OldaB OldaB komentáře u knih

Zombie z Marvelu Zombie z Marvelu Robert Kirkman

Četl jsem už pětkrát a pořád mě to baví. Podívat se na známé hrdiny tak trochu jinou optikou byl vynikající nápad. Tohle mám na kompletu rád, člověk se může seznámit s komiksy, které by se k němu normální cestou pravděpodobně nedostaly.

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Občas problém s orientací v kresbě, ale jinak typická japonská úchylárna. A ty já můžu.

07.02.2019 4 z 5

Arzach Arzach Mœbius (p)

Přiznám se bez mučení, tohle jde absolutně mimo mě. Rozumím, že je to kult, ale tohle mi nic neřeklo. Obecně mám s Moebiem problém, protože jeho styl kresby je pro mě občas poměrně nepřehledný a marně hledám, co mi autor chtěl vlastně říct. Do sbírky hezké, ale to je asi všechno.

07.02.2019 2 z 5

Borgia Borgia Alejandro Jodorowsky

Jasně, není to historicky přesné a občas je to zbytečně patetické. Ale jinak je to skvělé. Manara ve výborné formě a Jodo tentokrát kašle na velká poselství a pere do nás epochu dekadentní Itálie. Výborné.

Druuna Druuna Paolo Eleuteri Serpieri

Klasika. Serpieri je co se týká kresby génius. Scénář je trochu slabší, místy možná naivní, ale pocitově to naplňuje přesně to, co od takového komiksu čekáme.

07.02.2019 5 z 5

Svůdné schůzky Svůdné schůzky kolektiv autorů

Ale jo, příjemné počtení, ideální pro volný večer. Francie prostě má své kouzlo.

Conan z Cimmerie. Svazek I Conan z Cimmerie. Svazek I Jean-David Morvan

Pro milovníky Conana povinnost. Kresba různá a přesto zajímavá, dobře se povedlo vytvořit atmosféru hyborského světa.

Ďábelská záležitost Ďábelská záležitost Ed Brubaker

O něco slabší než první díl, ale pořád skvělé. Doufejme, že to bude vycházet dál. Souhlasím, že bych uvítal rychlejší vydávání.

Catwoman: Selinina velká loupež Catwoman: Selinina velká loupež Ed Brubaker

Naprosto perfektní kniha. Brubaker je můj oblíbenec a kresba Cooka jednoduše geniální. Skvělý střípek do mozaiky světa Batmana.

04.02.2019 5 z 5

Zázraky Zázraky Kurt Busiek

Ke kresbě není co dodat, je to geniální dílo. Příběhově je to parádní exkurz do světa hrdinů.

02.01.2019 5 z 5

The Incredible Hulk: Tiché výkřiky The Incredible Hulk: Tiché výkřiky Peter David

Peter David je silný především v dialozích a jednotlivých zápletkách. Jeho Hulk má největší problém především sám se sebou. Chce to trpělivost to přečíst, ale nakonec to není vůbec špatné.

Wolverine: Projekt X Wolverine: Projekt X Barry Windsor-Smith

Hodně odvážné zpracování, které občas sklouzává k nepřehlednosti. Je to především o pocitech.

02.01.2019 4 z 5

The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov J.M. DeMatteis

Tak trochu jiný Spider-Man, přesto výborný. Četl jsem to dvakrát a pořád se toho nemůžu nabažit.

Daredevil: Zmrtvýchvstání Daredevil: Zmrtvýchvstání Frank Miller

Pro mě jedna z nejlepších knih celé série. Miller s precizností neurochirurga rozleptává psychiku Matta Murdocha. Ten se nakonec vrací mnohem silnější, některé věci ale nelze vrátit zpátky.

02.01.2019 5 z 5

Tajné války superhrdinů Marvelu část 2 Tajné války superhrdinů Marvelu část 2 Mike Zeck

Zakončení ságy s řadou osudových okamžiků, které měly na Marvel vliv v dalších letech. Já byl při čtení spokojen, samozřejmě je k tomu potřeba přistupovat jako k dílu starému 30 let.

02.01.2019 4 z 5

Tajné války superhrdinů Marvelu část 1 Tajné války superhrdinů Marvelu část 1 Mike Zeck

Jasně, čas tomu ubral na síle, ale pořád je to jeden ze zásadních kamenů Marvelu. Samozřejmě je to také možnost, jak se seznámit s osudy spousty hrdinů a padouchů.

Wolverine Wolverine Frank Miller

Miller v hlavní roli, takže budu nekritický. Takhle měl vypadat druhý film s Wolverinem. Ponořujeme se do nitra psychiky oblíbeného hrdiny, nic už nebude jako dřív. Mimochodem ten přesun do Japonska byl geniální nápad.

Thor: Poslední Viking Thor: Poslední Viking Walter Simonson

Ze začátku jsem se musel nutit k dalšímu čtení, ale potom mě to chytlo a nepustilo. Kdo má rád vesmírné ságy, přijde si na své + dobře napsaná postava Billa.

Uncanny X-Men: Dark Phoenix Uncanny X-Men: Dark Phoenix Chris Claremont

X-meny můžu a vůbec mi u nich nevadí starší příběhy, právě naopak. I po druhém čtení výborné, hlavně výborná práce s jednotlivými charaktery.

Poslední bere vše Poslední bere vše Miroslav Žamboch

Dlouhý sprint považuju stále za to nejlepší, co Žamboch napsal. Škoda, že se tomuto světu (za časů mágů) nevěnuje více. Poslední bere vše je příjemná hříčka na téma hry kočky s myší. Pouštního skorpiona moc rád nemám, přijde mi i po létech zbytečně drsná, což ovšem může být pro někoho výhoda.

01.01.2019 5 z 5