Nymfadora.T. Nymfadora.T. komentáře u knih

Sešit s tátovými recepty Sešit s tátovými recepty Jacky Durand

Milá oddechovka, trochu mi vadila forma, ale zvykla jsem si. A trocha nostalgie taky občas nezaškodí ...

04.05.2023 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Moc se mi líbila celá série. Nemohu říct, který díl byl nejlepší, každý měl něco do sebe. Škoda, že je konec, ale třeba se dočkáme jiné série :-) Opravdu moc povedené.

01.05.2023 4 z 5

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

Milé pohlazení po duši, vzpomínky na dětství, zkrátka bezva.

16.04.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

I druhý díl byl moc pěkný. Jsem ráda, že jsem objevila českou autorku, která píše opravdu čtivě, přečetla jsem to jedním dechem.

15.04.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tak tohle se opravdu povedlo, moc pěkné, čtivé, těším se na další.

10.04.2023 4 z 5

Kulinárium Kulinárium Zdeněk Pohlreich

I když vařím už dlouho :-) , pořád se ráda nechávám inspirovat . V knize se najde spousta dobrých rad... a pak, Pohlreich je za mě jednička.

02.04.2023 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Začátek opravdu dobrý, zajímavý námět, ale ten konec už se nepovedl.

02.04.2023 3 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Čtivé, zajímavý příběh, za mě dobré.

27.03.2023 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Přiznám se, že mě Simmel minul, dlouho jsem odolávala, ale protože to je oblíbená kniha mojí dcery, a hodí se do výzvy, pustila jsem se do toho. Chvilku mi trvalo , než jsem se začetla, ale nelituji, opravdu je to silný příběh a velmi čtivá kniha.

20.03.2023 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Skvělý Čapek, jako vždy. Moc pěkný popis přírody, staré Anglie, památek i Angličanů...Z jeho cestopisů se mi zatím asi líbila nejvíc.

05.03.2023 4 z 5

Zamilované povídky Zamilované povídky * antologie

No, opět , některé čtivé, jiné horší a dvě se mi vyloženě nelíbily...končím s povídkami ...(ale vím, že až vyjdou další, zase si je koupím)

20.02.2023 3 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Dobrý relax, jako téměř všechny od EB...

20.02.2023 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Čtivé, trochu i napínavé a mělo to i docela nečekané rozuzlení. Za mě dobré.

19.02.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Za mě teda typický Hartl, přehnané ,ale čtivé a dobré .

18.02.2023 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nečetlo se mi to dobře, asi nejsem ta správná cílová skupina.

18.02.2023 2 z 5

Prezidentka Prezidentka Rudolf Havlík

Kniha mě zklamala, nudná, více méně o ničem. Ani žádná velká romantika, no, za mě tedy ne.

31.01.2023 1 z 5

Tak tohle byla síla. Nečetlo se to úplně lehce, občas opravdu trochu zmatené. Je až neuvěřitelné, co vše vydržel. Ale zároveň jsem trochu přehodnotila svůj pohled na něj...nepřijde mi, že by byl tak dobrý, jak sám tvrdí, i když Přátele mám ráda a jeho roli také. Ale každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

22.01.2023 4 z 5

Padesátka v nouzovém stavu Padesátka v nouzovém stavu Hana Hřebejková

Tak za mě tedy opravdu ne. Styl psaní mi přišel jako slohová práce z osmé třídy, docela ztráta času a že bych se bavila, tak to už vůbec ne.

14.01.2023 odpad!

Co se stane dál Co se stane dál * antologie

Po prvních dvou povídkách jsem chtěla knihu odložit, ale neudělala jsem to. Další už byly dobré, některé lepší, jiné se mi líbily méně, ale to je u tohoto žánru normální. Ale jisté je, že si dám od povídek chvilku pauzu:-)

08.01.2023 3 z 5

Ať žijí padesátnice Ať žijí padesátnice Hana Hřebejková

Ani humorné, ani moc čtivé, spíš zvláštní mišmaš...zklamání...a to jsem si koupila i tu druhou.

01.01.2023 1 z 5