Orange8knihomol Orange8knihomol komentáře u knih

Počátek Počátek Ellen Schreiber

Tato knížka mne velmi překvapila! :) Příběh byl krásný a tak čtivý, že jsem nemohla se čtením přestat. Naprosto jsem se sžila s Raven a prožívala s ní její radosti i trápení. Alexander, princ temnot, si ihned získal moje srdce. Místy mi Upíří polibky lehce připomínaly Stmívání, až na to, že měly rychlejší spád a přeci jen trošku odlišný námět. Moc se těším na pokračování! DOPORUČUJI jako skvělou četbu na oddech.

25.08.2020 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jelikož jsem musela v rámci povinné četby přečíst nějakou divadelní hru, rozhodla jsem se pro úplnou klasiku - Romea a Julii. Myslím, že se jednalo o vcelku povedený výběr, neboť mne Shakespeare mile překvapil - dílo se dobře četlo (tedy až na pár slov), děj byl jednoduchý, ale pěkný a konec (alespoň pro mne) nepřekvapivý. :D Takže pokud tíhnete po nějakém dramatu či klasice a nebo si jen musíte vybrat z povinné četby, DOPORUČUJI tuto Shakespearovu tragédii - o lásce dvou mladých lidí ze znepřátelených rodů, o níž jste zajisté něco málo zaslechli ve škole.

22.08.2020 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Kdo se zajímá alespoň trochu o Tolkienův svět, rozhodně je pak Silmarillion ta správná kniha, po které sáhnout. Jedná se totiž o zajímavé doplnění vašich vědomostí ohledně tohoto tématu, navíc vám čtení zpříjemní Nasmithovy pestrobarevné ilustrace, jež k příběhu bezpochyby skvěle sedí. DOPORUČUJI všem Tolkienovcům! Zaujímavé dodatky na konci (rodokmeny, rejstřík s drobnými popisky, atd...) určitě oceníte. =)

15.08.2020 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Tak jsem si dala po šesti letech re-reading Robinsona Crusoa. Výsledek? Když posuzuji, že se jedná o povinnou četbu, kterou bych si za jiných okolností sama nevybrala, tak se jedná, dle mého názoru, o jednu z těch zábavnějších a čitelnějších knih. Poprvé jsem si také přečetla druhý díl, jež dané vydání obsahuje. Příběh byl vyprávěn krásně se zastaralými výrazy, avšak mně v něm chyběly přímé řeči, které by mu dodaly rychlejší spád, jelikož jsem někdy měla pocit, že je dílo moc popisné a že autor stále opakuje stejné věci. (Možná je to ale jen starším vydáním, jež jsem si vybrala...)

26.07.2020

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Překrásná knížka ukončující jeden z pokladů fantasy literatury - sérii Pána prstenů. Tolkiena a jeho dílo jsem si zamilovala již od prvních stránek Hobita, díky čemuž jsem se dostala až k Návratu krále. I ten si udržuje úroveň předešlých dílů a je snad daleko akčnější než ostatní. Ráda bych hodnotila pěti a půl hvězdami, a tak přiděluji alespoň těch možných pět. =) Kdo ještě nečetl, rozhodně to musí napravit! :D

04.07.2020 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Opět brilantní příběh s mnoha zvraty a napínavými úseky, při nichž se čtenáři jistě zatají dech a v hloubi duše bude doufat, že vše se k dobru obrátí. Neuvěřitelně jsem si oblíbila nejen Froda, Gandalfa nebo třeba Bilba, ale také Sama, jehož hlášky dodávají příběhu šmrnc. Konec však zůstal otevřený, a tak se nezbytně musím pustit do posledního dílu a zjistit, jaký konec Tolkien Pánovi prstenů přidělil. (Ale kdoví? Třeba si samy postavy určují svůj vlastní konec...) Z mé strany velké DOPORUČENÍ! Hurá na pokračování!

23.05.2020 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Stejně jako Hobita jsem Pána prstenů nejprve viděla ve filmovém zpracování a až nyní si přečetla knihu. A výsledek? Upřímně, do knížky jsem se zamilovala už od prvních stránek a už se nemohu dočkat následujícího dílu! Tolkien je vskutku Mistrem fantasy s velkým M, skvělým vypravěčem a rovněž líčitelem přírody! (Tedy pokud slovo ,,líčitel" vůbec existuje... :D) Za sebe určitě Pána prstenů DOPORUČUJI, myslím, že je to povinnost každého knihomola - fantasáka. :-)

08.05.2020 5 z 5

Do knihy jsem se pouštěla s opravdu velkým očekáváním, jelikož jsem již nesčetněkrát zhlédla film, který se mi vždycky velmi líbil, i přesto mě Hobit nesmírně překvapil svým zpracováním, brilantním stylem psaní a překrásnými ilustracemi! Konečně jsem sama poznala, proč se právě toto dílo stalo světovou legendou a směle ho zařazuji mezi mé nejoblíbenější knihy. J. R. R. Tolkiena naprosto obdivuji pro jeho fantazii a cit pro literaturu. Kdyby to bylo možné, hodnotím šesti hvězdami z pěti. Nemám, co dodat, jen rozhodně DOPORUČIT všem čtenářům i nečtenářům, aby si ho přečetli! A to povinně! :D

26.04.2020 5 z 5

Kletba rodu Bardulfů Kletba rodu Bardulfů Gareth P. Jones

Po četbě Dědictví a Zrady rodu Trnhoffů od téhož autora, mi trvalo celkem dlouho, než jsem si zvykla na ich-formu, která se mi čte podstatně hůře. Ale v druhé třetině mě kniha vtáhla do děje tak, že jsem s hlavní hrdinkou Mariel prožívala její trápení i drobné radosti a byla zvědavá, jak to celé dopadne. No, musím teda říct, že jsem čekala všechno možné, ale stejně mě konec naprosto rozsekal a já se pak musela jít vydýchat ven, což mě vcelku překvapilo, neboť bych nikdy nevsadila na to, že mě dostane i knížka pro podstatně mladší čtenáře. :-D Ale opak byl pravdou... Zajisté DOPORUČUJI všem, sice bude možná chvíli trvat než čtení přijdete na chuť, ale konec určitě stojí za to! (Pozn. Závěr je trochu nereálný, což by se u dětské knížky dalo očekávat, ale i tak stojí za to.)

18.04.2020 5 z 5

Zrada rodu Trnhoffů Zrada rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Druhý díl byl naprostá pecka! Zápletka je opravdu skvěle vymyšlená, postavy velice osobité a konec překvapivý. Myslím, že autor přišel s vskutku ojedinělou dualogií, která rozhodně stojí za přečtení! Takže pokud si rádi přečtete nějakou tu detektivní knížku, v níž vyplouvají na povrch dávná tajemství, je tento příběh ideální volba pro vás. DOPORUČUJI, za mě naprostá spokojenost.

12.04.2020 5 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Opravdu napínavý detektivní příběh o neobyčejných třináctiletých dvojčatech pokoušejících se jedno druhé zavraždit. Ale kvůli čemu? Dědictví. Ano, opravdu, to vše jen kvůli dědictví po dávno zesnulých rodičích, příslušnících starého šlechtického rodu. Ale že by nakonec přeci jen všechno bylo tak trochu jinak a o celé jmění usiloval někdo jiný? Nechte se vtáhnout do vskutku zajímavého příběhu a odhalit s Leontýnou a Felixem opravdu děsivé tajemství. Musím přiznat, že mě konec celkem překvapil, i když jsem již od první poloviny knihy měla jisté podezření. Jediné, co bych autorovi vytkla, je - na můj vkus - až moc rychlé rozuzlení, které naleznete na pár posledních stránkách... Ale pokud pominu tento nedostatek, připouštím, že se mi knížka vlastně velice líbila a bez tíživého svědomí ji mohu vřele DOPORUČIT!

04.04.2020 5 z 5

Tajemství hotelu Winterhouse Tajemství hotelu Winterhouse Ben Guterson

Nádherný příběh plný magie, přátelství, rodinné lásky a hlavně dobrodružství! Knížka se četla jedním dechem a rozhodně v ničem nezaostávala za svou předchůdkyní (1. dílem). Myslím, že takový příběh by si měl přečíst každý bez ohledu na věk, jelikož se jedná o mistrovské dílo (dle mého úsudku). Právě jsem Tajemství hotelu Winterhouse dočetla a musím říct, že se ve mně sehrává přímo bouře pocitů (na jednu stranu jsem samozřejmě ráda za další přečtenou knihu, ale také jsem smutná při pomyšlení, že tak krásný příběh mám již ,,za sebou" a že si bohužel musím počkat na pokračování...). Z mé strany bez velkého rozmýšlení na 100% DOPORUČUJI úplně všem!

29.03.2020 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Jelikož bohové a antická kultura není zrovna můj šálek kávy, přečetla jsem jen polovinu knihy. Na jednu stranu jsem vcelku ráda, že jsem si četbou rozšířila obzory, ale na tu druhou si říkám, zda jsem čas strávený nad Starými řeckými bájemi a pověstmi nemohla využít lépe (čtením jiné, pro mne zajímavější knihy). Ale určitě DOPORUČUJI všem, které toto téma zajímá (styl psaní je moc pěkný, Petiškovo převyprávění vskutku zdařilé, před spaním naprosto ideální volba ;)).

21.03.2020 3 z 5

Druhák Druhák Douglas Rees

Pěkné pokračování první knihy. Příběh byl opět zdařilý, i když velice jednoduchý. Knížku bych DOPORUČILA spíše jako odpočinkovou četbu, někomu se může zdát, že je naprosto o ničem (chvílemi jsem takový pocit měla také - hlušších pasáží v knize přeci jen nebylo málo), ale díky mé lásce ke knihám s upíří tématikou a nedostatku času na čtení (občasné, nepravidelné četbě knihy) jsem u Upírské střední vydržela snadno. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, příjemně jsem se odreagovala a poznala zase jiný styl psaní (co autor, to jiný styl, u každého osobitý a svým způsobem jedinečný ;-)).

21.03.2020 5 z 5

Prvák Prvák Douglas Rees

Zpočátku mi plno věcí nebylo jasných, ale jak příběh plynul, i tyto věci se vyjasnily. Díky jednoduchému, neotřelému a místy vtipnému příběhu se kniha četla doslova sama. Nový pohled na upíří komunitu se mi opravdu líbil a postavy si mě získaly velice rychle. DOPORUČUJI, pokud hledáte odpočinkovou knihu, dobrá volba.

27.02.2020 5 z 5

Vlak do zázračných světů Vlak do zázračných světů P.G. Bell

Zpočátku mi příběh přišel takový kýčovitý a potřeštěný, avšak přesně od poloviny knihy mne Suzy se svými skvělými přáteli doslova vtáhla do děje a já byla nucena číst dál a dál. I přesto, že je Vlak do zázračných světů vhodný přednostně pro předpubertální děti, tak musím ocenit kompozici děje a hlavně konec, který mě zčásti překvapil. Ano, vím, jedná se o pohádku vhodnou především pro relax, ale i tak musím knihu pochválit - akční příběh, vtipné a přátelské postavy, magie, nové světy a vynálezy. Zároveň přiznávám, že se nejedná o bůhvijaké originální dílo, které spasí svět, takže pokud jste náročný čtenář, tak po četbě pátrejte raději někde jinde... Dle mého úsudku skvělé dílo pro dívky a chlapce ve věku okolo 10-ti let, kteří ještě mají nějakou tu fantazii a dokáží skousnout lehce ujetý příběh. :-) Těm samozřejmě DOPORUČJI.

13.02.2020 5 z 5

Magický expres Magický expres Anca Sturm

(SPOILER) I když je knížka určena spíše mladším čtenářům (okolo 11-ti let), myslím, že si najde nejednoho příznivce. Autorka stvořila skvělý příběh, plný magie, napětí a hlavně úžasných hrdinů (nechybí však ani typický/á záporák/čka), které spojuje silné pouto přátelství a také odhodlání nalézt Jonteho, bratra ústřední postavy Flinn, třináctileté dívky z ne zrovna bohatých poměrů. A o tom vlastně celá kniha je. Až spatří světlo světa i další díly, nehledě na okolnosti se do nich určitě pustím. Koho by také nezajímal život v magické internátní škole na kolejích!? Z mé strany obrovské DOPORUČENÍ všem příznivcům Harryho Pottera! (UPOZORNĚNÍ: Kniha nekopíruje slavnou sérii o HP ani se jí nijak valně nepodobá! Jen se domnívám, že by se potterheadům mohla líbit. ;) )

01.02.2020 5 z 5

Hotel Poslední naděje Hotel Poslední naděje Nicki Thornton

Tohle byl přesně můj šálek čaje! (Kávu totiž nepiji... :D) Příběh byl detektivní, akční a chvílemi také napínavý. Nechyběla ani kouzla ani vražda, natož záhada, jak hlásí anotace na zadní straně obalu. Hlavní hrdina Seth Seppi mi byl opravdu blízký. Líbilo se mi, že autorka Setha nezkazila tím, že by ho stvořila tak, aby se stal přesně tím typem postavy, která si myslí, že se vše točí jen kolem ní. V knize se objevuje nové pojetí světa kouzelníků - Elysee, což se mi velice zamlouvalo. Děj byl lehce předvídatelný, avšak to se dá očekávat u knihy určené pro prvostupňové děti. Nechyběla ani ,,záporačka" šikanující Setha - vychytralá Tiffany. Dle mého názoru skvělá knížka pro 9-ti leté čtenáře/ky, proto samozřejmě DOPORUČUJI!

25.01.2020 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Skvělé pokračování, nápaditý děj a osobité postavy. Při čtení jsem se kolikrát i nasmála, nebo naopak tajila dech. Konec příběhu mne překvapil, netušila jsem, že se věci mají tak, jak se mají... Autorka opět dokázala, že ještě nezapomněla na prožitý dětský svět. I přesto, že již nepatřím do cílové skupiny, mě tato série opravdu nadchla a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Uvidíme, zda se chystá pokračování... (nebylo by to vůbec na škodu :D). DOPORUČUJI hlavně malým čtenářům (okolo 9-ti let), avšak pevně věřím, že se kniha bude líbit i starším. ;)

12.01.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Harry Potter je prostě láska na první pohled... Příběh byl více než brilantně promyšlený. Děj opět akční, dobrodružný, místy vtipný, postavy vykresleny do detailu. J. K. Rowlingová je fantastická spisovatelka, která má snad neomezené množství fantazie a nápadů. Vydání s ilustracemi Jima Kaye je naprosto kouzelné a ještě více čtení zpříjemňuje a utvrzuje v tom, jak jsou knihy o HP úžasné. Klidně bych hodnotila 10 hvězdičkami z možných 5, neboť HP je dvakrát, ne-li vícekrát, lepší než jiné knihy, kterým jsem udělila 5 hvězdiček... Myslím, že ten, kdo HP ještě nečetl, dělá obrovskou chybu, takže pokud jste ho ještě nečetli, honem do knihovny! :D Rozhodně DOPORUČUJI, jedná se o mé nejoblíbenější knihy, jaké jsem kdy četla.

02.01.2020 5 z 5