Ukradené kouzlo

Ukradené kouzlo https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80997/ukradene-kouzlo-80997.jpg 4 44 10

Všechny žákyně třetího ročníku Akademie slečny Krákavé dostaly přes prázdniny od přísné třídní učitelky slečny Metlové neobvyklý úkol - vymyslet nové a pozoruhodné kouzlo. Mildred Virválová jeho vymýšlením a zkoušením strávila velkou část prázdnin - a těšila se, jak kouzlo všem ve třídě předvede. Pro vždy vzornou Ethel Svatouškovou byl úkol, při kterém musela použít fantazii, nesplnitelný. Proto se Ethel rozhodla, že Mildred její kouzlo ukradne...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Worst Witch to the Rescue

jjitka
21.04.2024 5 z 5

Dcerce se kniha moc líbila.

Kozel
30.04.2023 4 z 5

Výborný díl, který by šel definovat jako pohádkově vzorný příběh ze školních lavic, kdy si člověk v právu má jít s tvrdou hlavou za svým. A Mildred, ta je jak tvrdohlavá, tak v právu. Ostatně tenhle díl, v němž se v mnohém směru překonává, stojí především na ní a konfliktu s Ethel. To je snad vůbec první případ, kdy Ethel, vyhlášená školní potvora, dojde zaslouženého veřejnému trestu a ponížení. Potíže Mildred jsou tentokrát především osobního rázu a nevztahují se na celou školu. Překonala se během prázdnin v práci na školním projektu. Překonala nejeden strach během nástupu do školy. Otevřeně se postavila Ethel před hrozivým pohledem Metlové. Vzdorovala kamarádkám Maud a Enid, které poněkud zakolísaly, aby Mildred její příhodu uvěřily.

Tahle kniha s dobře ukrytým a přece jasným poselstvím pro mladou mysl se Jill Muprhyové opravdu povedla. Zcela nepochybně jeden z nejlepších a nejsilnějších dílů série o "nejhorší čarodějnici", která je přese všechno milým děvčetem, co "vždycky myslí na druhé a tak statečně se stará o tu svou nemotornou kočku."

onyx84
13.04.2022 5 z 5

Super...kam se hrabe fouňa Harry Potter,kterej bez kámošů nic nezvládne...Mildred si jde za svým hlava nehlava...a konečně karma dostihla i Ethlel :)

DK197
06.03.2022 5 z 5

KNIHA: Nevím, zda je to tou pauzou, co jsem v sérii udělala, ale tenhle díl byl vážně skvělý. Hlavně zase plně originální, bez recyklace starých témat. Moc se mi líbil a vůbec se mi nechtělo otočit poslední stránku. Pro děti (a nejen je) ideální.

š.m.i.k
28.06.2019 5 z 5

Skvělý díl, opět se líbil a když jsem chtěla nechat další kapitolu jako zítřejší "večerníček", ozvalo se srdceryvné: "Néééé, mamííí, čtííí. Dyť je to teď napínavé" – od obou dětí ...a bylo jasno... Prostě jsme už museli dočíst a zjistit, jak to bylo dál s Einsteinem a jestli to zase dobře dopadne ;) Rozhodně doporučuji. Pro děti před spaním je to ideální kniha.

Orange8knihomol
21.02.2019 5 z 5

Ani tento díl nezklamal. Knížka je napsaná velmi poutavě, pročež se čte rychle a snadno. Místy jsem si říkala, jak je Mildred naivní, nevšímavá a hloupoučká, že jí určité věci ihned nedocházely, a těšila se na šťastný konec, který se dal předpokládat už od samého počátku, protože je příběh určen malým dětem, které dobrý konec zajisté vřele ocení. Pokud hledáte něco na odreagování, rozhodně DOPORUČUJI tuto knížku i celou sérii, jež v sobě skrývá nespočet podobenství s Harrym Potterem.

any333
01.07.2016 5 z 5

V tomhle díle jsem měla nutkání Ethel něco udělat, protože to, co udělala, byl vrchol. Mildred by mohla přestat být tak naivní.

kajčamach
17.08.2015 5 z 5

Tenhle díl mi chyběj, abych měla přečtené úplně všechny, co zatím vyšli.
A velmi doufám, že vyjdou další suprové díly.

alisondidilaur
24.11.2014

Na těchto příbezích čarodějnice Mildred jsem vyrůstala.A i po letech ji mám ráda.

alisondidilaur
24.11.2014