Orange8knihomol Orange8knihomol komentáře u knih

Za horou smrti Za horou smrti Hilde Hagerup

Nevím, jestli to víte, ale do češtiny byl přeložen jen tento díl:( V originálu je to série knih:/ No, ale teď k hodnocení knížky. Styl psaní byl takový zváštní a neobyčejný, ale mně se líbil. Fakt super! Zase něco jiného. Doporučuji čtenářům, kteří čtou rádi dětské horory a takové tajemné a temné knihy. ;)

Mikulášovy průšvihy Mikulášovy průšvihy René Goscinny

Knížku jsme četli na 1. vstupni asi ve 4. nebo v 5. třídě ve škole. Já měla svoji vlastní, takže jsem si ji jen na každou hodinu čtení přinesla z domova. Než jsme knihu četli a než jsem ji vůbec dostala, viděla jsem 1. díl hraného filmu. Upřímně řeceno, kniha mi přijde spíše pro chlapce. Ale nebylo to zas až tak špatné... Kdybych měla porovnat knihu a film (kniha vs. film), možná film se mi líbil o něco víc. Ale možná je to tím, že jsem viděla nejdřív ten film, než četla knihu.

13.02.2018 4 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Enid Blyton

Velice se mi líbila zápletka a místo odehrávání děje, jako v minulých dílech. SPOILER! Při každém čtení jsem na 100% věděla, že knížka skončí ,,happy endem". Nejen čtveřiče náctiletých dětí mi přišla sympatická. Opět kladné hodnocení;)

Tajemný cirkus Tajemný cirkus Enid Blyton

Děj byl dokonale promyšlený. Moc příjemné a hezké počtení. Líbilo se mi uvažování ať už hlavních, či vedlejších postav. Opět doporučuji;)

Tajemná loď Tajemná loď Enid Blyton

Jak už jsem psala v minulém komentáři, dokupovala jsem si všechny zbívající díly z této série. Doma jsem před zkompletováním série měla jen ,,Tajemný hrad" (2.díl) a ,,Tajemnou loď" (6.díl) a protože jsem byla menší, chvíli mi trvalo, než jsem zjistila, že tyto knížky patří do vícedílné série. Při prvním čtení těchto dvou dílů, mi některé věci nedávaly smysl, jelikož jsem neměla předešlé díly. ,,Tajemnou loď" jsem tedy četla dvakrát a po druhém čtení mi už některé věci smysl dávaly. Knížky na sebe jen trošku navazují, jelikož vždy v tom následujícím dílu hlavní hrdinové vzpomínají na předešlá dobrodružství, která společně prožili. Také kvůli jménům a Billovi (trochu spoiler) je dobré si přečíst předchozí díly.Tento díl byl prostě super;)

Tajemná hora Tajemná hora Enid Blyton

Tento pátý díl ze série ,,Tajemná místa" byl hezký. Nějaké věci mi nešly do sebe, ale abych nedělala spoilery, nebudu konkrétní. I přes to musím hodnotit kladně;)

Tajemné moře Tajemné moře Enid Blyton

,,Tajemné moře" mi přišlo takové ,,OK". Proti předešlému dílu byla tato knížka o trošku slabší. Ale nezklamala mě;)

Tajemné údolí Tajemné údolí Enid Blyton

Tak tento díl byl úplná pecka! Byl velmi akční. Moc se mi líbil;)

Tajemný hrad Tajemný hrad Enid Blyton

Tento díl se mi opět velmi líbil. Poprvé jsem knihu čtetla, když mi bylo cca 9 nebo 10let. Jelikož jsem si nedávno dokupovala díly z této série, abych je měla všechny, přečtla jsem ,,Tajemný hrad" podruhé. Příběh byl dobře smyšlený. Jelikož jsem dočetla celou tuto osmidílnou sérii, ty první díly mi přišly méně akční, prostě takové rozjezdové. Ale jinak super knížka;)

13.02.2018

Tajemný ostrov Tajemný ostrov Enid Blyton

Knížka se mi líbila. Byla akční a dobrodružná. Děj se odehrává o hlavních (letních) prázdninách a přestože jsem ji četla v zimě, dokázala mě přenést do teplých letních dnů a večerů. Knihu bych nezařadila do fantasy ani sci-fi knížek, ale do detektivek nebo dobrodružných knih pro náctileté děti (možná i mladší). Rozhodně doporučuji všem, kteří rádi čtou napínavé knihy a rádi si při čtení odpočinou, jelikož pro mne byla kniha spíše oddychová. (Jsem náctiletá.) Takže hodnotím kladně;)