Olča220 Olča220 komentáře u knih

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Nenadchne, neurazí. Taková “vyklusávačka” mezi skutečným čtením.

23.08.2022 2 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

K této knize mám jedno jediné: NIKDY NESMÍME ZAPOMENOUT!!!

22.08.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Autorka moc dobře ví, jak se píše romantika. Navíc do svých knih přidává koření ve formě různých míst na světě a gurmánských zážitků. Toto všechno, jako celek nám přináší příjemné chvíle, které každý přeci jen, alespoň občas uvítá. Já budu v sérii určitě pokračovat i když romantické knihy zas tak moc nepreferuji. Ale kdo by si rád nepřečetl knihu s dobrým koncem, že?

14.08.2022 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Co bych tak o Potrhaných křídlech napsala. Amerika, New Orleans, horko k zalknutí, mafie, prostitutky a to vše zahaleno dýmem z doutníků. Tak takhle si představuji styl Noir.
Kniha byla velice čtivá, krásně plynula, jen jsem od knihy čekala o něco silnější příběh. Ale když už nic jiného, atmosféra Ameriky 50.let v New Orleans byla vykreslena velmi zajímavě. Jen se mi zdá, že pro náctileté, je to moc a pro dospělé zase málo…

08.08.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky a musím říct, že něco tak nezáživného a nudného, jsem už nějakou dobu nečetla. Měla jsem velká očekávání, protože tato autorka je obecně velmi kladně hodnocená, proto jsem čekala čtivou a zajímavou knihu, ale nic z toho kniha neobsahovala.
V jiných případech bych už další knihu od autora nečetla, ale ještě zkusím nějakou detektivku a budu doufat, že se připojím k obecnému nadšení pro knihy paní Klevisové.

06.08.2022 2 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Špatně se mi hledají ta správná slova, ale přesně kvůli takovým knížkám jsem šťastná, že čtu! Kniha je neuvěřitelně čtivá, silná, zkrátka skvělá. Miluji knihy, které mi něco předají a já se na svět dívám trošku jinou optikou, než doposud. Jen víc takových příběhů a jestli váháte, přestaňte a začněte číst!

29.07.2022 5 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Moje první manga, měla jsem trochu obavy, jestli je něco takového bude pro mě a nakonec to byl velmi příjemný zážitek se zajímavým příběhem. Kniha se mi moc líbila a těším se na další pokračování.

22.07.2022 4 z 5

Nadia Nadia Elizabeth Norebäck

Uznávám, že v tomto žánru nejsem kovaná. Možná, že jsem neodhalila skvost, ale můj pohled na obsah knihy, bohužel není dobrý. Četla se dobře, proto ty dvě hvězdy, ale celkový dojem: kdybych jí nečetla, vůbec nic by se nestalo. Škoda, dost jsem se na ní těšila, ale ne vždy dostaneme, co čekáme.

20.07.2022 2 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že by se mi nějaká kniha tak vryla pod kůži. Nejen, že jsem vůbec netušila o existenci modrých lidí, ale vůbec, vhled do životů lidí, chudoby, hladu a především bezmoci, to všechno je naprosto nepochopitelné. Jsem moc ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a všem ji doporučuji.

17.07.2022 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Skutečně nenáročná kniha u které můžete mozkové závity poslat na dovolenou (jen pozor, aby se vrátily).
Kniha byla opravdu milá, četla se velice dobře, jen jsem bohužel měla problém s hlavní hrdinkou, která mi na svůj věk přišla taková nedozrálá. Ale jinak na dovolenou a odpočinek ideální.

09.07.2022 3 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Chtělo by se mi napsat krásné, ale jak můžete něco takového napsat o knize, která vypráví příběhy hrůz, které se staly a ve většině případů nedopadly dobře. Pro mne byla kniha dojemná a čtivá, což u knih očekávám, ale ne vždy dostanu. Navíc pro mne byla o to zajímavější, že spisovatelka na pozadí války vykreslila dojemný příběh rodičovské lásky, statečnosti a odvahy.

25.06.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Můj názor na knihu bych vyjádřila asi takto: téma velmi zajímavé ale bohužel zpracování se mi zdálo velmi plytké. Velká škoda.

21.06.2022 2 z 5