Renegát

Někdo kráčí po časové linii směrem vzhůru a v rozestupu století přepadává jednu agenturní bázi za druhou. Zůstávají po něm zničené zámky, vyražené dveře, spálené přístroje a nakonec i mrtví. Časové paradoxy jsou nebezpečná věc i v paralelním metauniverzu a umělá supertinteligence GOD určí, že člověk, který má šanci sérii incidentů vyřešit s minimálním narušením kauzálního přediva reality, je právě John F. Kovář. Jenomže lidé z třicátého století sledují i vlastní cíle a troglodyt odněkud z prehistorie je pro ně jen bezvýznamnou položkou na seznamu ztrát. JFK ví, že svůj svět si musí zasloužit… jen si není jistý, zda mu to opravdu stojí za to. Navíc samostatná povídka: •Martin Stručovský: Agent Vincent Vega – Slzy bohů...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28049/agent-jfk-renegat-28049.jpg 3.961
Série:

Agent JFK (17.)

Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Triton, EF - Miroslav Žamboch
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
Ingenír
06. února

Další povedená věcička v této sérii. Příběh z hlubokého vesmíru má akci, děj a perfektní rozuzlení. Pár vad by se našlo, ale nejsou tak očividné.

T800
14.09.2017

Opět jeden z těch lepších příběhů v sérii. Celkem dost humoru, hodně napětí, spousty akce. Rychle se to čte a jen tak se na to nedá zapomenout.

NemmamSlov
02.05.2017

co dodat... Tomas Bartos sa dokonalo nadviazal nad predchadzajuce diele.....dej je plinuly a napinavy a samotny koniec urcite prekvapi.....je to jeden z tych lepsich dielov :)

Solgeon
21.11.2016

Krásně napsaná scifi i s příslušným zlidštěním hlavního hrdiny a odlehčením v podobě několika vtipných narážek. Neodhadnutelný děj je u Bartoše samozřejmostí. Díky.

Terva
13.09.2016

Materiál není určen do lidských rukou, mohl by ovlivnit deformace kauzality.

Agent John Francis Kovář je stále mimo službu a ve vyšetřování. Sice zmizel statut „Hledán živý nebo mrtvý“, avšak stále platí „Výslech nutný i posmrtně“ ale ani takové „maličkosti“ jej nemohou zastavit. Proto se vydává na další misi. Tentokráte se nejedná o cestování mezi realitama ale o čisté cestování časem. A to dost do hluboké budoucnosti a navíc daleko od rodné planety Země. John F. Kovář se dokonce na misi vydává s úplně cizími lidmi a tudíž netuší, komu věřit a komu ne.
Neberte mě doslova, ale tohle je celkem slušná Space opera. Je to v hlubokém vesmíru na stanici zvané Diamant obíhající Jupiter. Stanice byla přepadena blíže neurčenou skupinou a JFK to letí vyšetřit. Pobyt na této stanici je nebezpečný. Příběh je temný a ponurý a líbil se mi.

Malá ochutnávka:
Zvedl se z nepohodlného, příliš měkkého křesla a podíval se, co je v hotelové ledničce. Rýžové víno, rýžová whisky a pivo. Otevřel plechovku a napil se rovnou z ní. Rýžové pivo, co jiného. Přesto ji neodložil a vrátil se s ní k počítači. Nouze je nouze. Možná že po čtvrté či páté plechovce nebude chutnat tak divně.

Sice netuším, kdo je Tomáš Bartoš – což je pseudonym, ale svůj svět u Johna Francise Kováře si rozhodně zaslouží. Použil klasický humor (pudink byl nejlepší), napětí, akci a rychlé i rozhodné Kovářovo jednání. Všichni už víme, že Kovář je schopen obětovat miliony lidí a v takovém světle, v tomto temném vesmíru, nám byl naservírován.
Sice to není na pět hvězd, ale čtyři hvězdy z hlubokého vesmíru si tato mise zaslouží.

Z knihy jsem vybral deset citátů a pan Bartoš (kdo jsi?) je už má ve svém profilu.

Jeden na ochutnání:
Byla nahá a přesto nepůsobila jako nahá, oblékalo ji to, jaká byla.

Na konci této knížky a tohoto příběhu je vložena povídka s názvem „Agent Vincent Vega: Slzy Bohů“. Tuto povídku napsal Martin Stručovský. Komentář jsem přiložil i s ohodnocením. (Viz – Povídky)

fmash
11.01.2016

Bartošova parketa je zřejmě akce, a v knize je jí dostatek na tři hvězdy. "Civilní" děj je nanicovatý. A to předpokládám, že aplikace několika "krychlových kubíků" čehokoli kamkoli je jen překlep. Další díl, který zcela poplatně zaměření série nemá ambice. Taky že mimo sérii bych trojku nedal.

hoopoo
01.09.2014

Tak tento JFK mě naprosto bavil. Strhující děj, cestování vesmírem, detailní zápasení, krásně zpracovaný cizí svět a pěkné naťukávky na předchozí díly. No prostě 5*

orson
23.09.2013

Tento díl JFK jsem si vybral jen kvůli autorovi (napsal pěknou military sci-fi Žoldnéři) a teda opět mile překvapil - mělo to hlavu, patu, myšlenky i nápady. Tomáš Bartoš vymyslel pro svůj příběh dosti pěkný svět budoucnosti, měl by se k psaní vrátit a napsat další scifárnu!

OldaB
06.05.2012

Hardcore sci-fi, které staví především na nápadech a výborné atmosféře. Některé dějové nitky občas skřípou a konec, byť překavapivý, mi tam tak nějak neseděl. Zřejmě se poohlédnu po Žoldnéřích. Škoda, že autor s psaním přestal.


Autor a jeho další knihy

Tomáš Bartoš

Tomáš Bartoš
česká

Uživatelé mají knihu

v Přečtených118x
v Doporučených2x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit3x