ondra1995 ondra1995 komentáře u knih

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

I druhý díl je naprosto skvělý.
Zpočátku jsem si myslel, že "flashback" o Jardirovi bude krátká záležitost. Sice tomu tak nebylo, ale vůbec mi to nevadilo. Místy už bylo těch všech krasijských titulů, hodností a oslovení moc, ale alespoň to pomohlo lépe poznat tuto kulturu.
Linka s Arlenem, Rojerem a Leeshou si ponechala vše z prvního dílu.
Krátce jsem se díval trochu s odstupem na nově představené druhy jadrnců. Ale opravdu jen krátce. Tohle bude ještě zábava.
Jak již tady bylo několikrát zmíněno, proměna Renny je hodně ukvapená a ne úplně věrohodná.
Vtipný byl střet obou kultur v závěru knihy.
Za mě úžasná "počtívaná" a plynule přecházím na třetí díl.

26.07.2021 5 z 5

Seriál jsem neviděl. Na knihu jsem narazil v podstatě náhodou a dal jí šanci.
Výsledkem je velké zklamání.
Příběh mi přišel velmi nudný, popisy scén často strašně detailní. Části, které tvořily jen dopisy, pro mě byly opravdu utrpení kvůli nářečí. Celá třetí část už byla opravdu zbytečná a zdlouhavá.
Kladně hodnotím pouze scény, ve kterých se objevil holič Sepp.

24.03.2021 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Na knihu jsem narazil úplnou náhodou v knihkupectví. Říkal jsem si, že by to mohla být sranda. Ovšem až pár vtipných slovních obratů, příběh nijak zábavný nebyl. Je to popis jedné soulože za druhou. Chtěl jsem knihu nedočíst, ale jelikož není příliš dlouhá, tak jsem jí dočetl.

03.11.2020 3 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Nemůžu říci, že bych knihu nedokázal odložit, ale některé části jsou opravdu vydařené. Místy je těžší rozumět. Závěrečné vyvrcholení se odehraje velmi rychle.

04.10.2018 4 z 5

Ilumináti 1 – Sekta, jež se zmocnila světa Ilumináti 1 – Sekta, jež se zmocnila světa Henry Makow

Kniha nabízí velké množství faktů, příběhů a postřehů, u kterých jsem často ztratil dech a málem propadl depresi. Čtení to však to není úplně nejlehčí, občas jsem se celkem ztrácel. Autor často opakuje, co již bylo předtím několikrát zmíněno. Nicméně doporučuji všem, které tato problematika zajímá.

16.03.2017 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Velmi zajímavě napsaná knížka. Musím ale uznat, že jsem doufal, že si z ní odnesu něco víc. Myslím, že aspoň něco o vesmíru vím, ale během čtení jsem mnohokrát byl celkem mimo. Knížku pro laiky, bych si zkrátka představoval trochu jinak. Ale musím uznat, že některé kapitoly byly opravdu skvělé a poučné.

07.04.2016 3 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Po třech přečtených Čapkových dramatech jsem měl chuť i na román. Moje chutě byly dokonale naplněny.
Velmi mě bavily situace, kdy si Juraj říkal pro sebe své prvotní reakce na něco.
Když vyšetřovatelé pátrali po vrahovi a postupně odkrývali děsivou pravdu, kterou čtenář již znal, byl jsem nadšen.

27.08.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Neuvěřitelné, bravurní! Tato kniha je velmi silná. Mladí kluci ze školy bojují a postupně umírají .... nejhorší je, že se to opravdu dělo.

20.09.2012 5 z 5

Dobrodružství na Killimooinu Dobrodružství na Killimooinu Enid Blyton

Četl jsem v 8. třídě, děj byl pro mě poutavý a zajímavý.

14.08.2012 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Od knihy jsem příliš nečekal, ale dočkal jsem se poutavého příběhu.

22.06.2012 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Při čtení této knihy jsem trpěl. Vůbec se mi nelíbila, ale něco na ní určitě je.

22.06.2012 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nezapomenutelně tragický příběh neskonalé lásky.

20.06.2012 5 z 5

Člověk Jágr Člověk Jágr Petr Čermák

Jaromíra Jágra jako hokejistu samozřejmě obdivuji a respektuji. Nicméně autorovo rozplývání nad "68", Mariem a Pittsburghem je přemrštěné. Když se Jágrovi nedařilo, vždy za to někdo mohl - nevhodní spoluhráči, trenér, třísla, novináři či majitel týmu. Nikdy není chyba na Jágrově straně. Nevěřím tomu, že za celou kariéru byl opravdu tak bezchybný. Autor rovněž často opakuje již zmíněné. Našel jsem i pár faktických chyb. Jak se "děj" blíží současnosti, je vyprávění o působení v klubech strožejší a řekl bych i zmatečnější.
Líbily se mi části o Jágrově dětství, hokejových začátcích a začátku v Pittsburghu.

08.06.2020 3 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Od školních let jsem mylně žil v domnění, že Věc Makropulos je román. Nedávno, kdy jsem si řekl, že se opět vrátím k něčemu od Čapka, jsem zjistil, že se jedná o drama. A v podstatě až v knihkupectví jsem zjistil, že jde o komedii.
Celkově se domnívám, že je zbytečně promrhán dobrý námět ohledně dlouhověkosti. Dokáži si představit velmi zdařilý román namísto rychlé komedie.
Na takový děj obsahuje drama příliš velké množství postav.
Závěrem, dílo mě spíše zklamalo. Nicméně závěrečná část "Proměna" ho kvalitativně posouvá na vyšší úroveň.

13.08.2019 4 z 5

Quo Vadis Quo Vadis Henryk Sienkiewicz

Celkově hodnotím román pozitivně. Hvězdu dolů ale dávám za několik pasáží, kdy se dlouhou dobu vůbec nepohnul děj, kdy už to byl přeci jen až moc velký slaďák a kdy už to bylo docela hodně fanatické.

13.03.2018 4 z 5

Nová utrpení mladého W Nová utrpení mladého W Ulrich Plenzdorf

Nebýt seminární práce v němčině, tak bych na tuto knížku jen těžko narazil. Začalo to nadějně. Vyprávění mrtvého chlapce působí zajímavě. Ovšem postupem času ztrácí děj rapidně na tempu a člověk je rád, že mu již nechybí mnoho do konce.

07.03.2014 3 z 5

Na můj vkus hodně mrazivá konverzace členů rodiny. Nedal jsem 5* snad jen proto, že jsem čekal trochu epičtější konec. Konec mě nezklamal, ale spíše překvapil, že přišel tak brzy. Čekal jsem ještě několik stránek navíc.

15.12.2013 4 z 5

Profesor Neřád neboli Konec tyrana Profesor Neřád neboli Konec tyrana Heinrich Mann

Kdybych býval nemusel číst tuto knihu kvůli referátu na hodinu němčiny, nikdy bych se k ni zřejmě nedostal a nemyslím si, že by to byla nějaká velká škoda. Kniha se mi od samého začátku četla velmi špatně a nechápal jsem spojitosti, i když jsem se sebevíc soustředil. Postavy mě absolutně neoslovily a nudily mě. Neřáda bych měl asi obdivovat pro jeho obměnu, ale nevidím k tomu žádný důvod. A jestli v tom bylo něco hlubšího (kromě ukázky tehdejší společnosti), tak jsem to opravdu nepochopil.

16.11.2013 2 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Strhující příběh bezmocnosti a lidského utrpení.

11.07.2013 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Naprosto strhující děj. Bylo velmi těžké se od knihy vůbec odtrhnout. Líbil se mi pohled na celou záležitost očima rodiny. V průběhu jsem moc nedoufal, že se dr. Galénovi podaří uspět, ale poté, co Maršál musel změnit postoj, jsem si říkal, že asi přeci jen bude světový mír naplněn. Pak přišly poslední dvě osudné stránky!
Od Čapka jsem četl kromě Bílé nemoci ještě R.U.R., které není zlé, ale Bílá nemoc je trochu někde jinde.

06.07.2013 5 z 5