OldaB OldaB komentáře u knih

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Druhý díl neméně poutavý. Tento Batmanův příběh považuji za možná to nejlepší, co jsem se superhrdiny četl. Od čtení se prakticky nedá odtrhnout.

11.02.2020 5 z 5

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Super nápad a hezké zpracování. K téhle knize se budu průběžně rád vracet. Souhlasím, že rozdělení je občas nepraktické, když člověk něco hledá.

11.02.2020 5 z 5

Dvě minuty mistry světa Dvě minuty mistry světa Luboš Beniak

Osudy vicemistrů světa, jejichž další fotbalové kroky tak nějak úplně nevyšly. Hodně zajímavé čtení, občas by to chtělo trochu zkrátit. Pro fotbalové fanoušky hodně příjemná záležitost.

03.01.2020 4 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Hezkých deset let strávených s kapitánem Báthorym. Bojové scény, dobývání, myslím, že to bylo důstojné zakončení s románovou ságou. Autora musím pochválit, děj utíká, nitky postav se spojují, z léty Ďuro zraje jako víno.

02.01.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemné počtení, které mi vyloženě sedlo do noty. Těším se na film a pokukuju po dalších knihách. Hlavně atmosféra výborná.

02.01.2020 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Kniha se dobře četla, prostě jedete na vlně nostalgie. Hlavní hrdina ne až tak sympatický, občas spíše prudivý. Pro mě to zase takový hit není, ale možná to souvisí s tím, že dětství jsem prožil v osmdesátkách, ve kterých byl nerdovský život u nás těžko realizovatelný. Nebo mi to alespoň tak připadne.

10.02.2019 4 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Jako oddechovka super, navíc si lze zopakovat americké dějiny :)

10.02.2019 4 z 5

Po staříkovi jsem se opět bavil. Ke konci trochu zmatečné, ale vše vynahradily sympatické postavy. Nutno dodat, že jsem četl před staříkem. Po něm by hodnocení bylo určitě níž.

Lex Luthor: Muž z oceli Lex Luthor: Muž z oceli Brian Azzarello

Ne úplně tak prvoplánovité, jak by člověk mohl předpokládat po přečtení anotace. Což ale není vůbec na škodu. Tu Luthorova motivace je rozhodně uvěřitelná. Celkem překvapení, tak dobré jsem to rozhodně nečekal.

10.02.2019 5 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Garth Ennis

Rusák je zvíře. Občas je to až trapné, ale já mám pro Ennise prostě slabost.

10.02.2019 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Nakonec jsem neodolal a komiks dokoupil, aby byla celá řada kompletní. Ve zkratce je možné říct, že je to možná jeden z nejlepších batmanovských příběhů. Napínavé pátrání po svátečním vrahovi se vyrovná depresivní propad Denta. Vše spěje k tragickému finále.

Wolverine: Starej dobrej Logan Wolverine: Starej dobrej Logan Mark Millar

Moderní, brutální, plné nápadů. Tohle je jízda, na kterou jen tak nezapomenete.

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

Soubor prakticky všech Koniášovských povídek. U některých se autor trochu opakuje, ale vše vynahrazuje svým zaujetím pro detail. Tento hrdina bude u mě vždy ve velké oblibě.

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Hlavní hrdina ne úplně klasický sympaťák (možná Žambochovy vzpomínky na studia), ale nadšení autora pro pravěké ještěry vše přebíjí. Celkem zajímavá myšlenka, zalovit si v době jurské. Plus bod za dobrou práci s postavami, akorát tu zamilovanost té kočky jsem moc nevěřil.

07.02.2019 4 z 5

Technokněží Technokněží Alejandro Jodorowsky

O něco slabší než Metabaroni, ale pořád hodně dobré. Jodovy tradiční veletoče se mísí s nejrůznějšími postavami a vesmírnými silami. Kresba rozhodně zajímavá, k vesmírné sáze naprosto hodící se.

07.02.2019 5 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Garth Ennis

Frank je sadistický zabiják, který vás s úsměvem přilepeným v koutku bez mrknutí oka zmasakruje. Tedy pokud jste členem mafie. Nebo překupník s drogami. Nebo jiný typan, který si to prostě zaslouží. Kdysi to byl velký návrat a dobré je to pořád.

07.02.2019 5 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Geniální. Kresba atmosférická, ne vyloženě líbivá, ale skrývající spousty překvapivých detailů. Děj posunuje naše hrdiny do úplně nových situací. Při přečtení rozhodně nemáte pocit, že by tohle mohlo dopadnout dobře.

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Eskapády šíleného vraha pobaví, nášup dvojnásob.

1602 1602 Neil Gaiman

Gaimanova poetika pronikla i do superhrdinského komiksu. Netradiční doba a hrdinové často v ne úplně typických rolích. A pozor, tady se povedla i kresba.

Temnými cestami Temnými cestami Jean van Hamme

Mně se to hodně líbilo. Skarbek skýtá v příběhu nejrůznější klišé, ale dohromady to funguje na výbornou. Také druhý příběh z divokého západu nezaostává. Kresba Rosiňského jako vždy perfektní.