Rigor Mortis

Rigor Mortis https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17848/bmid_rigor-mortis-I6w-17848.JPG 4 25 6

Masturbující kosmonautky, vraždící nábytkové stěny, lovci Sněhurek, ženy s přístroji na odběr spermatu, drogami napěchovaní aligátoři, mongoloidní hrdinové fantasy, psychopati se sekerami, nájemní vrazi, zombie, upíři, ekologové a Ježíš Kristus. To všechno na vás ve své povídkové sbírce vybalí sdružení Rigor Mortis a jeho hosté, k jejichž jménům (Dobeš, Mostecký, Neff, Novotný, Pechová, Procházka, Šlechta) není třeba nic dodávat. Akce, humor, spád, brutalita a tsunami nápadů. Kniha která v současné české science fiction a fantasy nemá obdoby.... celý text

Covenant
27.10.2022 3 z 5

Pár dobrých povídek s černým humorem. Pár průměrných, kde se najde vždy alespoň něco originálního a pár téměř o ničem. Hodnotit povídky po tolika letech, je téměř zločin. Některé narážky jsou totiž poplatné době. Já jsem, ale starý kmet a všechny je mám zmáknutý. Proto se neostýchám suma sumárum, dát sbírce průměrné hodnocení. Vyzdvihnout však chci dvě. Pokaždý je to stejný a Pravda o pekle. První zmiňovaná je černým humorem, protkaná povídka o jednom "obyčejném" zaměstnání, sériového vraha. Už jen vybraný námět, je trefa do černého. Druhou si přečtěte sami. Jen prozradím, že autor ví, že má povídka obsahovat pointu. Což o některých autorech v této kompilaci tvrdit nemůžu. A i když je třeba výčet akčních a brutálních scén, někdy i zajímavý, chybí tomu myšlenka, která to rozseká víc, jak drtič větví. Paradoxně mě tak nejvíc pobavil doslov Rudolfa Stránského, popisující uskupení Rigor Mortis, kde svébytně a s nadsázkou, popisuje tuto partu debilů. Linka s Vilmou Kadlečkovou, je dokonalá. Když pak na konci hodnotí skupinu i soustružník z Kladna, nejde se nesmát.

Ivan F
16.04.2021 2 z 5

Zbierka poviedok s ich typickou slabinou - kvalitatívnou nevyváženosťou. Tri nadpriemerné poviedky, štyri priemerné, päť podpriemerných, žiadna excelentná ani žiaden odpad. Nerozumiem a neviem, čo je na tejto knihe také wau, že má pre niektorých ľudí takú vysokú cenu (žeby nízky náklad?) a tak som ju s kľudným svedomím predal. Raz prečítať stačilo. Ani slovné zvrat(k)y a narážky autorov poviedok neboli ničím výnimočným, hoc im nemožno uprieť zmysel pre iróniu a pre parafrázovanie zažitých a notoricky známych hlášok, ako aj postáv. Možno ak by som mal od pätnásť rokov do dvadsať, tak by ma kniha oslovila viac, ale v tom veku som čítal Kulhánka a ten písal určite lepšie a zábavnejšie knihy a napríklad Vládci strachu ma stáli 89 kačiek a boli to dobre investované peniaze. Za túto knihu by som ich však nedal.

Banny_L
15.02.2018 5 z 5

Nerozumím, jak takovou knihu mohla knihovna vyřadit..ale tímto děkuji :). Já se bavila :)

orson
11.09.2013 4 z 5

Mám co jsem chtěl - tedy chtěl jsem si přečíst nějakou oddechovku a tohle svůj účel splnilo. Ovšem některé povídky byly až podprůměrné plácání, případně křečovitě humorné. Autoři by měli občas taky ubrat. Nejlepší byla asi poslední povídka Dutý plamen od Kopřivy. Hmm, když tak teď koukám na obsah, tak těch povedených tam bylo vícero...

Psax
23.09.2012 5 z 5

U této sbírečky jsem se vážně hodně nasmál.
Proradný Gošum!!

machalcz
08.03.2011 5 z 5

Tak tohle je opravdu hardcore záležitost :) Jen mě mrzí, že to nelze nikde sehnat papírově ani digitálně.