The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov

Lovec Kraven ví, že si pro něj přichází smrt. Rozhodl se zdolat poslední výzvu a přísahal, že polapí jedinou kořist, která vždy vyklouzla z jeho sevření - Spider-Mana. Kraven je však přesvědčený, že na to, aby se mu podařilo pavoučího muže skutečně porazit, musí se jím stát, jak myšlením, tak činy. Teprve pak skutečně překoná svého neporaženého nepřítele. Teprve pak sám sobě dokáže, že je nejlepším lovcem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264502/big_the-amazing-spider-man-kravenuv-pos-JEz-264502.jpg 4.167

Kniha The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov

Andrej3012
25.09.2021

Dokonalost. Kraven si celou knihu ukradl jen pro sebe a finále příběhu tomu jen dalo korunu.

wullcann38
25.03.2021

No, celkem to uteklo.

hroubek
17.01.2021

Až při druhém čtením jsem tento komiks docenil. To, co zde scénárista J.M. DeMatteis rozjede je naprosto neočekávané a drsné. Není to žádný úsměvný příběh našeho dobrého pavouka ze sousedství. Tohle je cesta do hlubin šílencovi mysli. Je to filozofické dílo o smyslu života s křížené hororovými okamžiky. Není to jednoduché čtení, a ani to není moc zábavné, ale ten jiný pohled za to rozhodně stojí, jelikož velmi výrazně ukazuje, že svět není jednoduché místo a existují i jiné barvy, než černá a bíla. Kravenův poslední lov je výrazný autorský komiks, který svojí nekompromisností je důležitým milníkem ve Spideyho historii.

Ivan Kučera
07.10.2020

„Umřu. Ale teď ještě ne.“ Strašná pecka, ktorej k dokonalosti chýba možno ešte mohutnejšie sústredenie na majestátneho Kravena, ktorý spočiatku parádne pripomína Návrat Temného rytiera (1986), kde je postava tiež stará, unavená, deprimovaná a nestíha rýchlej novej dobe, ale ešte raz (možno posledný) sa musí vrátiť do akcie, síce pri tom možno umrie, ale na tom jej v podstate nezáleží. Bohužiaľ, postupne začne čoraz menej ísť o (fantastického) Kravena a čoraz viac o Spider-Mana. A Vermin nebol zlý, miestami bol dokonca skvelý, ale aj tak som sa nevedel zbaviť hryzavej myšlienky, že je pre dej svojím spôsobom zbytočný a bez jeho dejovej linky by to bolo ešte lepšie, ešte svižnejšie, ešte (v dobrom) priamočiarejšie. Ale aj tak to bola radosť čítať a niečo mi hovorí, že asi aj radosť písať. Je to fantastický, vzrušujúci príbeh s výbornými postavami. O popularite (a dôležitosti pre univerzum) tohto diela vypovedá azda i to, že v našich končinách ide v poradí už o druhé vydanie; o prvé sa v roku 2009 postarala Crew.

trudoš
28.02.2020

Teď už to vím najisto - přijdu do komiksového pekla, kde ze mě Obelix uvaří paštiku, Daredevil si namaže na chleba a Pinďa... no, já vlastně ani nechci vědět, co se mnou udělá Pinďa.
Ani druhé čtení Kravenova posledního lovu ve mě nevyvolalo jiné emoce, než: „Ech?“ Uznávám, že v rámci Spider-Manovského kánonu šlo o revoluční krok, který vyšel na jedničku - tedy nebýt toho, že Marvel celou věc později devalvoval padouchovým znovuzrozením. Ale asi jsem na tyhle věci moc mladej, protože jsem se při vší té hutné atmosféře a metaforické symbolice nudil podobně jako při nedělní bohoslužbě. Přitom ústřední motiv je perfektní. Zároveň nemůžu říct, že by J. M. DeMatteis nějak plýtval slovy, celé to staví spíše na pochmurné kresbě, o níž se postaral skvělý Mike Zeck. Jen to na mě zkrátka nezapůsobilo v tom nejdůležitějším - vcítěním se do psychologie jednotlivých protagonistů. Každopádně díky úvodu do děje, jsem zápletce alespoň nelítal tolik, jako poprvé v roce 2009. A že to nejde, říkala Crew.

venomslav
01.07.2019

velmi dobrý a slavný příběh

OldaB
02.01.2019

Tak trochu jiný Spider-Man, přesto výborný. Četl jsem to dvakrát a pořád se toho nemůžu nabažit.

milan1935
27.10.2018

Spider-man Kravenův poslední lov. Autorem komiksu je J.M. Matteis od, kterého nám tady vyšlo hodně komiksů. Vyšlo tady třeba nhm Defenders nebo z dc válka velké trojky. Můj první komiks sním byl právě Kravenův poslední lov a musím říct, že nic takového jsem nečetl, ten komiks je zvláštní tím jak je dělaný sice se to jmenuje spider-man, ale spider-man je tam asi jednom a půl sešitě a zbytek je o Kravenovi a o tom co si o spideym myslí. Někdy tam má takové zajímavé komentáře a je to dobrý, celý ten komiks je taky dělán docela nechutně Kraven se tam někdy pohybuje nahej a nebo žere něco hnusného. Kresba je temná děsivá a k příběhu se hodí. Takže Spider-man Kravenův poslední lov zajímavé, ale i divné čtení špíš o Kravenovi. Pokud máte rádi děsivé temné a někdy nechutné komiksy tak si to přečtěte.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova