Fiorella a hřbitov upírů

Fiorella je nejen dcerou alchymisty císaře Rudolfa II., ale v převleku za chlapce je i jeho učedníkem. Už rok žije v Praze a se svými kamarády Martinem a Lukášem několikrát prokázala mimořádný důvtip, když rozluštila záhady, na které rozum dospělých nestačil. Jenže hrozí nové nebezpečí. Tělo mrtvého muže, které se našlo na předměstském hřbitově, má na krku otisky upířích zubů. O týden později se objeví další tělo, a kdosi dokonce zahlédl upíra v černém plášti. Místní farář je učený muž a nevěří na síly pekla, je však povinen povolat inkvizici. Současně požádá o pomoc Fiorellu. A tak začíná dobrodružné pátrání nejen v křivolakých staroměstských uličkách, ale také v temném podzemí. Záhy se totiž ukáže, že stopy vedou právě sem. zdroj: www.pitaval.cz ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114614/fiorella-a-hrbitov-upiru-114614.jpg 4.2127

Kniha Fiorella a hřbitov upírů

jarin58

Třetí díl zatím nejslabší.

Isew

Po naprosto tragickém druhém díle, jsem se zařekla, že s Fiorellou končím. Výzva o 21 písmenech, mě však přivedla k dílu třetímu. Sice výtky, které jsem měla k druhému dílu nepominuly, přesto toho nejotravnějšího (žárlení), bylo pomálu. Znovu musím zmínit fakt, že se nikdo nepozastaví nad tím, že případ vraždy vyšetřují děti. Nechávají se od nich vyslýchat a vůbec jim to nepřijde divné. No nic, jako oddechovka to nebylo špatné. Jen se u toho nesmí moc přemýšlet, protože potom vraha i jeho motiv odhalíte velmi brzy a jen kroutíte hlavou, jak všichni kolem mohou být tak tupí.

š.m.i.k

Taková hodně naivní pohádka pro děti, ale jako oddechovka "dobrý" ;) Fiorella je stále stejně přechytralá, jinak mě ale tato série baví mnohem víc než jakákoli jiná "Vondruškovka".

Dorota09
16.06.2020

Děj knihy mě velmi bavil, musela jsem jí číst do samého konce, už se těším čím mě překvapí další díl.

Orange8knihomol
12.04.2019

Třetí díl byl opět o kousek lepší než předchozí. Námět knihy se mi líbil svou originalitou. Zastaralá slova dodávala knize ještě více na autentičnosti, což se týče doby, v níž se příběh odehrává. Čtenář se dozví, jak se dříve žilo a jak byli lidé nesmírně pověrčiví a věřící. Opravdu DOPORUČUJI! Pro děti i dospělé, které zajímá historie Čech.

otula
11.03.2019

Knihu hodnotím kladně, ale stejně už mi druhý i třetí díl přišly dost přitažené za vlasy, příliš vzdálené tomu, aby se mohly přihodit. Uvítal bych trochu reálnější příběhy.

Jaruš7
07.01.2019

Bezvadný, mám pocit, že autor touto sérií vyšperkoval své dílo a své renomé.
Všechna čest, důmyslné a náročně bohaté zápletky dávají tomuto dílu - této sérii, punc výjimečnosti.
Citace:" ...ať křižáci nikoho nešetří, neboť i kdyby na hranici skončil nevinný, Bůh na nebesích si to přebere a nevinné odškodní blažeností věčnou."
Vřele doporučuji.

Elizza
23.11.2018

Prní kniha celé série, která se mi dostala do rukou. Příběh moc realistický není, ale podle mě celkem dobře vystihuje krutost inkvizice. Knihu jsem přečetla za dva dny na přírodovědném projektu v sedmé třídě. Vstávání ve čtyři a kontrolu slunečních hodin za lesem mi to tedy moc neusnadnilo, neb se bojím i u Nema. Když máte odložit knihu uprostřed pasáže, ve které děcka pozorují upíra, a jít do lesa, je to vážně o nervy.
Jediné, co mi opravdu vadilo, byly ilustrace. Nevím, jestli je víc vydání, jako u prvního dílu, ale každopádně to, co mám já má obrázky dost hrozné. Postavy jsou divně neproporční. Mají moc velké hlavy, mikroskopické ruce a prázdné výrazy. Celkově působí strnule a nepřirozeně. Takhle jsem já kreslila ve dvanácti.