ondras666 Online ondras666 komentáře u knih

Obrazový opravník obecně oblíbených omylů Obrazový opravník obecně oblíbených omylů Ludvík Souček

Kniha o spoustě obyčejných věcí a pouček, o kterých víte a nepřemýšlíte nad nimi. Teď se budu na některé věci dívat jinak.
Jedna hvězda dolů za místy zbytečně dlouhý text, kde se ztrácíte.

18.01.2021 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Na knihu jsem se dlouho chystal a i těšil. Ale nakonec jsem lehce zklamaný.
Kniha je young adult romancí, což není zrovna můj šálek kávy. Příběh je obyčejný, tak nějak tuctový. Taková americká lovestory ze střední.
Každopádně za přečtení stojí, minimálně pro všechny, co bojují se svým coming outem.

17.01.2021 4 z 5

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Za tu jednu hvězdu to asi stojí. Kniha mě strašně zklamala, nebavila mě. Róza je tak nesympatická postava, že mě to až odrazovalo od čtení. Nesedl mi ani ten celkový styl knihy.

12.01.2021 1 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak tenhle díl byl za mě asi nejlepší. Začátek sice nudnější, ale od cesty do bytu pana Bendy jsem se smál a smál. Paní Tichá nezklamala a ukázala, co v ní je.
A závěr lákající na další díl... Už aby vyšel.

09.01.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi zde není co nového napsat, aniž bych neopakoval to, co ostatní.
Za mě krátké kapitoly, velice čtivý styl a navíc i dost vtipné.
Oproti Deníku kastelána velký rozdíl.

07.01.2021 5 z 5

Poslední dny Pompejí Poslední dny Pompejí Edward George Bulwer Lytton

Zajímavá kniha svým příběhem na pozadí jedné velké přírodní tragédie.
Kniha se četla dobře, kapitoly nejsou dlouhé a dobře se doplňují. Plus dávám za popis místa v současnosti.
Jednu hvězdu dolů za trochu nudné pasáže rozhovorů, respektive spíše monologů, Egypťana.

05.01.2021 4 z 5

Luciferovo kopyto Luciferovo kopyto Jan Sviták

Když jsem knihu začal číst, moc jsem nerozuměl tomu, co vlastně kniha ukazuje a o čem bude, protože jsem nečetl ten první díl. I když knihy mají společné jen postavy, do obrazu se dostanete rychle.
Říkal jsem si, že kombinace pohádkového příběhu a současného světa by mohla být dobrá volba, jako jiné podobné knihy. Ale to jsem se hodně spletl...
Postavy za mě nesympatické, prostředí dobré, ale málo nápadité. A děj? Přijde mi to, že autor hrál RPG videohru, kde plní úkoly a podle nich psal knihu. Dojdi tam, najdi tohle, dones tam. To jako má být příběh?!
A ke konci asi už autor nevěděl z které do které, tak vykradl Harryho Pottera, Pána prstenů, Hru o trůny...
Knihu zachránila jen ta legenda z Hornohradu, která se podařila. Díky ní si kniha získala jednu hvězdu a nezařadila se mezi odpad.

30.12.2020 1 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

Knihy tohoto mladého českého autora mám rád. A po zkušenostech se sérií Boss, byla volba jasná.
Ač nerad, ale musím s již zmiňovanou sérií knihu srovnat. A Srážka podle mě tedy mnohem lepší.
Postavy jsou více propracované a více sympatické. Navíc arogantní Max je fantazií asi mnoha lidí a do knihy se neskutečně hodí. Dobře jsou propracované i ostatní postavy, ač mi nějak nesedí ta cize znějící jména.
Oproti předchozí MM romanci je tahle propracovanější, více uvěřitelná. I zde nechybí sexuální scény, které k tomu prostě patří. V knize jich není přehršel a jsou opravdu dobře zpracované a celkově doplňují celou knihu.
Jediné za co strhávám hvězdičku je ten konec, který je dle mého značně uspěchaný, možná by si pár kapitol ještě Filip s Maxem zasloužili.
Každopádně doufám, že kniha bude mít i pokračování. Docela by mě zajímal společný život pod jednou střechou i s dítětem.

21.12.2020 4 z 5

Tvé staré já Tvé staré já Louise Voss

Thrillery moc nečtu a nejsem ani jejich fanoušek, proto jsem knihu začal číst spíš z nutnosti vrátit ji do knihovny. A musím říct, že to nebylo špatné.
Samotný nápad i dějová linka jsou docela dobré, kniha se čte poměrně rychle. Kniha je dost předvídatelná, zápletku lze odhalit dost rychle. Ten konec mi už přišel trochu dost překombinovaný, ale autorka to asi tak chtěla.
Co za mě knize ubírá na kvalitě je ta přemíra vulgarismů... Obzvláště v posledních cca 10 kapitolách je to znát. Nejsem moralista, ale tohle mi v knihách dost vadí.

13.12.2020 4 z 5

Kacíř Lucas Cranach Kacíř Lucas Cranach Ursula Sachau

Kniha mě zaujala svým názvem a anotací, proto jsem se ji rozhodl přečíst a jsem za to rád.
Z počátku mě moc nebavila, ale po setkání Johana a Františka se pro mě stala zábavnou. A dost poučnou.
Kniha ukazuje život ve středověkém Německu a dobu reformace, kde je hlavní postavou Luther. Ten v knize hraje důležitou roli a je i zajímavé číst jeho postoje a názory.
Kniha o životě Lucase Cranacha a jeho dílu, doplněno ilustracemi a obrazy, které vytvořil. Za mě velice milé překvapení a i dost poučná sonda do historie.
Jednu hvězdu strhávám za četné skoky v textu, kde úplně nepoznáte, že je zase změna děje...

04.12.2020 4 z 5

Než přijde kat Než přijde kat Jan Bauer

Když jsem viděl historickou detektivku, zaradoval jsem se. Jenže realita je jiná...
Příběh sám o sobě dost chabý, celá detektivní práce a zápletka vlastně taky žádná a navíc jen hádky a souboje. A korunováno slovníkem pokrývače... Tohle se fakt nepovedlo. A co tomu dodalo pomyslnou třešničku, linka s hraběnkou Stradovou...

02.11.2020 2 z 5

Tajemství našich chrámů Tajemství našich chrámů Jan A. Novák

Ke knize asi není moc co psát. Jak již bylo napsáno v hodnocení přede mnou, spíše kniha plná spekulací a dohadů. Moc se zde o tajemství chrámů nedozvíme, alespoň ne v podobě, kterou jsem já osobně čekal. Navíc skoro pořád autor odkazuje na další své knihy, což mi přijde trochu smutné, když si musí dělat v téměř každé kapitole, reklamu sám na sebe.

26.10.2020 2 z 5

Tesla noir Tesla noir Lukáš Vavrečka

Musím říct, že po přečtení anotace a zhlédnutí obálky jsem si řekl, tohle bude bomba. A pak jsem se pustil do čtení.
Kniha posazená do Ameriky 30.let, ale v jiné technické alternativě. Musím říct, že tohle mě hodně bavilo. Pokusy, vynálezy, dobové osobnosti a hybatelé tehdejšího průmyslu. To vše super. Ale...
Samotný příběh byl docela dobrý, ale ne zcela mě bavil. Ten konec trochu překombinovaný, ale celkově vzato, dali se to.
Tudíž bomba ano, ale jen taková menší.

21.10.2020 4 z 5

Čára Čára Josef Hapka

Dobrá sonda do života PS za dob dávno minulých. Vzpomínky autora na jeho vojenskou službu a dobu, v které se to vše odehrálo.
Za mě hodně povedené, krátké kapitoly a snadno čitelné. Velké plus za oddíl po 35.letech.
jediné mínus pro mě je divně šitá vazba, která se mi během čtení lehce vytrhávala.

27.09.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Sice povídka na pár stran, ale svým obsahem připomíná ságu...
Krásný příběh jednoho muže, co chtěl udělat svět lepší.

26.09.2020 5 z 5

Lásky princezen kuronských Lásky princezen kuronských Otomar Dvořák

Jak již bylo napsáno v komentářích dříve, bravurní dílo. Historická sonda do rodiny Kateřiny Zaháňské a jejich sester. V knize je hodně historických osobností, dýchne na vás tamní doba a prostředí. Navíc i člověka donutí se třeba o některých osobnostech dozvědět něco navíc.
Za mě velice čtivá kniha.

26.09.2020 5 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Za mě tahle kniha nechce nějaké složité komentáře, ale chce, aby byla čtena!
Strasti, trápení a to vše kolem, čím musela autorka projít, nelze slovy vypsat. Jen lze říct, že se to dělo a věřím, že i děje.

10.09.2020 5 z 5

Pivo na Loiře Pivo na Loiře Tommy Barnes

Takový knižní deníček jednoho blázna, co se rozhodne v kraji vinařů uvařit pivo.
Trochu mi kniha připadá stylem něco mezi Peterem Maylem a Dominikem Landsmannem, což se docela povedlo. Krátké kapitoly plné srandy a starostí. A k tomu všemu ten poklidný duch Francie.

05.09.2020 5 z 5

Pražský kabalista Pražský kabalista Marek Halter

Podle zdejších komentářů jsem nečekal nijak velkolepé dílo, ale mile jsem byl překvapen.
Kniha nás zavádí do rudolfínské Prahy a do tehdejších míst židovského města. A popisuje výborně danou dobu a místo. Je zajímavé sledovat tu spoustu osobností, které historie zná.
Styl psaní mi seděl, kapitoly akorát a kniha má spád. Jediné co mi vadilo, byla místy přemíra hebrejských výrazů a slovník na konci o pár slovech, což nepojme téměř nic z knihy.
Kniha stojí za přečtení, už jen proto, že se dozvíte, co udělá jedna uzavřená dohoda, jíž byl David svědkem.

31.08.2020 4 z 5

Ukradené světlo Ukradené světlo Emanuele Altissimo

No musím říct, že jsem knihu začal číst s tím, že to bude asi nic moc, ale brzy jsem zalitoval svého úsudku.
Kniha je od začátku do konce výborná, příběh je dobrý, i když lehce předvídatelný.
Hlavní postavy jsou výborné, i jejich psychologie. I když musím uznat, že Diega bych asi zabil, být jeho děda.
A za mě super byl vsunutý příběh o Empire State Building.

26.08.2020 5 z 5