orson orson komentáře u knih

Vektory - Základní výcvik    Systematická a kreativní práce s vektorovou grafikou Vektory - Základní výcvik Systematická a kreativní práce s vektorovou grafikou Von Glitschka

Skvělá kniha od grafika z praxe, který popisuje své metody na převod ilustrace do vektorových křivek. Sice je občas trochu ukecaná a hodně se v ní opakuje, ale je plná výborné inspirace, nápadů a postupů. Určitě doporučuji.

07.01.2014 4 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Zatím asi jeden z nejlepších dílů ságy. Pořád mě udivuje, jak snadno a lehce autor nechává zemřít hlavní postavy (a pak některé ještě vrací do děje). Zároveň mě udivuje, že je všechno i po několika tisících stránkách hodně nepředvídatelné a stále čtivé.

30.12.2013 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Už se v těch postavách začínám mírně ztrácet (nejsou jich desítky ale stovky), ale kupodivu mě to pořád nutí číst dál a dál. Některé postavy jsou mnohem zajímavější než jiné a to pak nezbývá než se těšit, až se k nim člověk zase pročte (co kapitola, to jiná hlavní postava). Každopádně mě fascinuje, s jakou lehkostí autor dokáže i dosti důležité postavy zprovodit z příběhu.

18.12.2013 4 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Klasický Kulhánek - dobré hlášky, svižná akce, spousta mrtvol. Jen místo upírů tam jsou bozi a jejich potomci. Ale jinak by člověk nepoznal, zda to napsal Kulhánek nebo Kotleta. Trochu mě zklamalo, že příběh neobsahoval žádný velký zvrat ani nápad (na rozdíl od Hustejho nářezu) a že to bylo moc krátký. Uvidíme, jaký bude druhý díl.

09.12.2013 4 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Protože jsem předchozí díl četl před třemi lety, pustil jsem si pro připomenutí seriál - vůbec to nebylo špatné, jen těch postav a zápletek tam bylo asi trochu méně, protože když jsem pak přešel ze seriálu zpátky do knihy, tak jsem některé postavy nepoznával a některé se mi dosti špatně párovaly, Ale jinak pěkné oddechové čtení, jsem zvědav, zda se v druhé knize aspoň něco uzavře.

21.11.2013 4 z 5

Upír z činžáku Upír z činžáku Andrzej Pilipiuk

Mno nápad dobrý, ale myslím, že Pilipiuk to umí lépe :) Zejména když to srovnám s Vandrovcem. Asi nejvíce mi tam chyběl nějaký celkový děj, směřování, byly to spíše povídky, které měly stejné postavy a místo. Jediné oživení bylo, když se v knize ukázal Vandrovec :)

08.10.2013 3 z 5

Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Pavel Tomeš

Moc pěkné fejetony ze života :) V některých jsem se přímo viděl. Jen je potřeba je číst po jednom, po dvou - dobrého pomálu.

26.09.2013 4 z 5

Renegát Renegát Tomáš Bartoš

Tento díl JFK jsem si vybral jen kvůli autorovi (napsal pěknou military sci-fi Žoldnéři) a teda opět mile překvapil - mělo to hlavu, patu, myšlenky i nápady. Tomáš Bartoš vymyslel pro svůj příběh dosti pěkný svět budoucnosti, měl by se k psaní vrátit a napsat další scifárnu!

23.09.2013 4 z 5

Rigor Mortis Rigor Mortis * antologie

Mám co jsem chtěl - tedy chtěl jsem si přečíst nějakou oddechovku a tohle svůj účel splnilo. Ovšem některé povídky byly až podprůměrné plácání, případně křečovitě humorné. Autoři by měli občas taky ubrat. Nejlepší byla asi poslední povídka Dutý plamen od Kopřivy. Hmm, když tak teď koukám na obsah, tak těch povedených tam bylo vícero...

11.09.2013 4 z 5

Probuzené běsy Probuzené běsy Richard K. Morgan

Tak jako nakonec jsem to přelouskal, ale vzhledem k tomu, že předchozí díly jsem četl před asi sedmi lety, tak jsem se v tom trochu ztrácel. Na mě to už bylo trochu moc cyberpunkové, ale někomu by to nemuselo vadit.

01.09.2013 3 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Pár desítek dílů seriálu jsem viděl, ale nepočítám se mezi sklaní fandy. Trochu jsem se bál, že to bude jen přepis seriálu, ale buď jsem ty první díly neviděl a nebo je to schválně takové doplňkové čtivo. Každopádně jsem se docela bavil.

09.08.2013 4 z 5

Poslední kolonie Poslední kolonie John Scalzi

Ještě slabší, než předchozí díly, stává se z toho takový naivní rodinný seriál :( I když musím uznat, že pořád to má spád a děj je dosti napínavý, ale kvality prvního dílu to zdaleka nedosahuje a obávám se, že další díl bude ještě horší.

28.07.2013 4 z 5

Brigády duchů Brigády duchů John Scalzi

Nejprve to vypadalo nadějně, ale po dočtení musím říct, že kvalita šla bohužel dolů. Pozitivní bylo, že ač je to trochu jiný příběh, tak děj navazuje a hlavní postava se mění (a to se mi líbí). Konec to trochu pokazil, byl až moc sladkej.

28.07.2013 4 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Nevěděl jsem co si přečíst, tak jsem zabrouzdal na goodreads.com (zahraniční obdoba databáze knih) a narazil jsem na Válku starého muže. Moc jsem od toho nečekal, ale byl jsem mile překvapen - docela slušná military sci-fi s originálně vymyšleným světem. Nechci nic prozrazovat, ale první díl jsem dočítal dosti pozdě pozdě v noci a teď už hltám druhý :)

21.07.2013 5 z 5

Je těžké být bohem Je těžké být bohem Arkadij Strugackij

Nevím proč, ale čekal jsem trochu víc. Těžko jsem se do té knihy začítal, ke konci už ale měla pěkný spád, jen jsem si myslel, že to bude lepší.

16.07.2013 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Možná ve své době, to byla odvážná pokroková kniha. Dneska je to už jen hodně slabý odvar Nicka Twispa (Mládí v hajzlu). Pořád jsem čekal až do poslední stránky, že se tam něco stane, ale ono se tam vůbec nic nestalo - ta kniha nemá skoro žádný děj, jen vzpomínky hlavního hrdiny a jeho toulání po městě. Je pravda, že autor skvěle vylíčil pocity teenagera, ale to je asi tak vše.

26.06.2013 2 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Ale jo, první díl byl sice o chlup lepší, ale i tak to nakonec byla pěkná kulhánkovina. Nevíte, kdy bude další díl? :)

09.06.2013 4 z 5

Peníze, nebo život? Peníze, nebo život? Tomáš Hajzler

Peníze nebo život! Těžká volba, každý by rád oboje a jen někdo to dokáže :) Původně jsem od knihy čekal americký nadšený motivační styl, ale hluboce jsem se mýlil. Je to spíše hutná sbírka mouder, výzkumů a článků na podporu druhé volby (život) semtam okořeněné osobními zážitky autora. Místy to bylo až trochu nudné/hutné, ale každopádně mě to donutilo nad mnoha věcmi přemýšlet a to je jedině dobře. Každopádně já už několik let nejsem pro tuto knihu tou pravou cílovkou, ale věřím, že pár lidí obrátí na správnou víru a dokáže jim změnit život.

15.05.2013 4 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Miroslav Žamboch

Ze série JFk jsem četl asi prvních 10 dílů, zarazil jsem se na 10 a 11 dílu, ten už jsem ani nedočetl a od té doby jsem si vybíral spíše podle autora či hodnocení. Tento díl jsem si vybral kvůli autorovi (můj oblíbenec) a musím nekriticky poznamenat, že to je jeden z nejlepších dílů JFK. Dalo by se to číst i bez těch předchozích knih. Při čtení jsem si akle uvědomil, jak jsou skoro všechny hlavní postavy pana Žambocha podobné - Koniáš, Bakly, Ducatti, JFK... tedy né že by mi to vadilo :)

22.04.2013 5 z 5

Germinal Germinal Émile Zola

Moje první kniha od Zoly, že to bude krutý realismus to jsem čekal, ale některé scény mě fakt dostávaly (hlavně ty v podzemí). Docela zajímavé, jak se mi sešly po sobě dvě knížky odehrávající se v dolech (předtím jsem četl Ve službách klanu, kde se také havíři prokopávali ze závalu na povrch). Celkem vzato myšlenky a události v knize obsažené mě moc nepřekvapily, četl jsem pár románů Jacka Londona, který také hodně psal realistické knihy říznuté socialismem.

12.04.2013 4 z 5