Stmívání

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55868/big_stmivani-lkq-55868.jpg 3.95914

Stmívání / Twilight 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight, 2005

Kniha Stmívání

dontbullshitme

(+ SPOILER) UPDATE: pustila jsem se do re-readingu a to byla sakra chyba. Poprvé jsem četla Stmívání asi v 18 a milovala jsem to, teď ovšem nechápu proč. Možná za to mohly filmy - první dva prostě miluju, ať si říká, kdo chce, co chce. To už bohužel nemůžu říct o knize, ach bože, jak já cringeovala! Edward je často popisován jako mrtvola (tvrdý, bledý a studený), což je i u upíra dost hnusné. Proč Bellu chtěli všichni kluci na škole? Byla hezká? Okay, ale každý chlap, který se tam objevil (kromě těch starých), po ní hrozně toužil. To bylo dost divné. Pak co to Edwardovo stalkování, jak to, že ji to vůbec nevyděsilo? "Tajně se ti vkrádám do pokoje a pozoruju tě, když spíš." ... "Wow, snad jsem ze spaní neříkala nic trapného." Ano, toho bych se i já bála nejvíc. No prostě jsem si zkazila vzpomínky. Hvězdy ovšem neuberu, protože.. jsem nostalgická duše.

PavlínaSkopal
26.12.2021

Vím, že se mnoha lidem moc nelíbí, pro mě ale znamená hodně. První kniha, kterou jsem četla jen za svitu baterky, aby rodiče nezjistili, že nespím. První nenáviděná filmová adaptace. Kniha, kterou bych skoro zvládla i odříkat zpaměti. A spouštěč mé závislost na knihách.
Určitě by se v ní našly nějaké nedokonalosti, já jsem nad nimi ale nikdy moc nepřemýšlela a jen se ponořila do děje.

vercatko20
21.12.2021

Absolutně ne.
Bella i Edward pořád cintají až nereálné blbosti, je to zdlouhavé a patetické.
Jednu hvězdu jen za pasáž, kdy James loví Bellu.

Malíček
09.12.2021

Podle mě sérii Stmívání buď miluješ, nebo nenávidíš. Nic mezi tím. No a já jsem rozhodně členem první skupiny.
Příběh Belly, Edwarda a Jacoba jsem si hrozně užívala, protože mi přišel neotřelý a ve světě fantasy jsem se pohybovala teprve chvíli, takže mi upíři a vlkodlaci a tajemno přišlo hrozně super a napínavé a vzrušující.

navzdy_s_knihou
01.12.2021

Tuhle sérii už zná snad každý. Ale jsou na ní dost rozdílné názory. A já samozřejmě patřím k milovníkům .
Je to tak dva roky zpátky, kdy jsem viděla poprvé filmy. V té době mě ještě čtení nebavilo, ale ty filmy jsem si totálně zamilovala. Byla jsem tím úplně posedlá . Tedy konkrétně Edwardem. Nedokázala jsem si i přes všechny ty recenze představit, že by knihy mohli být lepší. A vskutku jsou. A to MNOHEM MNOHEM víc.
Jednou z věcí kterou na čtení miluju je útěk z reality. Proto mám nejradši fantasy. Ale taky tu romantiku. A miluju upíry. A když tohle všechno Stephenie smíchala do jedné knihy... prostě si to nedokážu nezamilovat.
Tahle kniha je pro milovníky fantasy romantiky a pro ty, kterým nevadí trocha toho klišé. Pro mě kniha jako stvořená .

evineckY
01.12.2021

Tak jsem si dala opáčko ve formě audioknihy.
Tato sága je jen pro fajnšmekry upírů, vlkodlaků a romantiky - což samozřejmě jsem.
A i když už dávno nejsem ve věku young adult , pořád se mi to líbí.
Když jí miluješ - není co řešit :-)

Mrs.Depp
30.11.2021

K téhle knížce jsem se vrátila po spoustě let, protože jsem měla pocit, že si potřebuju přečíst něco romantického, uklidňujícího, prostě pohádku, která nemá nic společného s realitou, ale můžu se díky ní krásně zasnít a nechat svůj mozek odpočinout od dnešního světa plného stresu.
Moje očekávání bylo dlouho splněné, až do doby kdy Bella o Edwardovi jen snila, ale jakmile se dali dohromady, začaly mi lézt na nervy neustále se opakující výrazy "pokřivený úsměv", "jeho oči se napjaly", Edwardovo pohupování Belly v náručí a to nakonec moje hodnocení od prvního čtení o jednu hvězdičku snížilo. Nejspíš k tomu přispěly komentáře tady na databázi, že jsem si těch výrazů začala všímat, ale od doby kdy byli Edward s Bellou spolu se mi knížka dočítala opravdu těžce, musela jsem se k tomu nutit a nebylo to už ono.
I tak mám tenhle příběh ráda a vždy se k němu ráda vrátím, ale co se týká Stmívání asi už jen ve filmové verzi.

Nieroccoon
21.11.2021

Přečetla jsem celou ságu. Říkám jsi, jestli na to už nejsem stará.... a štve mě, že mě autorka tak jednoduše vtáhla do děje. No jo, co se dá dělat.