Olča220 Olča220 komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha nebyla špatná, ale už jsem četla lepší. Příběh dobrý, četla se taky dobře, jen ten konec, byl takový chaotický a poměrně dost roztahaný.
V každém případě jsem zvědavá na další díly, protože je série velice vychvalovaná a já bych si to ráda potvrdila.

10.03.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nějak nevím, jak do toho. Kniha byla hezká, čtivě napsaná, ale vzhledem k tomu, jaká reklama jí předcházela, jsem čekala mnohem víc.
Celou dobu jsem čekala na nějaký wow efekt, ale nikde nic.
Škoda, moc jsem se na knihu těšila, nakonec je z ní sice dobrá a čtivá oddychovka, na kterou ale asi za chvilku zapomenu.
Ale za přečtení určitě stojí.

04.03.2023 3 z 5

Pikové eso Pikové eso Faridah Àbíké-Íyímídé

Tak já nevím, snaha autorky byla jasná, ukázat, že i v současné době jsou ve spoustě z nás ještě pořád hluboce zakořeněné předsudky a jinakost se neodpouští.
Ale nějak toho bylo až moc na jeden “thriller”, navíc pro náctileté.
Občas to na mně působilo jako zoufalé výkřiky do tmy.
A i když nejsem v cílové skupině, pro kterou je kniha určena, tak děj se mi vcelku líbil, jen kdyby autorka nechtěla v jedné knize obsáhnout “všechna” bezpráví, které ji tíží.

01.03.2023 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Konečně zase jednou čtivá knížka, která se četla jedním dechem. Dobře napsaná a napínavá, ale co to rozuzlení?
Z toho jsem nějaká rozpačitá. Dělalo to na mně dojem, jako kdyby autorka psala a psala a najednou si všimla, že už by měla knihu ukončit ale už na to neměla tolik stránek, tak musela závěr zhustit do pár stran.
To mi tam vadilo, ale za přečtení to určitě stojí.

22.02.2023 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Nevím, jak je to možné, ale ač se jedná o tak závažné téma, tak většina knihy ve mne nevyvolává žádné emoce. Celý příběh byl popsán tak nezáživně, že jsem často uvažovala, že knihu odložím. Jenom proto, že knihy dočítám, jsem dočetla i tuto, ale s velkým sebezapřením.
Škoda, téma důležité, úhel pohledu zajímavý, zpracování nezáživné.

20.02.2023 2 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Zajímavé, neotřelé téma, konec nečekaný a to se mi moc líbí.

11.02.2023 4 z 5

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

Je pravda, že mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale když to přišlo, stálo to za to.
Byly stránky, kdy jsem skutečně brečela smíchy.
Zase něco neotřelého, co má nápad.
Takže pokud se chcete pobavit a naučit se i něco všímavosti, není nad čím váhat.
Doporučuji

30.01.2023 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Co jiného říct, než skvělé (ostatně jako předešlé díly). Čtení knihy jsem si užila do té míry, že zmizela má čtecí krize a já jsem opět ve hře.
Takže, jestli je vám tento žánr blízký, neváhejte a pusťte se do toho, máme před sebou ještě hodně práce s již napsanými díly. Dokonce si myslím, že ani není nutné sérii číst postupně.

15.01.2023 4 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Když jsem tuhle knihu začala číst, bála jsem se, že nebude tak dobrá, jako kniha předchozí. Omyl, byla to emocionální smršť, na kterou, doufám, hned tak nezapomenu.
Jak už jsem psala u minulé knihy, věřím, že kdybych přečetla víc takových knih, byla bych i já lepším člověkem.

07.01.2023 5 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Bohužel jsem si potvrdila, že číst české autory, je jako sázka do loterie, kde většinou nevyhraješ.
Takže na nějakou dobu přestávám dávat šanci české tvorbě, protože život je krátký na čtení podprůměrných knih.

27.11.2022 1 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Tleskám. Opravdu skvělé. Jestli někdo chce skvělou detektivku se stejně skvělou osobní linkou ať určitě tuto sérii nevynechá.

11.11.2022 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Opět skvělé. Tato série mě tak zaujala, že už se nemůžu dočkat, až začnu další díl. Opravdu vyvedení kniha. Moc doporučuji.

05.11.2022 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Jedním slovem, skvělé. Do poslední stránky mě to bavilo a hned otvírám další díl a pokračuji.
Sice mi to maličko připomínalo seriál Zločin, ale komu by to vadilo.
Milovníkům tohoto žánru knihu moc doporučuji.

01.11.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Kniha byla opět velice zdařilá, ale bohužel díky osobní lince, jsem se tolik nedokázala soustředit na vyšetřování.
To ale nic nemění na tom, že bych si přála víc takhle dobrých českých knih.

21.10.2022 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Jsem ohromená. Něco takového jsem ještě nikdy nečetla. Bylo to něco tak jiného, než jsem zvyklá číst. Vlastně jsem si jí koupila jenom proto, že jsem o ní slyšela ze všech stran a nechtěla jsem být zaostalá v knižním rozhledu, ale skutečně jsem nic moc nečekala.
Nebudu tu popisovat dlouhosáhle děj, na to je anotace, ani rozebírat dialogy, nebo postavy, na to jsou kritici, ale pokusím se popsat pocity, které po přečtení knihy mám.
Je tak barvitá, vtipná i něžná a při čtení jsem ztrácela pojem o okolním světě, což už se mi hodně dlouho nestalo.
A i když nejsem žádný snílek, věřím, že kdybych četla víc takových knížek, byla bych uvnitř lepší.
Takže, pokud si chcete alespoň na chvilku uklidnit mysl, přečtěte si tuto knížku a položte si otázku: “Nechtěl bys být tady?”

13.10.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Kniha byla úžasná, celou dobu jsem byla napnutá jak kšandy a naprosto mi nevadilo, že jsem vytušila vraha, protože jsem stejně neznala motiv. Kéž by u nás bylo víc takových spisovatelů, kteří dokáží vyprávět své příběhy tak čtivě. Třeba i jsou, ale já jsem tedy v poslední době neměla moc štěstí na české autory, ale díky paní Trpkové budu v hledání pokračovat.
Knihu určitě doporučuji a co nejdřív se vrhnu na další knihu paní spisovatelky a budu doufat, že bude stejně čtivá, jako Stvůra.

08.10.2022 5 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

Tak jako první díl, tak i tento naprosto odpovídal mé představě. Anglická vesnice, život jejích obyvatel a do toho se jakoby náhodou připlete vražda… Zkrátka, jak jsem napsala minule, takový malý Midsomer. Až si zase budu chtít odpočinout a zlepšit náladu, vezmu si na čtení další díl.

20.09.2022 4 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Ať si kdo chce, co chce říká, ale mně se to líbilo a moc. To, co jsem očekávala, jsem i dostala, Vraždy v Midsomeru v menším měřítku a s nepoměrně menším počtem mrtvol.
Krásně popsaný anglický venkov, příjemní lidé a nesourodá dvojice “detektivů”, určitě budu pokračovat v sérii.

06.09.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha je skvěle napsaná, takže se i velice dobře četla. Téma je neotřelé, zajímavé, odehrávající se převážně u nás, takže v nám známém prostředí.
Ovšem - a teď je to pouze můj subjektivní pocit. Převážná část knihy na mně působila dost ponuře a nedokážu se tedy vyjádřit, že se jedná o nádhernou ságu. Příběh začíná v době, kterou jsem sice naštěstí nezažila, ale cítím z ní dobu temna, nesvobody a strachu. Žít v ní, muselo být otřesné.
V každém případě knihu považuji za skvělou sondu do osudů lidí, o kterých málo víme a obrázek doby, tak, jak šel čas.
Takže i když pro mne temnější, ale v každém případě velice zajímavá kniha, kterou doporučuji.

03.09.2022 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Já jsem tentokrát velice spokojená. Nejsem velká čtenářka tohoto žánru, protože jsem toho zatím moc nepřečetla a z toho mála toho mnoho dobrého nebylo, ale tentokrát jsem mile překvapená.
Kniha se četla téměř sama a i přes mnoho zápletek bylo všechno jasné, bez zdlouhavého tápání, co tím chtěl asi autor říct.
A vzhledem k tomu, že to bylo mé první setkání s paní Frasier, moc se těším i na další povedené kousky.
Takže jistě nikoho nepřekvapí, když doporučím tuto knihu k přečtení.

27.08.2022 4 z 5