Nymfadora.T. Nymfadora.T. komentáře u knih

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Klasika, která se sice nedá číst moc často, ale po létech jsem jí vytáhla kvůli Výzvě, a jsem za to ráda.

31.12.2022 4 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Milá vzpomínka na dětství, díky Výzvě jsem všechny ,, ransomovky´´ vytáhla od dcery z knihovny. Byly moje nejoblíbenější, četla jsem je mockrát a ráda si přečtu celou sérii znova.

30.11.2022 5 z 5

Kriminální případy a aféry z Plzně a okolí: Od roku 1377 Kriminální případy a aféry z Plzně a okolí: Od roku 1377 kolektiv autorů

Zajímavé čtení, a vzhledem k tomu, že se vše odehrává v okolí mého rodiště, tak si některé novodobé kauzy i pamatuji.

26.11.2022 4 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Nesedla mi jen jedna, ostatní moc pěkné.

06.11.2022 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Knihu jsem si koupila omylem, dlouho jsem ji odkládala, ale nebyla až tak špatná. Něco opravdu až na hranici uvěřitelnosti, konec mě taky nesedl, ale jinak se četla dobře.

30.10.2022 3 z 5

Zdeněk Pohlreich v akci Zdeněk Pohlreich v akci Zdeněk Pohlreich

Příjemná knížečka na odreagování...

03.10.2022 4 z 5

Kniha kuchařských zajímavostí 1. Kniha kuchařských zajímavostí 1. Jaroslav Vašák

Našla jsem ji v rámci stěhování knihovny , také si ji pamatuji z dávné doby. Je to fajn si znova zalistovat, některé kapitoly jsou docela zajímavé.

02.10.2022 4 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Opět, některé lepší, některé horší, tentokrát se mi i dvě povídky vyloženě nelíbily...

02.10.2022 3 z 5

Dědeček Dědeček Vítězslav Jareš

Začátek dobrý, ale pak jsem se knihou prokousávala a měla jsem problém ji dočíst. Po předešlé knize pro mě zklamání.

30.09.2022 2 z 5

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Vtipné ,čtivé, ale ke konci už mě trochu začaly vadit příliš osobní detaily z autorčina života.
Zatím je to první kniha, kterou jsem od ní četla, zkusím ještě nějaké, ale asi to nebude úplně můj šálek kávy...

11.09.2022 3 z 5

Skutečná Skutečná Petra Nesvačilová

Krásná knížka, krásné ilustrace, hezky psané, odpočinkové, vzpomínky na dětství chvilkami až dojemné. Dlouho jsem ji odkládala, protože jsem se na ni moc těšila ( herečku mám ráda) a bála jsem se, abych nebyla zklamaná. Nejsem a jsem za to ráda:-))

08.09.2022 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Celá série byla velmi povedená, ale tahle z nich byla opravdu nejlepší. Škoda, že poslední. Napínavá do poslední chvíle a ten konec hodně překvapivý. Po dlouhé době dávám plný počet :-))

28.08.2022 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Některé pasáže nudné, ale chvilkama jsem se smála nahlas. Vůbec to nebylo špatné, rozdíl generací vyvolával vtipné i dramatické situace. Nenáročná oddechovka na cesty...

14.08.2022 4 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Zatím asi nejlepší od EB. Sice přehnané, ale četlo se to jedním dechem, konec jak má být, za mne tedy dobré.

14.08.2022 4 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Zajímavý pohled na Itálii, prošla jsem si s autorem znova města, která jsem navštívila. S něčím souhlasím, někde je to pohled s rozdílem téměř sta let...ale jinak pěkné .

04.08.2022 3 z 5

Soukromé očko Soukromé očko Martin H. Greenberg

Tuhle antalogii jsem si našla kvůli Výzvě...Trochu jiné, než jsem zvyklá číst, ale neříkám, že špatné. Povídky se mi líbily, ale opravdu stačily tak dvě denně. Možná, že někdy v budoucnu sáhnu po dalších

02.08.2022 3 z 5

Jezevčík jako svědek Jezevčík jako svědek Frauke Scheunemann

Tak nějak nevím, úplně mě to nesedlo, ani mi to nepřipadalo moc vtipné. Zatím další zkoušet nebudu.

24.07.2022 2 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Četla jsem i předchozí knihu ( Zázračný úklid), je v obou spousta inspirací, ale myslím si, že to není v našich podmínkách realizovatelné. Přece jen je japonská mentalita velice odlišná od naší...zvládnou to pouze chroničtí uklízeči, což já tedy opravdu nejsem:-)...Ale abych to úplně nezatracovala, pár dobrých rad jsem tam našla a pokouším se je dodržovat.

05.07.2022 3 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Asi jsem čekala trochu něco jiného. Občas vtipné, ale celkově mě to moc nebavilo, další už asi shánět nebudu.

07.06.2022 2 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Příjemné čtení, některé povídky se mi líbily, u některých mi vadí autorův styl, ale to je asi u povídek od různých autorů normální. Ale celkově dobré.

06.06.2022 3 z 5