Dvě minuty mistry světa

Dvě minuty mistry světa https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411610/bmid_dve-minuty-mistry-sveta-nrH-411610.jpg 5 3 3

V létě 2007 jsme zažili fotbalovou senzaci: česká reprezentace do 20 let se na mistrovství světa v Kanadě nečekaně probojovala až do finále a v něm jen těsně prohrála s Argentinou 1:2! Jan Šimůnek, Martin Fenin, Luboš Kalouda, Ondřej Kúdela, Radek Petr a další hráči, které předtím nikdo neznal, se domů vrátili jako celebrity. Zdálo se, že otázka, kdo nahradí odcházející generaci Nedvěda, Poborského, Ujfalušiho, Kolera, je zodpovězena. Kniha Dvě minuty mistry světa v ojedinělých reportážních portrétech popisuje životy a kariéry patnácti vicemistrů světa. Kde přesně se rozplývaly jejich sny? Kudy vedla cesta z italské Serie A do moravského krajského přeboru? Jak se hráč prodává "na sílu"? Kdo na jejich přestupech vydělal? Přitom z řady jejich tehdejších soupeřů se staly světové hvězdy: Argentinci Agüero, Banega, Di María, Brazilci Marcelo, David Luiz, Willian, Španělé Piqué a Juan Mata, Chilané Alexis Sánchez a Vidal, Uruguajci Cavani a Luis Suárez...... celý text

Richard Hrob
26.02.2024 5 z 5

Jo, rád na tuhle stříbrnou partu vzpomínám. Ten úspěch vznikl,tak jakoby nečekaně. Tato kniha přináší příběhy těch hráčů, jejichž kariéra se i po takovém úspěchu trošku zasekla. A bohužel,je tam dost slávistů.... Knihu hodnotím jako velmi dobře udělanou. Hezky jsem si pročetl. 5*

MildeZ
05.01.2024 5 z 5

Fajn zavzpomínat po těch letech a připomenout si osudy stříbrné dvacítky ;-) Rozhodně publikace, co má svoji hodnotu.

OldaB
03.01.2020 4 z 5

Osudy vicemistrů světa, jejichž další fotbalové kroky tak nějak úplně nevyšly. Hodně zajímavé čtení, občas by to chtělo trochu zkrátit. Pro fotbalové fanoušky hodně příjemná záležitost.

sport mistrovství světa fotbal, kopaná

Luboš Beniak
česká, 1957
2022  80%Špidla aneb Zdroje jsou...
2019  93%Dvě minuty mistry světa