Daredevil: Zmrtvýchvstání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kingpin. Podlý muž, jehož zločinné impérium by bylo neohrozitelné - nebýt vytrvalých útoků jediného člověka, Matta Murdocka alias Daredevila. Stačí však pouhá hláška odhalující superhrdinovu utajovanou totožnost a všechno je jinak. Kingpin rozjíždí surovou kampaň, která slepému bojovníkovi zničí život a celý jeho svět roztříští na kusy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263227/big_daredevil-zmrtvychvstani-KFk-263227.jpg 4.590
Série:

Ultimátní komiksový komplet 7.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Hachette
Originální název:

Daredevil: Born Again, 1986


více info...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Daredevil: Zmrtvýchvstání

BrooksWasHere
20. května

"A já - já jsem ho naučil... Že muž bez naděje... Je mužem beze strachu."

Frank Miller je bezpochyby majstrom svojho remesla, vôbec sa nečudujem, že jeho Daredevilovské komiksy sú označované za ikonické a že Daredevil: Zmrtvýchvstání je pokladaný za revolučné dielo svojho žánru.

Všetky postavy boli bezchybne napísané, veril som im každé jedno rozhodnutie a každú jednu vetu. Príbeh ubiehal šialene rýchlo, v závere ma úplne dostal a nahnal mi husinu. O tomto diele musím povedať, že je ešte lepšie ako Daredevilov origin od Franka Millera z roku 1991 a v tomto prípade sa dokonca jedná o jeden z najlepších komiksov, aké som kedy čítal.

Toto nie je príbeh o superhrdinovi, toto je príbeh o nevzdávaní sa a o tom, že keď je človek na úplnom dne, tak môže ísť už iba hore.

Dávam zaslúžených 100 %, dokonca aj tá retro kresba tam sedela výborne.

ArkAngel
09.07.2022

Když je člověk na samotném dně, může jít už jenom nahoru. Tuhle myšlenku se nám komiks Zmrtvýchvstání snaží ukázat v celé šíři, kdy nám představuje Daredevila a jeho blízké, jak si prochází různými životními krizemi. Daredevilovi je kompletně zničen jeho život vyzrazením identity, Karen Page je pornoherečkou závislou na heráku, Ben Urich je nucen k sebe-cenzuře, protože je v ohrožení jeho život i ten jeho manželky... a Foggy, ten tu funguje jako takový opěrný sloup. Kingpinova síť je hezky prokreslená a Nuke coby zvrácená podoba amerického patriotismu funguje skvěle. Daredevil je pro Marvel jednoznačný tahoun, co se týče kvalitních příběhů.


ludek.n
31.12.2021

Frank Miller začínal s komiksovým Mužem beze strachu - Daredevilem jako kreslíř, záhy už ale promlouval do celého konceptu a směrování této superhrdinné série. V roce 1986 pak společně s Davidem Mazzucchellim stvořili sedm sešitů, které dohromady dávají souvislý příběh Born Again neboli Zmrtvýchvstání. Millerův výbušný scénář nepochybně patří k tomu nejlepšímu, co může komiksový svět nabídnout. S Mattem Murdockem si sáhneme až na samé dno, abychom se od něho odrazili a vybojovali bitvu nejen proti zběsilým protivníkům, ale i s vlastní nepříčetností a paranoiou. Miller si to nijak neusnadňuje. Ten pád cítíte ve všech kostech a záhybech těla. Je to drsné a nekompromisní vyjednání, přitom se neztrácí promyšlená a do posledního detailu propracovaná struktura. Žádné zběsilé scény nejsou na pořadu dne, občas vykoukne i nějaká ta lyrická pasáž. Kresba Davida Mazzuccheliho jde s tímto vyzněním ruku v ruce. Je právě tak uvolněná, dynamická a koherentní, jak je v daném okamžiku třeba. Snad jen do obálek jednotlivých sešitů mohl přidat více šťávy. Každopádně tato Daredevilovská minisérie mě hodně bavila.

wullcann38
21.11.2020

Opravdu geniální DD příběh, který i dodnes patří mezi to nejlepší z Muže beze strachu.

trudoš
20.02.2020

Některé věci prostě fungují věčně. Daredevilovo zmrtvýchvstání z roku 1986 patří k nim. Obří zásluhu na tom má samozřejmě scénář Franka Millera, který ponechal výtvarnou stránku v rukou Davida Mazzucchelliho a soustředil se čistě na to, jak vygradovat nesnáze Matta Murdocka na absolutní maximum. A že odvedl pořádný kus práce. Wilson Fisk alias Kingpin se do slepého právníka pouští se vší vervou a během několika dní jej připraví prakticky o všechno. Proč? Protože si jedna malá feťačka pustila pusu na špacír, pročež hrdinova tajná identita vzala za své...
Tohle byla skutečně radost číst i po těch letech. Především rozjezd je naprosto uhrančivý, ať už jde o kompozice stránek nebo zádumčivé monology. Je to přitom hodně osobní a o postavě Dardevila vám toho řekne víc, než o něco známější Rok nula. Pouze závěr se na můj vkus úplně nepovedl. Přišlo mi, jako by autor poslední dva sešity vařil z vody, netuše, jak dějovou linii civilně ukončit a zároveň se logicky vrátit k původnímu statu quo.

Gustik5
27.05.2019

A tento komiks mne tenkrát definitivně utvrdil v tom, že se prostě k Millerově tvorbě musím dopracovat. Bylo to jednoduše perfektní.

OldaB
02.01.2019

Pro mě jedna z nejlepších knih celé série. Miller s precizností neurochirurga rozleptává psychiku Matta Murdocha. Ten se nakonec vrací mnohem silnější, některé věci ale nelze vrátit zpátky.

Atak
10.06.2018

Prostě Marvel ;)

1

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova