Orange8knihomol Orange8knihomol komentáře u knih

Ve škole straší Ve škole straší Elizabeth Cody Kimmel

Knížka mne příjemně překvapila. Obdivuji autorčinu schopnost ztotožnit se s hlavní hrdinkou Kat, která mimochodem nedávno oslavila 13. narozeniny, a spisovatelčin talent napsat knihu s lehce temnější a závažnější tematikou pro děti, ale tak aby to nebyl žádný horor, avšak sem-tam ta nějaká mrazivější chvilka nastala. Za mne velké DOPORUČENÍ pokud vás zajímá toto téma (duchové, život po smrti, schopnost komunikovat s mrtvými,...).
PS: neočekávejte kdovíjaké závažné téma či složitý příběh pln hlubších smyslů.

29.04.2019 5 z 5

Fiorella a dům ztracených duší Fiorella a dům ztracených duší Vlastimil Vondruška

Na celé této sérii se mi nejvíce líbilo, že to byly detektivní příběhy jakbysmet, a to v tom smyslu, že jsem nikdy až do konce nedokázala předpovědět, kdo je pachatelem a jak celý případ skončí. Autor musel mít předem vše zkonstruované, jinak by se kniha nevyvíjela tak, jak se vyvíjela (nejprve se vše čtenáři zdálo zamotané, na konci autor dosložil puzzle - vše se vyjasnilo). Za mne rozhodně obrovské DOPORUČENÍ!

27.04.2019 5 z 5

Fiorella a hřbitov upírů Fiorella a hřbitov upírů Vlastimil Vondruška

Třetí díl byl opět o kousek lepší než předchozí. Námět knihy se mi líbil svou originalitou. Zastaralá slova dodávala knize ještě více na autentičnosti, což se týče doby, v níž se příběh odehrává. Čtenář se dozví, jak se dříve žilo a jak byli lidé nesmírně pověrčiví a věřící. Opravdu DOPORUČUJI! Pro děti i dospělé, které zajímá historie Čech.

12.04.2019 5 z 5

Fiorella a záhada mrtvého netopýra Fiorella a záhada mrtvého netopýra Vlastimil Vondruška

Tento díl byl dle mého názoru daleko lepší než předchozí, neboť byl více tajemný a akční. Líbí se mi autorův nápad-zasadit děj do rudolfínské Prahy, přidat detektivní pátrání a špetku lásky. Ilustrace nebyly špatné, avšak postavy nevyobrazovaly tak, jak jsem si je představovala já. Jinak DOPORUČUJI všem, kteří se zajímají o historii Česka a třeba i alchymii.

30.03.2019 5 z 5

Fiorella a Bratrstvo křišťálu Fiorella a Bratrstvo křišťálu Vlastimil Vondruška

Knížka se mi líbila hlavně tím, že se příběh odehrával v Praze za vlády císaře Rudolfa II. a také tím, že byl originální, napínavý a u čtení se čtenář rozhodně nenudil. Celá autorova myšlenka byla unikátní a oceňuji jeho schopnost vžít se do role náctileté dívky. Knihu bych DOPORUČILA všem, kteří se zajímají o historii českých zemí, alchymii a detektivní případy. Množství historismů a archaismů knize dodávalo na přesvědčivosti.

16.03.2019 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Zpočátku mi nějaký ten čas trvalo, než jsem si zvykla na autorčin zajímavý styl psaní. Musím uznat, že takovýto příběh jsem doposud ještě nečetla, čímž si knížka vysloužila mou oblibu. Opravdu. Autorce rozhodně nechybí bohatá fantazie a originální nápady. Jediné, z čeho jsem byla trošku šokovaná, byly lehce brutální pasáže, při jejichž čtení se mi vybavily knihy Moře inkoustu a zlata - Čtenářka a Mluvčí od T. Chee. Jinak rozhodně DOPORUČUJI. I přesto, že jsem očekávala něco úplně jiného, mne kniha nezklamala.

06.03.2019 5 z 5

Ať ti to vyjde Ať ti to vyjde neznámý - neuveden

Knížka je plná optimismu, jsem rozhodně ráda, že jsem ji k narozeninám dostala a že mám tu možnost ji mít doma. Protože vždy, když se budu cítit na dně, tak se do ní podívám, kousek si přečtu a věřím, že ihned se budu cítiti lépe. Myslím si, že takováto útlá knížečka určitě každého potěší a každý by ji měl vlastnit. DOPORUČUJI!

23.02.2019 5 z 5

Hodně štěstí! Hodně štěstí! kolektiv autorů

Hvězda splněných přání Hvězda splněných přání Jill Murphy

U příběhu jsem se ani chvilku nenudila, jelikož byl plný akce a různých událostí. Docela bych ocenila, kdyby knížka byla rozsáhlejší a více podrobná, neboť by tak dosáhla dokonalosti, ale na druhou stranu chápu, že nejsem cílová věková skupina, a tudíž nelze očekávat cosi složitého. Pořád v ní vidím podobnost s Harrym Potterem. Také se mi zdá, že byl díl od dílu propracovanější a že měl čtenář s jednotlivými díly vyrůstat a dozrávat, proto rozhodně DOPORUČUJI! Až budu mít své vlastní dítě, určitě mu dám tuto sérii Čarodějnic školou povinné přečíst, a nebo si s ním dám re-riding i já.

Ukradené kouzlo Ukradené kouzlo Jill Murphy

Ani tento díl nezklamal. Knížka je napsaná velmi poutavě, pročež se čte rychle a snadno. Místy jsem si říkala, jak je Mildred naivní, nevšímavá a hloupoučká, že jí určité věci ihned nedocházely, a těšila se na šťastný konec, který se dal předpokládat už od samého počátku, protože je příběh určen malým dětem, které dobrý konec zajisté vřele ocení. Pokud hledáte něco na odreagování, rozhodně DOPORUČUJI tuto knížku i celou sérii, jež v sobě skrývá nespočet podobenství s Harrym Potterem.

21.02.2019 5 z 5

Akademie v ohrožení Akademie v ohrožení Jill Murphy

Příběh byl plný nečekaných zvratů a nesnází, do kterých se Mildred neustále velmi lehce dostává. Místy se zde objevovaly vtipné okamžiky, avšak kniha nepostrádala ani temnější chvilky, u kterých se čtenáři tajil dech. Ke konci knihy jsem byla z určité věci překvapená, neboť by mne ani ve snu nenapadla. Jelikož je knížka určená spíše začínajícím čtenářkám, text je psaný velkými písmeny a obsahuje nespočet autorčiných ilustrací, které nabádají k důkladnému prohlédnutí. Určitě DOPORUČUJI!

18.02.2019 5 z 5

Námořníkův poklad Námořníkův poklad Jill Murphy

Co na to říct? Jill Murphyová opět dokázala, že je nejen vynikající vypravěčkou, ale i ilustrátorkou. Tento díl je ze všech nejobjemnější a dějově kapánek netradiční než ty předchozí, neboť se odehrává mimo Akademii slečny Krákavé - u moře. Nechybí zde ani napětí ani typická Mildred - magnet na nesnáze. Konec je založen na stejném principu jako konce u předešlých knih. Vřele DOPORUČUJI!

16.02.2019 5 z 5

Zakletý kouzelník Zakletý kouzelník Jill Murphy

Příběh byl, jak jinak, než opět napínavý a plný čarodějnické tematiky. Oceňuji autorčinu představivost, schopnost vžít se do role malé dívky a také její překrásné ilustrace, které knize nepochybně dodávají tu pravou atmosféru. Mladší čtenářky toto dílo zajisté velmi ocení. No, a ti starší si u čtení příjemně odpočinou a zrelaxují se. Je to taková milá, lehce naivní, avšak jedinečná knížka, která každého pohladí po duši. Musím DOPORUČIT!

14.02.2019 5 z 5

Mildred opět zasahuje Mildred opět zasahuje Jill Murphy

Druhý díl byl taktéž velice povedený. Zamlouvala se mi taková ta čarodějnická, magická a tajemná atmosféra, kterou příběh nepochybně obsahoval, i když v menším měřítku, protože je kniha opravdu krátká. Opět zastávám názor, že je to jakýsi odlehčený Harry Potter pro začínající čtenáře (spíše čtenářky). Avšak mně (jakožto starší - náctileté čtenářce) se knížka líbila. Pokud toužíte po oddechovém čtení a baví vás čarodějnická témata pro děti, rozhodně sáhněte po oné sérii Čarodějnice školou povinné od J. Murphyové. Překlad textu je naprosto úžasný! (No prostě nenahraditelná a nepřekonatelná zásoba slov českého jazyka. ;D) Velké DOPORUČENÍ!

13.02.2019 5 z 5

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Přestože je knížka určena malým dětem, neodradilo mne to od toho, abych si ji přečtela. Jsem velmi ráda, že jsem sáhla právě po ní, neboť pro mě byla příjemnou oddychovkou. Nevím, jestli to tak cítí i ostatní ,,starší" čtenáři, avšak příběh mi nesmírně připomínal Harryho Pottera od J. K. Rowlingové, a to hned z několika důvodů: téma (čarodějnice - učeňkyně, kouzlení,...), prostředí (Akademie slečny Krákavé - škola/internát), hlavní postava (Mildred Virválová - průšvihářka, magnet na průšvihy, která vždy něco provede nebo se jen do něčeho připlete), počet knih ze série (7) a spusta dalších věcí. Proto bych tuto sérii doporučila jako ,,Harry Potter pro menší" (zejména pro dívky). Určitě DOPORUČUJI! Vhodné jako první čtení.

10.02.2019 5 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Tak tohle jsem nečekala! Příběh byl tajemný, zamotaný, avšak místy také vtipný. Až do poslední kapitoly jsem ani trošku netušila, kdo je Hadem, a proto jsem po dočtení jen zírala a byla velmi překvapená, neboť toto zřejmě nečekal nikdo. Jediné, z čeho jsem byla nařčená, byl Tedros, který se choval jako zbabělec a chudáček a ne jako král či statný muž. Jinak určitě DOPORUČUJI! Kniha by měla čtenářům předat to, že hranice mezi dobrem a zlem je neuvěřitelně tenká a taktéž to, že se nemůžeme plně spoléhat a věřit člověku, kterého známe krátkodobě, ač vystupuje jako náš nejlepší přítel, hrdina a zachránce.

09.02.2019 5 z 5

Kniha krve Kniha krve Kai Meyer

Třetí díl ,,Stránek světa" mne opět nezklamal, ba naopak mile potěšil. Příběh v sobě nesl spoustu knih a bibliomantských věcí, které se knihomolům, mezi něž patřím i já, budou vřele zamlouvat. Děj knihy měl, jak jinak, více dějových linií, byl protkaný jako pavoučí síť, a proto má čtenář po přečtení pocit, že se toho v knize událo mnoho. Dokonce se mi zdá, že si ani na všechny události a příčiny nemohu vzpomenot, což mne celkem mrzí. Postavy mi přišly čím dál tím více propracované a lidské než v předchozích dílech, což bylo super. Moc se mi líbil konec, který mě trochu dojal a také okolnosti kolem Pipa, Furiina jedenáctiletého bratra, který je pro mě obrovským vzorem a kterému z celého srdce fandím. Rozhodně DOPORUČUJI!

29.01.2019 5 z 5

Mluvčí Mluvčí Traci Chee

,,Mluvčí" mne mile překvapila, neboť svým příběhem překonala první díl. Podle mě to ovlivnilo také to, že vše bylo více propracovanější, postavy se staly lidštějšími a autorka se ve psaní stále více zlepšuje. Konečně se v knize objevila nějaká ta romantika a spousta věcí se čtenáři objasnila. Přestože je příběh stále plný násilí, krutosti a nechutenství, proč se divit?, když se jedná o dobrodružnou knihu, musím uznat, že se mi velmi líbil, ačkoli byl taktéž velmi složitý a zamotaný, načež mi dával zabrat a ani jsem vše úplně nepochopila.

10.01.2019 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Patřím k tomu typu lidí, kteří milostné a sladké románky nemají zrovna v oblibě, avšak proč si nějaký takový nepřečíst v předvánočním období? A ještě k tomu, když se odehrává v zimě a nese v sobě kouzlo Vánoc a její atmosféru? Musím se přiznat, že mne ona kniha zaujala svou velmi zdařenou obálkou a ,,vánočním" názvem, tudíž jsem si poté přečetla její anotaci, z níž jsem měla rozporuplné pocity. Nakonec jsem se tedy rozhodla, že si knížku budu přát pod stromeček k Vánocům 2017. Přání se mi vyplnilo, avšak knížka mi ležela téměř rok v knihovničce, než jsem se ji rozhodla přečíst a dát ji šanci. A tak se tedy stalo a opravdu s potěšením a ohromením přiznávám, že mě příběh velice překvapil, neboť byl dokonale propracovaný a ojedinělý. DOPORUČUJI si knížku přečíst v období kolem Vánoc, jelikož Vás nabudí vánoční atmosférou, mile a roztomile potěší a příjemně si u čtení odpočinete.

08.12.2018 5 z 5

Vánoční příběh Vánoční příběh Lucie Lukačovičová

Na začátku jsem si říkala: ,,Co jsem si to vybrala za čtení?!", avšak poté jsem objevila kouzlo a originalitu příběhu. Je pravda, že to není kdovíjaký milý vánoční příběh, ale spíše akční, napínavý a záhadný příběh s trochou kouzel a magie a plný pekla, démonů, ale i králů, zvířat a Ježíška. Konec mne velmi dojal a moc se mi líbil. Jediné, co bych vytkla, jsou pro 6-ti leté děti nesrozumitelná slova (např. humanoidní, halapartna, čepel,...), kterých nebylo zrovna nejmíň. Jinak velmi DOPORUČUJI, avšak neočekávejte nic extra milého a něžného.

02.12.2018 5 z 5