Probuzení

Patnáctiletý Will West žije podivný život, stěhuje se z místa na místo a netuší proč. Rodiče po něm chtějí, aby ve škole nevybočoval z průměru, a také v běžeckém družstvu by neměl moc vynikat. Jenže potom se Will zapomene a při celostátním inteligenčním testu získá nejvyšší počet bodů v historii. Uchází se o něj exkluzivní gymnázium, Centrum integrovaného studia, a sledují ho podezřelí muži v černých autech. Když najednou přijde o rodiče, musí do nové školy uprchnout, aby si zachránil holý život. Tam postupně zjišťuje, že není jako ostatní – takové fyzické a mentální schopnosti by prostě člověk neměl mít. Iluze bezpečí velmi rychle pomine. Will se opět stává středem zájmu – ale koho vlastně? Kdo jsou jeho nepřátelé a co od něj vůbec chtějí? Postupně vychází najevo, že uvízl v boji mezi titánskými silami, který zuří celá tisíciletí. 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151623/paladinovo-proroctvi-probuzeni-YpD-151623.jpg 4.294

Paladinovo proroctví 1.

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Jota

The Paladin Prophecy: Awakening, 2011

Kniha Probuzení

Haduwig
15.10.2019

Do zápletky skočíme rovnou první kapitolou, jaképak čekání a svižné tempo vydrží více méně až do konce. Byť nejsem cílová věková skupina, příběh je zajímavý a zajímá mě, jak to s Willem dopadne dál. Jediné, co mi trochu vadí, je kombinace vícero motivů - SPOILER - a to mimozemského světa se strážnými anděli a temnými silami, a do toho geneticky zdokonalené děti? Ale jak říkám, počkáme si, co bude dál.

vlkove
31.07.2019

Kniha je určena pro mladší čtenáře. Já už mám z kategorie těchto knih načteno tolik, že mi kniha nemá co nového nabídnout, je to takový průměr. Hlavní hrdina je celkem sympatický ale děj je poněkud zdlouhavý.
Co musím určitě okomentovat je přebal knihy, ten je opravdu strašný a na atraktivitě knize určitě nepřidá. Obálka samotná je povedená a má pěknou strukturu.

Oryk
06.06.2019

Poslední dobou se z nedostatku času dostávám k Young adult literatuře poměrně zřídka. Po dlouhé době to byla další taková kniha, která se mi dostala do ruky. Z počátku jsem byl skeptický, ale během krátké doby jsem si zamiloval ten mix fantasy a konspiračního thrilleru. V dnešní době konspiračních teorií je příběh o komplotu tajné organizace, za účelem genetických modifikačních pokusů na dětech prostě přitažlivý. Musím říct, že některých prvků je v knize až příliš a podle mě by příběhu snad i pomohlo, kdyby v něm vůbec nebyly některé fantasy motivy. Například mi připadá zbytečné zaštítit lidské padouchy ještě obecným Zlem, které stojí proti symbolickému Dobru v nekonečné bitvě. Ve skákání z reálného světa do krátkých úryvků o tomto vše přesahujícím boji, vidím spíše mínus, jelikož celý příběh by se jinak odvíjel dost podobně. Přítomnost oné dávné prarasy, vykázané ze Země by bohatě pro zápletku stačila. Nicméně chápu autorovu snahu o propracovanější monumentální příběh. Ve skutečnosti bych knize vytkl pouze kritizované oslí můstky mezi pasážemi; některé skutečně dost byly do očí. Jinak má kniha překvapivé zvraty a svižný děj, tedy vše, co čtenář od tohoto žánru požaduje.

Wooblood
07.03.2019

Velmi poutavě a svižně napsané, jako ostatně cokoliv od autora. Myslím, že tato kniha je vhodná i pro starší čtenáře, nejenom pro mládež. Nicméně mě docela zarazil přístup nakladatelství, které z trilogie vydalo pouze 2 první díly, na můj dotaz se dostalo pouze stručné odpovědi, že třetí díl vydat neplánují....

25veronika3
30.01.2019

Musím říct, že na začátku jsem byla docela skeptická. Postupem času se ale kniha slušně rozjela, hrozně se mi líbil popis cesty do Organizace, každopádně, pořád jsem čekala, co se stane a teď jsem v druhém díle a vlastně čekám pořád. Je tam spoustu věcí, co mi přijdou zvláštní, ale kniha se čte velmi dobře a musím říct, že bych byla skutečně zvědavá na její filmové zpracování. Filmové zpracování hlavně kvůli technickým vymoženostem, které má k dispozici Organizace (hlavně ti jejich dvojníci v tabletech, ti se mi hrozně líbí :D )

DinosaurKing
31.03.2018

Tato kniha se mi líbí ze všech knih co jsem četl nejvíce!!!!!

skrob
24.07.2017

V young adult kategorii dobré.
Ale fantasy obecně... má to výborné čtivé a napínavé místa/kapitoly ... ale ty občas střídají oslí můstky tak přitažené za vlasy jak z holywoodského seriálu.

Jakeneg
09.05.2015

Zřejmě už nejsem vhodny čtenář podobnych knih. Me ten příběh poměrně často nudil. Knihu jsem nedočetl a jsem trochu zklamaný....:(