Onceuponthetime Onceuponthetime komentáře u knih

Nela Nela Zuzana Ryšavá

Ideální kniha na letní dny plné slunce, nic nedělání a ležení u bazénu. Jen vy, tato knížka a spousta romantiky (trochu té utajované lásky nikdy nikomu neuškodilo :)). Doporočuji, když chcete odplout na obláčku fikce do světa plného smíchu a polibků.

23.02.2021 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Jednoznačně jedna z nejpovedenějších knih této autorky. Krásně se četla a nechybělo i nějaké to napětí. A kdo by nechtěl za milého, chlapa jako je Cole, že? Je dokonalý a k tomu ještě potetovaný od hlavy k patě.

23.01.2018 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Ach... ta romantika, to jiskření, Cass a Nesta.
Dokonalé! Všechno co jsem si mohla přát jsem dostala.
Ano, příběh je trochu v pozadí a jde tu spíš o vztah a psychiku hlavních hrdinů, ale vůbec mi to nevadilo. Ani trošičku.
Jediné co mi vadí je že taky nemám takového svého Casse. Ale Az je ještě volnej, jenomže na jak dlouho, že ano :)
Dívám se na Gwyn, ne na tu jejíž jméno odmítám vyslovit.

29.03.2022 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tak a teď už jenom čekat až vyjde další knížka od téhle autorky... ach jooo.
No, ale čtení jsem si zatraceně užila. Přišlo mi to trochu jiné než ACOTAR a ToG, ale ne ve špatném slova smyslu (asi největším rozdílem bylo to propojení fantasy a moderních technologií).
Prvních sto stran (takový trochu delší prolog) jsem vážně hltala jednu stránku za druhou, ten rozjezd byl za mě prostě neuvěřitelný. Potom se mi to trochu táhlo, ale jen do chvíle kdy to mezi Bryce a Huntem začalo jiskřit... pak už to zase bylo podle mého gusta.
Na konci jsem nemohla přestat číst a byl to jeden zvrat za druhým.
Vzato kolem a kolem nemůžu se dočkat kam až tahle série dojde (slyšela jsem, že to mají být tři knihy, ale známe Maasovou počítala bych alespoň s šesti).
A na závěr malá otázka. Možná jsem jediná, ale taky si myslíte, že pro Bryce by byl ten pravý Connor? Nic proti Huntovi (ten je taky sladkej a úžasnej), ale prostě tenhle vlček je pro mě endgame.

30.01.2022 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Zakončení brilantní série, které mě opravdu nezklamalo a (to se musím přiznat) tak trochu mě zanechalo v slzách. Jo, posledních sto stran jsem vpodstatě jenom bulela.
Jeřáb, Dorian, Chaol všichni mají u mého srdíčka svoje spešl místo.
Stejně tak Aelin a Lysandra.
Celou sérii mohu jen doporučit a rozhodně se nelekejte, že to nejsou právě nejkratší knihy.

12.01.2022 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Podle mě je Eragon nutnost podobně jako Harry Potter. Napínavé, čtivé, dobrodružné...

23.02.2021 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Krásně napsaná fantasy, která nikdy neomrzí. Koho by to nebavilo.

02.05.2018 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Pro začátek musím opět pochválit obálku, je naprosto nádherná.
Jelikož první díl skončil trošku, no, jak to říct? Jako by ani neskončil, spíš byl utnutý v docela zajímavé chvíli, rychle jsem se hnala do knihkupectví pro další díl. Bylo to opět sladké, romantické a nenáročné pro mé slzné kanálky.
Doporučuji pro chvíle, kdy nevíte o s časem a chcete si prost jen tak posedět, počíst a k tomu pít kávičku (v mém případě horkou čokoládu, protože, ukamenujte mě, kávu nesnáším).

17.04.2018 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nápad je to jistě dobrý a zpracování je úžasné, ale něco mi na knize nesedělo. Nevím jestli to bylo velmi barvité a detailní popisování násilných scén nebo nechutnost některých postav.
Kniha je samozřejmě velmi kvalitně napsaná. Je nutné číst každou stránku a to velmi podrobně jinak se v knize ztratíte. Takže žádné ulévání a přeskakování. Je tam tolik postav, že by jedna stránka znamenala hodně velký problém.
Nevím jestli se mi chce do druhého dílu. Rozhodně si po cizince dám chvilku oraz.
Doporučuji pokud vás baví historie a romantika.

11.04.2018 4 z 5

Pomněnčino dítě Pomněnčino dítě Amanda Prowse

Po dlouhé době kniha u které jsem si pobrečela. Někdy jsem si připadala až trapně, ale plakala jsem dál. Ty pasáže kdy Poměnka přichází o svoje děťátko mě zasáhly. Už jenom to svědčí i tom, že je autorka opravdu výborná spisovatelka. Je to úžasný příběh ze života. Nečekejte happy end protože ten tam opravdu není. A o to více mě ta kniha zasáhla. Ano samozřejmě je to trochu červená knihovna, některé věci jsou tam lehce nerealistické.
Rozhodně se ke knize vrátím. Když si budu chtít zase poplakat.

07.04.2018 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Rozhodně nelituji že jsem tuto sérii četla (několikrát). Ale je pravda, že konec této knihy byl trochu nepovedený. Ne v tom jak byl napsaný, ale v tom, že jsem prostě očekávala trochu víc. Ale i tak si jí určitě znovu přečtu. Jsou tam scény, které mě nikdy neomrzí, jako například ta v letadle (ve snu samozřejmě).
Pokud máte rádi fantasy a romantiku hezky promíchanou i protřepanou v jedné knize, rozhodně doporučuji.

17.02.2018 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Moc jsem se bavila u scén kdy Marco naháněl Hannah. Už jenom kvůli nim stojí za to si tuhle knihu přečíst. Byla to, jak jinak (u téhle autorky už je to takřka tradice) nenáročná kniha, ale natolik zajímavá abych se k ní v budoucnu zase vrátila.

13.01.2018 4 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Kniha se četla rychle a opravdu dovolila čtenáři vypnout a odpočinout si, což oceňuji, protože je to někdy opravdu potřeba. Jako v každé eroticko-romantické knize někdy mi hlavní hrdinka lezla na nervy a měla jsem chuť na ní křičet: PROČ?!?! PROČ TO SAKRA DĚLÁŠ?!?! Ale to už v těchto knihách bývá, hlavní hrdinka dělá ty nejhorší možný rozhodnutí.
Pokud si chcete odpočinout tak neváhejte a čtěte.

13.01.2018 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Knihu jsem nedočetla, takže ani nehodnotím. Pro mě je romantizace znásilnění hodně přes čáru. Consent je sexy a to vždycky!

15.09.2023

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Tak není to FBA, ale je to super. Démoni, ti druzí, kteří nejsou andělé ale chrliči (divné, já vím). Sexy chlápci na každém rohu, sexy hlavní hrdinka. Já nevím jak vy, ale já moc víc k životu nepotřebuju :)
Rozhodně si přečtěte pokud máte rádi autorku, což já mám (hehe).

09.06.2022 4 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Bylo to milé... to je asi to nejspší slovo co mě po přečtení napadá. Rozhodně mě to nevystřelilo z papučí, nebo něco takového, ale ani mě to nenudilo a neprudilo (což je vždycky fajn:))
Bylo to méně "sexy" než jsem od autorek zvyklá.
Zvlášť v kapitolách z minulosti jsem měla pár okamžiků (první pusa... mrk mrk) kdy jsem cítila i motýlky v břiše, takové chvilky mám při čtení vážně ráda.
A jinak, jestli si chcete přečíst něco na co skoro ihned zapomenete, ale čtení si užijete... well, tohle je to pravé ořechové.

09.06.2022 3 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Začátek knihy mě navnadil, roztočil moji představivost a opravdu jsem se těšila co všechno příběh přinese. Jenomže jsem prostě nedokázala přijít na chuť hlavní hrdince. Daniel... tak tomu jsem přišla na chuť okamžitě, ale Nicol mi prostě nesedla. A kvůli tomu jsem se tak půlku knížky celkem nudila, což je škoda, protože příběh je napsaný hezky, někdy jsou v něm trošku rušivé elementy (použila bych jiné formulace a tak) ale to už je spíš vlivem mého zmlsaného očka od Elle Kennedy, než čímkoliv jiným. Autorka má před sebou, podle mě, zářné zítřky... ale příště toužím po trochu větším... něčem. Prostě potřebuju příběh prožívat, ne jen číst a tady jsem až na prvních pár desítek stránek jen četla.
Ale pokud si chcete přečíst něco lehkého z krásného prostředí, rozhodně doporučuji.

23.03.2021 3 z 5

Linda Linda Zuzana Ryšavá

Lehké, romantické, svižné...
Přesně to co potřebujete najít zabalené po stromečkem. Odpočinete si, zasmějete se, zamilujete se.
Těším se na další dílko, které se, doufejme, ponese na podobné vlně.

23.02.2021 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Nejdříve jsem byla trochu rozpačitá, ale po pár stránkách jsem se ponořila do příběhu Gideona a úplně mu podlehla. Jen si myslím, že by si ten příběh zasloužil samostatnou knihu, takhle mi přišel moc zkrácený.
A příběh Eastona jsem si zamilovala, je úžasný! Ale to mě vlastně ani moc nepřekvapilo, protože tak je to u téhle autorky vždycky.
Moc se těším na pokračování, protože ten konec mě vážně naštval, takhle se kniha neukončuje, když mám ještě měsíc čekat na pokračování! To je mučení!

26.07.2018 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Ach, no zase něco pro mě naprosto dokonalého. Příběh byl skvěle vystavěný, nedal vydechnout a nepustil až do poslední stránky.
Děkuji každému kdo se přičinil na tom, že tato autorka žije, protože jen ona mě dokáže zvednou z postele a i s horečkou, dojít do knihkupectví, abych si její knihu koupila. Nemohla jsem vydržet a nečíst ji, když jsem věděla, že ji vydala.
Doporučuji.

26.06.2018 5 z 5