ondras666 ondras666 komentáře u knih

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Za mě výborná naučná kniha, která ukazuje jaké vlastně bylo pozadí této tragédie a co by bylo, kdyby...
Na mě trochu moc jmen a ocenění a plánů, ale jinak dobrá kniha.

30.05.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Souhlasím naprosto s názorem Market-k-a.
Kniha je psána z několika pohledů, což autorka udělala výborně. Film jsem neviděl, ale již v úvodu je objasněno, proč kniha je napsána.
Musím říct, že je to hodně složité téma a pro společnost špatně tolerovatelné a uchopitelné, ale je součástí dnešní internetové doby. Mě se ta kniha líbila, čte se velmi dobře a dokáže upozornit i na věci, které vám přijdou normální a přitom vlastně nejsou.
A ukazuje zde autorka jednu zásadní věc, sociální sítě jsou velmi snadno zneužitelné a lidi velmi manipulovatelní.

24.05.2020 5 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Ke knize jsem přistupoval trochu s despektem, ale musím říct že si to nazasloužila.
Děj není nijak závratný, chvílemi i předvídatelný. Celková zápletka s minulostí mi přišla místy až trochu zbytečná, ale co proč ne. Trochu mě zaráží to mnoho erotiky a sexu, gayové zde opět vypadají jako promiskuitní skupina. No a pak ten internát a jeho osazenstvo... Autorka to trochu přehnala, ale v celkovém kontextu se to ztratí.
Kniha se čte rychle, jen ten konec trochu ustřižený a uspěchaný.
Autorka též mohla věnovat trochu prostoru i osobám, které v knize hrají svou roli, ale tak jak se objeví, tak zase zmizí... Třeba matikář a jeho osud by mě zajímal.
Každopádně, autorce klobouk dolů, zhostila se toho dobře.

04.05.2020 4 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Výborně napsaný deník jednoho gay lékaře, který pro svou práci žije. A to se mu stane osudným...
Kniha se čte moc dobře, ukazuje praxi a vzrůst porodníka od nuly nahoru. Ukazuje systém péče v Anglii a jeho dopady...
Každý, kdo dělá v nemocnici občas zažije pocity jako autor na konci knihy. Jen autor s tím neuměl naložit a ukončil kariéru. Ale byla to jeho volba a teď mu je nejspíš dobře. A jistě to ocenil H (james farrell).

30.04.2020 5 z 5

Portnoyův komplex Portnoyův komplex Philip Roth

Anotace knihy mě nadchla a těšil se na zajímavý počin. Ten se ale nedostavil.
Hlavní hrdina mi byl nesympatický od začátku, nemohl jsem si zvyknout na formu vyprávění a styl psaní. Chvílemi místa na zamyšlení, chvílemi úsměvné, ale ve výsledku pro mě nudné a nezajímavé.

24.04.2020 2 z 5

O zubaté vagíně a králi penisů O zubaté vagíně a králi penisů Libor Budinský

Přehledné uspořádání mýtů a pověstí o lidských genitáliích. Spíš pro pobavení nad útlou knihou, žádná náročná literatura,

24.04.2020 1 z 5

My My Elle Kennedy

Ale jo, bylo to pěkný. Sice druhé díly moc nevyhledávám, ale tohle jsem si nenechal ujít.
Děj je jednoduchý, děj se dá předvídat, ale čte se to pěkně.

23.04.2020 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Tak musím říct, že tahle kniha se mi dostala pod kůži. Není to stylově žádné umělecké dílo, ale obsahem přesahuje sama sebe.
Dva zcela odlišní a dva zcela náhodní kluci, kterým se řízením osudu podaří prožít společně to, co jim je dáno, a to posledních 24hod života. Když to dobře půjde...
Styl psaní ve změnách pohledů postav mi sedí, celkově doladěno a i příběh je čtivý a utíká. Sice je jasné jak to celé dopadne, ale celou dobu si říkáte, třeba se stane zázrak...
A nutí vás to přemýšlet nad jednou věcí. Co kdyby někdo zavolal vám, že vám zbývá 24hod života. Co by jste dělali a chtěli udělat?

19.04.2020 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Historické knihy mám rád, romance moc nemusím, ale tohle mě docela bavilo.
Knihy tohoto autora mám rád, sedí mi jeho styl psaní a dost mě baví.
Kniha se četla dobře, děj svižný, zápletka povedená. Jen konec dost ustřižený v kontextu celé knihy, kdy se to vše odehrálo během pár stran. To mé hodnocení srazilo.
A super, že autor se drží svých doslovů.

13.04.2020 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Knihu jsem otevřel náhodně a těžko o ní smýšlet...
Hlavní děj se točí kolem zámku a kastelánské práce, co vše to obnáší a co vše to s sebou přináší. To je ta lepší stránka věci. Pak jsou tu všichni okolo, všechny ty paranormální jevy (ano, každé historické místo má nějaké, ale tady už to bylo fakt přehršel). Zde mi to ani nepřišlo nějak strašidelné nebo zajímavé, spíše to zde je, aby to tam bylo.
Styl autorova psaní mi moc neseděl, dost mi tam vadily ty vulgarismy, které bych v jistých chvílích nečekal a dost mi to vadilo.
Snad další knihy budou lepší.

11.04.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tahle kniha si zaslouží všech 5 hvězdiček. Má styl, příběh a dokáže něco předat dál. Postavy mají výborně propracovanou psychologii, vzájemně se prolínají jejich osudy a do toho mistrně zapracované události doby.
Autorka má dobře našlápnuto, tak snad jí to vydrží

08.04.2020 5 z 5

Člověk nula Člověk nula Anna Starobiněc

Kniha mě zaujala názvem a nápaditou obálkou, následně svojí anotací. Jenže ejhle, čtení už tak zajímavé nebylo.
První část knihy mě zaujala a docela mě navnadila. Jenže pak nastavená pomyslná laťka spadla hodně dolů a obrovskou přeplácaností všeho, se nezvedla.
Kniha mě vážně zklamala...

28.03.2020 1 z 5

Sofie, Smrťák a já Sofie, Smrťák a já Thees Uhlmann

Anotace říkala něco, kale komentáře zde něco jiného. A komentáře mají vyšší váhu.
Kniha se zdála být svým tématem a zápletkou zajímavá a čekal jsem nějakého ironického Smrťáka se sklonem k černému humoru. Ale nedočkal jsem se.
Kniha byla nudná, místy jsem se přistihl, že ani nevnímáme, co čtu. A ty souboje dvou smrtí? To jako mělo být co?
Kniha se vleče a konec se zdá v jedné krátké kapitole. Dost zklamání...
Hvězdička navíc je za ilustrace.

22.03.2020 2 z 5

Vyhoštěná smrt Vyhoštěná smrt Jiřina Šiklová

Kniha malá velikostí, velká svým obsahem.
Krásné zamyšlení nad vlastní smrtelností a práce s ní. Srovnání co bylo a je, jak smrt vnímáme, jak nás ovlivní a co zanechá.
Některé pasáže jsou opravdu hodně silné, rád se k nim zase vrátím.

14.03.2020 5 z 5

Od žaláře k oltáři Od žaláře k oltáři Jan Seidl

Knihy pana Seidla jsou obsažné a poučné.
Celkové shrnutí vývoje legislativního pojetí homosexuality u nás. Kniha je opravdu obsáhlá a dozví se v nich člověk spoustu informací. jen je to trochu těžší čtení.

13.03.2020 4 z 5

Bože chraň aspidistru Bože chraň aspidistru George Orwell (p)

Pan Orwell opět nezklamal.
Hlavní hrdina, mladý muž, který je jako malé umíněné dítě. Chce normální život, ale nechce peníze, ale ví, že vše se točí jen a jen kolem peněz. A udělá vše proto, aby spadl na samé dno.
Výborně zvládnutá charakteristika a psychologie postav, výborný děj a i jednotlivé básně uvnitř.
Velký obdiv zaslouží Rosemary, já na jejím místě bych Gordona již dávno zabil.
A aspidistru jsem si našel hned na webu a rozhodně si ji nekoupím.

11.03.2020 5 z 5

Příběh Christophera Příběh Christophera Radek Hraba

Knihu jsem začal číst a po první kapitole si říkám, co to vlastně jako je? Mnoho postav, v kterých se zorientovat dalo chvíli zabrat.
No a k samotné knize... Co to jako bylo? Autor se snažil napsat něco, co tu nebylo a napsat něco zajímavého? Nemyslím si, že by se mu to podařilo. Mnoho témat - bisexualita, magie, léčebna, vyšetřování. Nevím, zda tuhle knihu autor psal na nějakém ephedrinovém tripu, ale nejspíš si při psaní pustil Harryho Pottera, k tomu Sabrinu, mladou čarodějnici a nejspíš ještě seriál Můj přítel Munk.
Prosím autora, aby už další knihy nepsal.

03.03.2020 odpad!

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Kniha se silným tématem. V dané době, kdy vyšla, musela být opravdu kontroverzní.
Štěpa a její osud, kdy je vlastně sama a nikdy to nebude ono.
Příběh pěkný, ale. Číst tuto knihu bylo jaksi utrpením. Ne obsahem, ale celkově stylem. Po 400 stranách jsem si vlastně říkal, proč ji ještě čtu? Nějak se mi nepodařilo začíst, což ubírá pár hvězdiček.

01.03.2020 3 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Má druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že tohle bylo mnohem lepší. Kniha se čte dobře, styl psaní pana Šabacha mi sedl dokonale.
Jediné, čeho se nemůžu ubránit, je srovnávání s filmem. Ale musím říct, že oproti Hovno hoří a jeho filmovém zpracování, tohle bylo mnohem lepší.

26.02.2020 5 z 5

Boxer, brouk Boxer, brouk Ned Beauman

Hodně zvláštní kniha, ale musím říct, že mě vlastně bavila.
Ten příběh ze současnosti mi trochu vadil, obzvlášť po dlouhých pasážích z roku 1936, kdy vlastně v prvním okamžiku nechápete, co se děje, že přišla změna.
jak již bylo řečeno v několika recenzích, malá kniha nesoucí v sobě mnoho témat, která se sice doplňují, ale je jich dle mého až moc.
Celkově dobrá kniha.

25.02.2020 4 z 5