olga9717 olga9717 komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Byla jsem docela zklamaná. Oproti Žítkovským bohyním má tato kniha velice rozvláčný děj. Myslela jsem, že to v polovině knihy vzdám, ale nedalo mi to a knihu jsem nakonec dočetla. Závěr byl hodně "úsporný", autorka už zřejmě byla psaním unavená, tak to vzala "hopem".
Hodnotím na 3 hvězdičky.

06.11.2022

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Napětí mi nedalo knihu odložit. Dobře napsáno, příběh má od začátku spád. Těším se na další knihy tohoto autora.

21.02.2021 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Velice depresivní čtení, zvláště provčelaře. I po týdnu po dočtení knihy ve mě příběh doznívá...☹️

10.12.2020 5 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa opět nezklamala, napětí od začátku do konce. Trochu se zkomplikoval konec. Vůbec by mě taková kombinace nenapadla!
Jinak opět velice dobře vystižený charakter hlavních postav. Pokračuje také jiskření mezi Huldarem a Freyjou...
Už se těším na další knihu mé oblíbené autorky!

23.07.2022 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Od začátku mě příběh držel v napětí, ale opravdový spád událostí nastal od poloviny knihy. Vše bylo nakonec jinak, než jsem si myslela! Skvělý příběh, dobře napsáno...

29.03.2020 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Do třetího dílu podivných dětí - Knihovny duší jsem se nejdříve nemohla začíst, ale jakmile Jacob a Emma dorazili do Ďáblova akru, začal mít příběh správný spád. Čím více se blížil konec knihy, byl příběh napínavější, až jsem nechtěla, aby tak brzy skončil.????
Už se těším na další díl.

28.02.2020 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Právě jsem dočetla další knihu od své oblíbené autorky. Příběh mě opět nezklamal, byl napínavý až do konce. Vztah Freyi a Huldara se dál vyvíjí...
Trochu mě mrzelo, že se celý příběh odvíjí ve městě. Mám ráda autorčin popis krásné a tajuplné islandské krajiny. Tak třeba příště...
Za mě hodnotím určitě na 1.????

08.01.2020 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Celkem zajímavý příběh, ale konec trochu zmatený a nedopracovaný.

20.01.2020

Codex Regius Codex Regius Arnaldur Indriðason

Prvních 70 stran jsem protrpěla než se příběh "rozběhl". Styl psaní není tak svižný, je hodně popisný (zachází hodně do detailů textů starých islandských spisů). Druhá polovina knihy už byla lepší a průběh příběhu svižnější. Závěr byl skvělý, jen jsem tajně doufala, že se Valdemar dozví, že profesor byl jeho otcem.

30.01.2020 2 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa opět nezklamala! Napětí až do konce a ve finále nečekané rozuzlení. Už se těším na dubnové vydání další knihy od mé nejoblíbenější autorky "Katarze".

19.01.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Je to zcela jiný styl psaní, než jsem byla zvyklá od Yrsy. Poslední třetina knihy už měla spád. Je to moje první kniha od tohoto autora, tak jsem zvědavá na další.

24.03.2016 4 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Opět skvělá právnička Tóra v kombinaci s exotickým prostředím Islandu a napínavým příběhem.

07.11.2015 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem začala číst společně se sledováním seriálu. Základ je stejný, ale v podstatě jde o dva odlišné příběhy. Seriál ještě běží, takže neznám konec. Kniha je psána v několika rovinách, někdy jsem měla problém, navázat na předchozí linii příběhu. Příběh je pro mě šokující, rozsáhle popisovaný psychický stav hlavní postavy jsem zcela prožívala. Závěr mě potěšil..

28.02.2019

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa opět nezklamala. Suprový děj z exotického Grónska. Konec mi připadl trochu "odfláknutý".

29.01.2016 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Super! Zatím nejlepší z Yrsiných knih.

14.09.2015 5 z 5

Hlas Hlas Arnaldur Indriðason

Moje druhá detektivka od tohoto autora a opět super! Už se těším na další.

30.05.2015

Oběť Oběť Arnaldur Indriðason

První moje přečtená kniha od tohoto autora. Super napětí i závěr. Těším se na další jeho knihy.

20.05.2015

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od Yrsy. Pro mě exotické prostředí Islandu, zajímavá zápletka a hlavně sympatická právnička Tóra.:-)))

14.05.2015

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Opět super kniha od Yrsy. Napětí od začátku do konce. Už se těším na další její knihu.:-)))

14.05.2015