Orange8knihomol Orange8knihomol komentáře u knih

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Opět nemám slov.... U tohoto dílu mne zaskočil konec, při jehož čtení jsem jaksi zapomněla zavřít svá ústa. Příběh všech knih byl krásně a detailně promyšlený, neboť zapadal do sebe (a to hlavně v posledním díle). Je vidět, že si se psaním této série dal autor velkou práci a do psaní vložil své srdce, a proto je výsledek tak úžasný! Rozhodně musím DOPORUČIT úplně všem věkovým kategoriím.

29.11.2018 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Žasla jsem nad tím, jak vše zapadlo do sebe jako puzzle. Děj knihy byl opět velmi záživný, neotřelý a napínavý. Čtenář se setká s cestováním mezi různými světy a dozví se, jak vznikla ona báječná země, Narnie. Zjistíte, kým se v dospělosti stal chlapec Digory a jak byla vyrobena kouzelná almara, díky níž se Lucinka v prvním díle dostala do kouzelného světa. No, musím leda tak DOPORUČIT, neboť nevím, co víc vám sdělit, protože pokud se chcete dozvědět další podrobnosti, tak by bylo dobré si tento díl také přečíst.

23.11.2018 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Opět mne autor svým příběhem nezklamal! Tenhle konkrétní díl byl, jak jinak, než opět plný dobrodružství a napětí, při němž se čtenáři tajil dech a čekal, jak vše dopadne. Jednoduše musím DOPORUČIT! Sic se děj oné knihy odehrával v poušti, tropech a zemi na způsob Indie, avšak to nemění můj pozitivní názor na díl série.

18.11.2018 5 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Zdá se mi to, nebo je každým dalším dílem celý příběh a svět vymyšlený C. S. Lewisem lepší? Tenhle díl je zatím můj nejoblíbenější, protože byl plný akce, napětí, putování a dobrodružství. Nevím, čím to je, avšak určité věci (Soví parlament, kouzla, tajemno, hrad v Harfangu a podzemí,...) mi připomínaly Harryho Pottera, tudíž zřejmě proto se mi tyto Letopisy Narnie velmi líbily. Rozhodně DOPORUČUJI!

16.11.2018 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Tento díl oněch originálních a báječných Letopisů Narnie byl taktéž převelice čtivý a krásný. Děj knížky byl dobrodružný, akční, milý a neobyčejný. Podle mě je tenhle díl zatím z těch prvních třech (Lev, čarodějnice a skříň, Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka) nejvíce akční, neboť děti a posádka lodi zažívají na své plavbě mnoho dobrodružství a čtenář si ani na všechny nemůže po dočtení vzpomenout. Velké DOPORUČENÍ!

10.11.2018 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Druhý díl se mi dokonce líbil o něco víc než první, neboť příběh, jež kniha obsahovala, byl pro mne nový, protože jsem filmové zpracování druhého dílu viděla asi jen jednou, zato první nespočetněkrát. Děj byl velice poutavý, milý a čtivý. Troufám si tvrdit, že onen druhý díl byl o dost akčnější a dobrodružnější, zároveň se dozvídáme něco málo o minulosti Narnie a lidí, kteří v ní žijí. Musím rozhodně DOPORUČIT!

30.10.2018 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Filmy ,,Letopisy Narnie" jsem viděla už nespočetněkrát, neboť to byly jedny z mých oblíbených filmů, když jsem byla malá. Přečíst si je jsem se rozhodla až nyní (ve 14 letech), takže jsem začala ,,Lvem, čarodějnicí a skříní". Nevím proč, avšak očekávala jsem těžší četbu než takovéhle jednoduché vyprávění. Ano, možná jsou ,,Letopisy Narnie" pro mladší čtenáře. Ze začátku mne příběh velmi bavil, ale pak přišel úsek, s kterým jsem trochu bojovala, ale následně jsem se do děje opět velmi vžila. I přes slabší místo nelze, než první díl neohodnotit velice kladně. Knížka byla originální, čtivá, měla spád, jinotaj a její příběh se rozjel už na prvních stránkách. DOPORUČUJI!

20.10.2018 5 z 5

Vytí na měsíc a jiné trapasy Vytí na měsíc a jiné trapasy Tim Collins

Z onoho ,,3. dílu" deníků od Tima Collinse jsem krapet rozpolcená, jelikož prvních cca 80 stran mne příběh nijak neoslovil, neboť byl takový obyčejný a nijaký, avšak po té 80 straně jsem se konečně do děje začetla a vžila. Asi to bylo tím, že první část knihy byla o Lukovi, který o své pravé totožnosti doposud neví a jež popisovala obyčejný život s patrnými podivným příznaky a až od druhé části se Lukův život stával více akčním a originálním a děj začínal mít spád a čtivost díky svým událostem. Možná s tímto souvisí i fakt, že mám méně ráda vlkodlaky než upíry, kteří do příběhu vstoupili až později (na přelomu druhé a třetí části). Nevím, každopádně tento ,,díl" se mi líbil méně než předešlé ,,díly"/deníky od tohoto autora, ale i přes pomalejší rozjezd musím tuto knihu DOPORUČIT všem milovníkům fantasy příběhů/knih a nadpřirozených bytostí! Za originalitu a souboj mezi ,,dvěma druhy nadpřirozených bytostí" nejde ani tento deník opět neohodnotit velmi pozitivně/kladně.

15.10.2018 5 z 5

Fakt "šílenej" rok Fakt "šílenej" rok Tim Collins

No, ani druhý díl mne vůbec nezklamal, ba naopak. Opět velmi vtipné, čtivé a oddechové čtení, které zhltnete jedním dechem, aniž byste to zaregistrovali. VŘELE DOPORUČUJI! A vrhám se na třetí deník od tohoto autora.

13.10.2018 5 z 5

Moje "super" rodinka Moje "super" rodinka Tim Collins

Tak jsem přelouskala poslední stránku a.......nevím, co psát. To byla tak neuvěřitelně vtipná, čtivá a poutavá knížka, až mne tím, jak mě bavila, překvapila, a to ve velmi kladném slova smyslu! Děj ubíhal rychle, neboť jste najednou při čtení zjistili, že jste přečetli padesát stran, a to ani nevíte jak. Musím vřele pochválit nápad zahrnout do knihy pár humorných básniček. Já přímo nenávidím čtení deníků a různých záznamů či poznámek, ale tohle?! To byla pecka! Jsem přesvědčená o tom, že se mi onen příběh vryl do paměti na předlouhou dobu a že se stal mojí další srdcovkou, na kterou budu moc ráda vzpomínat. ( Jako na většinu knížek, jež jsem dočetla.) VELKÉ DOPORUČENÍ všem čtenářům, kteří mají rádi upíry, fantasy zakomponovanou do současného světa, vtipné čtení a vyprávění ve formě deníku. Pro mne to byla příjemná, odpočinková, ale přesto úžasná knížka. Na zadním obalu knihy je psáno, že je určena pro čtenáře od 11 let, ale já bych ji nechala číst i mladším dětem (od 8 let), protože si myslím, že není nijak těžká na pochopení, avšak se v ní trochu řeší dospívání, láska, touha a milostný vztah.

09.10.2018 5 z 5

Upíři: Od Draculy po Stmívání Upíři: Od Draculy po Stmívání Charlotte Montague

Vše, co se v knize mohl čtenář dozvědět, bylo opravdu zajímavé. Zjistíte, jak vznikly pověry a legendy o upírech i vlkodlacích a dalších podobných bytostech, kteří lidé a které historické postavy byli vyznavači vampyrizmu, jak se vyvíjela představa upíra, jak upíra zničit a zneškodnit, kdo byl považován za upíry, jaká významná literární díla vypráví příběhy s upíry, jaké filmy jsou s upíry a jací zpěváci byli považováni za upíry. To samozřejmě zdaleka není vše, co se v knize nachází, neboť je toho o mnoho více. Mne se osobně líbilo i grafické zpracování knihy, jež bylo velmi propracované jako samotný obsah. DOPORUČUJI všem obdivovatelům a milovníkům upírů!

05.10.2018 5 z 5

Originální upíří deníky Originální upíří deníky Hrabě Dracula

Tak jsem se dostala na poslední stránku a mám z onoho titulu takové smíšené pocity. Na jednu stranu musím uznat, že grafické zpracování knížky bylo opravdu převelice zdařilé. Jelikož jsem ten typ člověka, jež si musí vše prohlédnout až úplně do detailu, tak jsem tuto malou knížečku četla asi 3 dny, neboť jsem si pečlivě všechny fotografie a doplňky, kterých bylo v deníku opravdu moc, prohlížela a ,,studovala" je. Ze strany grafického zpracování bych vytkla pouze font písma, jež se mi neskutečně špatně četl a kvůli němuž mi přečtení trvalo o dot déle a německá slůvka, jimž jsem některým nerozumněla, přestože se němčinu učím (sic teprve 2. rokem). Na druhou stranu byly zápisky Hraběte Vlady Draculy hodně vtipné a originální. Zaskočila mne a překvapila Draculova vynalézavost a různé ujeté nápady či návrhy. Ale vlohy pro podnikání má, to se mu zase musí nechat! I přes můj odpor vůči čtení deníků, musím hodnotit kladně, jelikož upíři jsou prostě upíři a já je totálně žeru! :-) Ach, ten utrápený Dracula! Naprosto s ním soucítím, protože ta nesmrtelnost musí být vskutku vyčerpávající, nudná a zdlouhavá. DOPORUČUJI, avšak POUZE MILOVNÍKŮM UPÍRŮ A FANTASY!

20.09.2018 5 z 5

Já prostě nemám slov! To byla tak úžasná knížka s neskutečně čtivým, milým, kouzelným a fantastickým příběhem o prokleté dívce Morrigan, kterou čeká krutý osud, protože má zemřít v Nejposlednější den věku, prý kvůli svému prokletí. Ale naštěstí se díky Jupiteru Northovi, jejímu patronovi, dostane do tajemného a kouzelného světa Nikdyuš, kde se svými novými přáteli a rodinou zažívá spoustu neuvěřitelných dobrodružství, avšak také si musí poradit se zkouškami, aby se stala členkou Divinské společnosti, do níž patří také její velmi slavný patron. Jenže nic není tak pohádkově snadné, nýbrž je i v Nikdyuši mnoho zákeřných, soutěživých a chamtivých lidí. A k tomu ji ještě neustále ,,pronásleduje" podivný muž Jones, jenž jí v Den předkládání nabídek nabídl místo ve své ,,společnosti", ale poté, co se zčista jasna vypařil z místnosti, v níž probíhal jeho pohovor s Morrigan, tak po nějaké době podepíše Morrigan smlouvu od J. Northa, který ji v Nejposlednější den starého věku odveze do Nikdyuše, takže ji zachrání před jisou smrtí. Jak to celé dopadne? Dostane Morrigan svůj zlatý odznak ve tvaru písmene D a přijmou ji do Divinské společnosti? A kdo byl vlastně ten podivný pan Jones doopravdy? Jestli chcete znát odpovědi na tyto otázky, tak si rozhodně musíte tuto opravdu originální, geniální, a velmi dobře zpracovanou knížku s vtipným, ale i napínavým a dobrodružným dějem, přečíst. DOPORUČUJI NA 100%! (Nejen pro děti, nýbrž i pro dospělé.)

17.09.2018 5 z 5

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stephenie Meyer

Áh! Nevím, jak ten pocit popsat..., ale ,,Život a smrt-druhý pohled" mě zaskočil, a to v kladném slova smyslu. Děj byl sice skoro úplně stejný jako ve ,,Stmívání", ale ten konec..., no, prostě a jednoduše překvapil...(Víc o konci psát nebudu, abych něco nevyzradila někomu, kdo tuto úžasnou knihu ještě neotevřel a nezakusil požitek ze čtení ,,Života a smrti".) Sama se nad tímto podivuji, avšak možná byl ,,druhý pohled Stmívání" ještě lepší než klasický první díl, neboť byl příběh takový nový (nebyl zfilmován, a tudíž jsem ho neviděla ještě před četním knihy) a domnívám se, že čtenář musel vycítit pokrok, ,,vyspění" a zdokonalení ve S. Meyeřině psaní. Jste-li fanoušky ,,Twilight ságy", tak si musíte přečíst i tuhle doplňkovou knihu. VŘELE DOPORUČUJI!

08.09.2018 5 z 5

Musím říct, že mne tento ilustrovaný průvodce Ságou Stmívání opravdu pozitivně překvapil a nadchl. Vše mě v knize bavilo, tedy samosebou něco více a něco méně, ale celkový dojem po dočtení je velmi kladný. Určitě si tuto knihu po dočtení série Twilight ságy přečtěte, neboť vám tato knížka mnoho věcí o hodně víc objasní a dozvíte se spoustu nových zajímavých faktů o autorce S. Meyerové, jejím psaní a její Twilight ságy. Za mě NAPROSTO BOŽÍ!

30.08.2018 5 z 5

Ze začátku jsem nějak nadšená nebyla, ale potom se mi příběh líbil, a to hlavně ke konci, kdy se vše ještě více vyjasnilo a zapadlo do sebe než v Zatmění. Byl to opravdu zajímavý nápad napsat tuto novelu z jiného pohledu k Zatmění. Opravdu jsem tak záživný příběh od Krátkého životu Bree Tannerové nečekala. Velké doporučení, avšak až po dočtení celé série Twilight ságy. :)

17.08.2018 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Nevím, co o 4. dílu prostě napsat, neboť byl opravdu suprový. Přijde mi, že se v tomto závěrečném dílu stalo mnoho událostí a věcí. Renesmé je prostě roztomilé zlatíčko a Bella překvapující silou svého nadání. Jacob se otiskne do...., což mě překvapilo, protože ve filmu spousta věcí nebyla, nabo jsem je jen zapomněla. Moc se mi líbila pomoc od ostatních upírů Cullenovým. Mne se líbil jak film, tak také kniha. Rozhodně DOPORUČUJI celou sérii a já se vrhám na ,,přídavkové" knihy.

10.08.2018 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Další díl mě opět nezklamal. Konečně už se tu zase více objevoval Edward. Děj byl hlavně ke konci napínávý, neboť se udála bitva mezi upíry (Cullenovi+vlkodlaci proti Victorii a novorozeným upírům). Zároveň se plánuje přeměna Belly, ke které by mělo (podle Edwardových požadavků a podmínkách) dojít až po svatbě. Styl psaní super. Rozhodně DOPORUČUJI! Ihned se vrhám na 4. díl.

21.07.2018 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Tak 2. díl byl spíše o Belliných pocitech a Edward v něm nehrál zas až takovou roli jako v dílech předešlých. Trochu mi přišlo, že místo Edwarda byl v knize více zmiňovaný Jackob. I přes to se mi příběh opět líbil a těším se na pokračování. Nutno dodat, že se Stephenie Meyerová umí opravdu dobře vžít do hlavní postavy, což samozřejmě považuji za plus.

29.06.2018 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

WOW! To byla pecka! Musím se přiznat, že jsem nejprve několikrát viděla filmy, a to asi od 3. třídy ZŠ. Jelikož se mi příběh líbil už od malička, neustále jsem si pouštěla filmy a herce si oblíbila. V té době Twilight sága prostě frčela, neboť byl cca rok 2012/2013. Až nyní jsem se rozhodla, že si celou sérii přečtu. Po dočtení jsem byla překvapená, jak krásné je i to knižní, tedy též originální, zpracování. Určitě se trošičku obě zpracování lišila, např. logicky ve filmu nebylo vše a určité věci byly nepatrně pozměněné, ale pointa byla samosebou stejná. Rozhodně DOPORUČUJI jak shlédnout filmy, tak si i přečíst knihy.

05.06.2018 5 z 5