Olča220 Olča220 komentáře u knih

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Jak zhodnotit tuto knihu Jediné pozitivum je, že jsem jí četla, až po předchozích třech skvělých detektivkách, protože kdybych jí četla, jako první, nikdy bych po dalších nesáhla.
Číst tuhle knížku bylo skutečně utrpení. V prvních několika stranách se dozvíte vše a potom se to už jenom táhne a táhne a bohužel ne, ke zdárnému konci.
Je mi to tak líto, měla jsem takovou radost, že jsem našla skvělou spisovatelku, kterou budu kupovat ne, podle témat o kterých píše, ale kvůli jménu, které je zárukou kvality, ale nic z toho se nestalo.
Dvě hvězdy a to jenom proto, že předchozí knihy jsou skvělé.

13.04.2024 2 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Vzhledem k tomu, že to bylo mé první fantasy a už jsem dávno odrostla dívčím střevíčkům, jsem velice mile překvapená, jak hezky se to četlo. Navíc příběh zasazený do Palerma, neotřelé a příjemné. A teď už jenom doufat, že další díly budou stejně dobré.

16.03.2024 4 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Jestli hledáte knihu, která vás pobaví a zaručeně si u ní odpočinete, tak vám tuto knihu vřele doporučuji. Pravda, jsou tam drobnosti, které bych ve veselé detektivce mít nemusela, ale jako celek zábavné a nenáročné a já se těším na další díl.

29.02.2024 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Je tak osvěžující číst sérii, u které je každý díl minimálně stejně dobrý, jako ten předchozí.

19.02.2024 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Snad ještě nikdy se mi nestalo, že bych se u čtení detektivky bála tak, že jsem musela mít všude zapnutá světla. Takže skutečně tleskám za tak sugestivní vyprávění.
Z čeho jsem ale bohužel dost rozčarovaná, je rozuzlení a konec jako takový. Moc mi vadilo, že čtenář nemá šanci odhadovat vraha, protože o jeho existenci nevíme. Je škoda, že autorka pravděpodobně nezná desatero pátera Knoxe.
Tak skvěle se četla a tak nevalný byl konec. Vůbec mi to tam nesedělo. Moc velká škoda.

25.01.2024 3 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Už dlouho se mi nepoštěstilo přečíst tak skvělou knihu. Další slova jsou zbytečná. Prostě si jí přečtěte.

07.11.2023 5 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Po knize jsem sáhla hlavně proto, že je o Itálii a bude to taková oddechovka.
První polovina splňovala moje představy nenáročné a milé knihy. Druhá polovina už mě moc nebavila a dočetla jsem jí jenom proto, že knihy dočítám.

07.10.2023 2 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Chtěla jsem si přečíst detektivku, českou detektivku a sáhla jsem po této knize, která by měla být prvním dílem ze série. Kniha byla čtivá, zajímavá a líbila se mi a určitě budu pokračovat v dalších dílech, jen se mi nechce věřit, že by to byl díl první, protože Tomáš Volf dost často vzpomíná na případ Polednice, který má být až jako druhý díl.

25.09.2023 3 z 5

Všechny řeky Všechny řeky Dorit Rabinjan

Abych byla upřímná, tak se mi o té knize ani moc psát nechce. Ale tak tedy stručně. Myšlenka dobrá, ovšem, to, jak je kniha napsaná Ještě nikdy se mi nestalo, že bych přeskakovala v knize věty, ale tady to prostě jinak nešlo.
Pro mně, se kniha skládá převážně z nic neříkající vaty.
Škoda, kdyby to vzal do ruky nějaký dobrý spisovatel, mohl to být zajímavý příběh

16.09.2023 2 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Před více než rokem jsem tuhle knížku četla poprvé a hned po dočtení jsem jí chtěla začít číst znovu, tak na mně zapůsobila, ale nakonec jsem ji znovu začala číst až teď. A opět jsem při čtení zažila emocionální tobogán, pláč, zoufalství, radost a občas i smích.
Těžko se mi o ní píše, ale rozhodně stojí za přečtení a já už se těším, až jí budu zase číst.

06.09.2023 5 z 5

Všechen můj hněv Všechen můj hněv Sabaa Tahir

Opět kniha, jejíž obsah mi z hlavy jen tak nevymizí. Skvěle vyprávěný příběh o těžkých životních zkouškách dvou mladých lidí, kterým osud naložil, tolik špatného a smutného, že byly okamžiky, kdy jsem pro slzy neviděla.
Řadím ji, mezi jednu z nejlepších letošních knih, které jsem četla a určitě ji všem doporučuji.

27.08.2023 5 z 5

Krvavý náhrobek Krvavý náhrobek Anna Beatrix Bártová (p)

Moc jsem se na tuto knížku těšila. Četla se dobře, prostředí jižních Čech se mi líbilo a zápletka byla zajímavá. Bohužel někde v druhé polovině se to nějak zvrtlo a chvílemi jsem se ztrácela.
No ale nakonec se vše vyřešilo a já si od autorky zase někdy ráda něco přečtu

09.08.2023 3 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Ještě teď se usmívám, jak to bylo milé, přesně to jsem potřebovala. Únik z reality, kde se všechno třpytí, všechno je načančané, lidi jsou zamilovaní, slunce je žluté a moře modré a všechno vždycky dopadne dobře.

01.08.2023 4 z 5

Co je ti do toho Co je ti do toho Hana Lundiaková

Chtěla bych moc poděkovat autorce za tuto knihu. Občas totiž trpím dojmem, že mi nikdo nerozumí a uvažuji, jestli nenavštívit odbornou pomoc. Až díky tomuto elaborátu jsem se uklidnila. Nejsem na tom nejhůř a pokud bych si to zase někdy myslela, vzpomenu si na toto

11.07.2023

Čtyři tetičky a jedna vražda Čtyři tetičky a jedna vražda Jesse Q. Sutanto

Já jsem spokojená. Dostala jsem to, co jsem čekala.
Jednoduchou, nenáročnou, oddechovou a vtipnou knížku, ke které když budete takto přistupovat, určitě se pobavíte.
A až vyjde další pokračování, asi i po něm sáhnu.

07.07.2023 3 z 5

Podzimní boogie-woogie Podzimní boogie-woogie Jan Švancara

Mé očekávání bylo splněno a já mám radost.
Klidná, milá a nenáročná detektivka, která se musí líbit hlavně klukům ale i holky se dozví něco z historie.
Takže pokud si chcete odpočinout u milé detektivky, bez potoků krve, tady jednu máte a já se těším na další díl.

01.07.2023 3 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Vůbec nevím, jak na to. Jak popsat pocity z této knihy? Moc jsem se těšila na novou knihu autora, protože jeho styl psaní je úžasný.
Čeho jsem se ale už na začátku bála, bylo proklamované sci-fi, které bych si dobrovolně nepřečetla ani náhodou.
No, nebudu lhát, snad po každé kapitole jsem knihu chtěla odložit, byla jsem naštvaná na autora, pak na sebe, protože mi došlo, že autor nemůže za to, že sci-fi, potažmo roboty nemám ráda, zkrátka jsem při čtení této knihy prošla tobogánem emocí a nakonec musím říct, že jsem zajímavější knihu nečetla. Nevím, co se stalo, kde nastal ten zlom, ale všechny postavy, jejich charaktery, myšlenky, emoce, jejich propracovanost, lehkost, humor, něžnost, to je to, co je charakteristické pro postavy z knih TJ Kluneho, ať už jsou o čemkoli.
A i když se našlo pár věcí, které jsem zatím nedokázala vstřebat, tak knihu rozhodně doporučuji.

26.06.2023 4 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Netušila jsem, co mám očekávat, ale i když mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, hodnotím knížku velice kladně.
Zajímavé, zábavné, neotřelé a čtivé. To je dost důvodů na to, abych v sérii ráda pokračovala. A vám ji doporučila.

28.03.2023 4 z 5

Tak tohle nikdo nečekal Tak tohle nikdo nečekal Jesse Q. Sutanto

Určitě nejsem cílovka, ale i tak se mi první polovina moc líbila a zasmála jsem se u ní.
Druhá půlka už byla trošku horší, ale to zase vynahradilo, že jsem se dozvěděla něco málo o Bali a Indonésii jako takové.

14.03.2023 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha nebyla špatná, ale už jsem četla lepší. Příběh dobrý, četla se taky dobře, jen ten konec, byl takový chaotický a poměrně dost roztahaný.
V každém případě jsem zvědavá na další díly, protože je série velice vychvalovaná a já bych si to ráda potvrdila.

10.03.2023 3 z 5