrtulníků, nebo jak popíjejí kávu a chtějí si dát oběd, nudil a věty jsem přeskakovala. Takže za to ubírám jednu hvězdu.

25.02.2022 4 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Zasmála jsem se asi 3-4x, podle mě byla chyba v tom, že se s touto knížkou nedokážu ztotožnit, asi prostě vím, co mi v životě dělá radost a mám nějaké své cíle, které si snažím plnit, takže mi komixová postava absolutně nepřipomíná mě samotnou. Ale jinak cením nápad.

09.01.2020 3 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Po přečtení Řekni lituji a Podezřelý, je tenhle díl zatím nejslabší.

14.02.2017 3 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Petra Braunová

Kniha je taková nemastná, neslaná. Ale stačí to jako oddechovka, nad kterou se člověk nemusí zamýšlet.

19.05.2016 2 z 5

Barakuda Barakuda Christos Tsiolkas

Knihu jsem nedočetla, odradilo mě to v polovině. Ale dávám 1 hvězdičku za to, že to aspoň zabilo nudu ve škole. Nevyhovovalo mi, jak děj neustále skákal do minulosti, přítomnosti, před přítomnosti, ještě méně před právě odehrávající se přítomností. Pokud autorovy další knihy obsahují tolik vulgarismů, tak si ho dávám na seznam autorů, od kterých už nikdy po žádné jejich knize nesáhnu.

21.02.2016 1 z 5

Probuzení Probuzení Mark Frost

Často se mi stává, že je hlavní postava, které má úžasné schopnosti, vychválena tak, že ji úplně maximálně nenávidím…ale tohle je něco úplně jiného, kniha mě bavila od první stránky a nepřestala mě bavit až do posledního slova! Naprostá paráda, všechny postavy byly naprosto úžasné, kdo by si nezamiloval hyperaktivního Nicka, nebo prcka Ajaye? ^^ naprosto super! :)
Kniha je plná akce, takže se čte opravdu sama, jen mě mrzí, že jsem měla čas číst jen ve škole, takže se mi čtení natáhlo na měsíc :( Jsem plna očekávání, co mi přinese druhý díl! :D

15.12.2014 5 z 5

Harry Styles, cesta moderního muže Harry Styles, cesta moderního muže Sean Smith

Obrovské zklamání. Kniha absolutně nedostala svému názvu. Vůbec jsem se nedověděla, proč je Harry brán za moderního muže. Myslím, že v tomto ohledu udělá větší osvětu jen přečtení jakéhokoli článku o Harrym, či shlédnutí nějakého rozhovoru nebo se mu mrknout na ig. V knize je až až prostoru věnovanému každému jednomu člověku, který se s Harrym v nějaké fázi jeho života zapletl. O to jsem nestála, čekala jsem větší rozbor jeho písní, trávení volného času a důležitým věcem, kterým přikládá Harry význam. Jedna hvězda snad za to, že bychom měli "Treat People With Kindness"

31.12.2023 1 z 5