Obrazový opravník obecně oblíbených omylů

Koupit

Humorně pojatá a ilustrovaná encyklopedie opravující mylné pojmy všedního života. Pro Ludvíka Součka byla příznačná jeho tvůrčí metoda: ani sebeodvážnější hypotézy neodmítal a priori, ať šlo o dávně civilizace, kosmogonii či ufologii. Nesměly však odporovat dosaženému stupni poznání a vědecké pravdě. Nepřekvapí tedy, že ve svém posledním díle, svérázně nazvaném Obrazový opravník obecně oblíbených omylů, autor uvádí na pravou míru nesprávná tvrzení zakořeněná často po století v lidském povědomí a tvrdošíjně tradovaná dodnes. A protože tak činí s humorem a vtipem, je jeho Opravník nejenom zdrojem poučení, ale také pohodovým čtením....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8274/big_obrazovy-opravnik-obecne-oblibenych-o2E-8274.jpg 3.993

Kniha Obrazový opravník obecně oblíbených omylů

arcs

Tu jsem baštil. Teď už vím, jak to je! Chtěl jsem se vytahovat. Arogance moderního člověka, co všemu rozumí. Pak jsem se dozvěděl, že ano - netopýři se mohou zamotat do vlasů, protože jejich odraz je může zmást a pýcha všeználka padla.

Inutihar
23.08.2021

Ve své době to muselo být super, ale v éře google a wikipedie se dá velmi rychle zjistit, že některé opravy omylů jen nahrazují jeden omyl jiným.

stanislav0373
24.02.2021

Perfektní kniha na kratší čtení. Já ji využil ve čtečce, tedy bez ilustrací, ale zato jako kvalitní WC čtivo. Člověk se holt musí vzdělávat kdekoliv...

ondras666
18.01.2021

Kniha o spoustě obyčejných věcí a pouček, o kterých víte a nepřemýšlíte nad nimi. Teď se budu na některé věci dívat jinak.
Jedna hvězda dolů za místy zbytečně dlouhý text, kde se ztrácíte.

willy9203
21.09.2020

Vtipně vysvětlené omyly běžně se vyskytující v našich životech. Ideální ke čtení před spaním, pokud vydržíte maximálně jednu stránku, než usnete.

xxtom
09.01.2019

Moc zajímavá sbírka popisů běžných věcí a zažitých mylných vysvětlení.

Vidlička
24.10.2017

prostě Souček - prostě psina

ber-tram
07.04.2016

OOOOO třeba názorně vysvětlí, odkud přiletěla novinářská kachna, ale zdali samotný OOOOO je či není hned celým hejnem do éteru vypuštěných kachen, toť badatelský oříšek?! Ovšem louská se báječně - každý večer pár hesel a máte za půl roku přelouskáno!