Čára

Čára https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428272/bmid_cara-d8u-428272.jpg 4 10 5

Slovo čára bylo svého času synonymem pro označení státní hranice Československé socialistické republiky. A právě tak jako je čárám na lidské dlani přičítáno, že jsou zrcadlem budoucího osudu, předurčovala linie z ostnatého drátu oddělující dva světy životy všech, kteří ze z české strany ocitli v její bezprostřední blízkosti.... celý text

rozarada
19.01.2021 4 z 5

I když jsem po knížce sáhla náhodou v knihovně, náramně jsem si libovala. Příběh se odehrával končinách mně blízkých. Doporučuji všem Kapličákům.

ondras666
27.09.2020 5 z 5

Dobrá sonda do života PS za dob dávno minulých. Vzpomínky autora na jeho vojenskou službu a dobu, v které se to vše odehrálo.
Za mě hodně povedené, krátké kapitoly a snadno čitelné. Velké plus za oddíl po 35.letech.
jediné mínus pro mě je divně šitá vazba, která se mi během čtení lehce vytrhávala.

ondrej.b
14.09.2020 4 z 5

Velmi dobré čtení. Jak z tehdejší doby, tak i to "po letech" bylo zajímavé.

Katka2382
13.09.2020 5 z 5

Nebylo to špatné,taková čtivá odpolední jednohubka.

Nočnípták
28.07.2020 2 z 5

Ke knize jsem nepřistupovala s velkým očekáváním a tak jsem nebyla zklamaná. Takových příběhů z hranice už bylo napsáno hodně. Co tady bylo navíc, byl přesah těch příběhů do dnešních dní.

pohraničí

Autorovy knížky