Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

(Audiokniha)
Naprosto jednoduchá odpočinková kniha na léto. Neurazí, nenadchne. Nejvíc mě bavila interpretace Roberta Hájka a hudba mezi kapitolami :-) Jinak u děje vůbec nemusíte přemýšlet, občas se usmějete, ale nic extra od toho nečekejte.

28.08.2022 3 z 5

Van Van Melanie Moreland

Pak nemáme mít, díky těmto knihám, "vysoké" nároky na ty naše chlapy :-))) Jeden velký srdcař vedle druhého, radost "pohledět", počíst si a snít. Další krásný příběh, kde zase žena občas moc přemýšlí a zbytečně si vše komplikuje, ale zamilovaný muž ji dokáže postrčit tím správným směrem. Van s Myškou a na konci i s Reedem jsou úžasní, srdceryvní a dojemní. Miluju tu soudržnost, kluci z BAM opět nezklamali a moc se těším na uzavření této série se Sandy. Ale ještě si dopřeji příběh Haltona, na který jsem také moc zvědavá, je to dravec :-)

27.08.2022 5 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

(Audiokniha)
Už jsem si poslechla více sbírek povídek a tato ve mně zanechává hodně smutné pocity :-( Ať už je to teď jakékoliv, jsem ráda, že už nežiju v minulém režimu.

25.08.2022 4 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

(SPOILER) Asi už chápu ten pocit, když se někdo zamiluje do knižní postavy... Tohle bylo tak moc krásné, Reid je naprosto úžasný, že předčil i Maddoxe. Zapomeňte na to, že to je přeslazené, neuvěřitelné a prostě si příběh Reida maximálně užijte, protože ten kluk za to opravdu stojí. Miluju jeho osobnost, oddanost, loajalitu a hlavně, v jaké úctě chová Beccu. Naprosté pohlazení po duši. Smála jsem se, ale hlavně i dojímala, slz ukáplo docela dost. V knize je několik momentů, které se mi vryly pod kůži a budu se k nim často vracet.
Úplně ty nejlepší: taneční lekce (dlouho jsem se smála), rozhovor mezi Reidem a Sandy po Maxově smrti (plakala jsem s nimi), všechny hovory mezi touto silnou čtyřkou úžasných mužů, kteří stojí při sobě, ať se děje co se děje (svíralo se mi srdce dojetím)...
Řadím mezi nejlepší knihy, které jsem letos četla, miluju tuto sérii!

23.08.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

(Audiokniha)
Evidentně si musím dát od Cartera chvíli pauzu :-) Předchozí dva díly byly skvělé, ty mě k poslechu doslova přikovaly... ale u tohoto dílu mi asi trošku něco chybělo, aby mě to úplně vystřelilo ze cviček. Asi mě to úplně nešokovalo, jak jsem očekávala. Ale i tak velmi povedený díl, Hunter si mě získává čím dál více a už přemýšlím, že si tuto sérii pořídím i domů do své knihovny.

23.08.2022 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

(Audiokniha)
No tvl, tohle byla jízda!!! Doslova "chuťovka" :-) Fajn, propadla jsem "carterovské" mánii... tohle bylo perfektně promyšlené a konec překvapivý, právem je Carter mistrem svého oboru a moc se těším na další díly, Jakub Saic je jednoznačně bravurní a hlasově jiného Roberta Huntera si už ani nedovedu představit :-)

19.08.2022 5 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Maddox... teda to je vysněný muž, co si budeme povídat :-) Taková krásná pohádka pro dospělé a ten závěr, každé ženské srdce se totálně rozplyne dojetím. Já ty kluky fakt miluju, jsou úžasní!
A stejně si myslím, že si Maddoxe Dee nezaslouží :-)

19.08.2022 5 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Jen něco málo mi u této dvojice chybělo, jinak bych dala plný počet. Plácali se v tom pořád dokola, ale nakonec přišli k rozumu - kupodivu :-) Ale naprosto si užívám slovní přestřelky a společné příhody kluků, jsou boží!
No ale i tak je to takové to sladké klišé, že si všichni tři, teda tři páry nejlepších kamarádů, naprosto sednou a jsou to "osudová" setkání :-)

15.08.2022 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Po přečtení "Kontraktu" jsem se těšila na tuto sérii a začátek s Bentleym je moc povedený. Baví mě toto oddechové čtení a Baronet nikdy nezklame.
Kluci z BAM jsou skvělí, jejich pouto je úžasné a já si tato přátelství moc užívám. Už teď i já vím, že se budu přiklánět ke klučičímu "gangu" této série a jejich protějšky budou pro mě jen doplňky :-) Doufám, že je celá série v podobném duchu a nespadne to do stereotypního módu "odmítání - láska - drama rozchodu - usmíření".
Zde musím zmínit skvělou scénu, kdy šel Bentley koupit Emmy dárek k narozeninám... celé trio (Bentley, Aiden a Maddox) bylo naprosto skvělé a já se opravdu pobavila :-)

14.08.2022 5 z 5

Ráj na zemi Ráj na zemi Barbara Cartland

(Audiokniha)
Ale to bylo milé překvapení, nebylo to takové úplně bezduché a plytké, kupodivu se mi to líbilo :-) Příjemná oddychovka na jedno odpoledne.

12.08.2022 4 z 5

K.O. sexu: Jak blaho vymýtit K.O. sexu: Jak blaho vymýtit Benjamin Kuras

(Audiokniha)
I tento díl byl pro mě velmi informativní, se spoustou věcí jsem souhlasila, rozčilovala se u toho, i nasmála... ale vesměs mám z toho takový pocit, že "svět se v prdel obrací". Já nic proti ničemu nemám, ale čeho je moc, toho je příliš. Považuji se za normální obyčejnou ženu, kterou těší a lichotí, když muž dá najevo, že se mu líbí. Snad se všichni úplně nezblázní a zůstane to u normálu, že sex zůstane sexem mezi dvěma lidmi (i třeba třemi a více :-) ), kteří jsou přitahováni a že si to spolu úplně normálně a obyčejně rozdají, pro potěšení, pro požitek, pro uspokojení, aniž by se báli, že je někdo za to odsoudí. No, asi to ještě bude zajímavé, co všechno se v tomto světě ohledně sexu bude řešit...

11.08.2022 4 z 5

Ciao sexu - aneb jak blaho alespoň předstírat Ciao sexu - aneb jak blaho alespoň předstírat Benjamin Kuras

(Audiokniha)
Jiří Wittek prostě umí zaujmout a díky němu mě tyto audioknihy vyloženě baví. Tento díl zatim asi úplně nejvíc a přiznám se, že nad více věcmi jsem se i zamyslela a budu nad nimi přemýšlet i dál.

10.08.2022 4 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

No to je ale pěkně hnusná až nechutná kniha. Konec mě tedy taky moc nepřekvapil, ale tak nesympatické, hnusné, vyloženě na zabití postavy jsem snad ještě nikde nečetla. Chudáci děti... Hvězdičku navíc dávám za pěknou obálku knihy, jinak chci na tento děj hodně rychle zapomenout.

10.08.2022 3 z 5

Mao sexu Mao sexu Benjamin Kuras

(Audiokniha)
Po TAO sexu už jsem věděla, co můžu od dalšího dílu očekávat a dokonce mě to bavilo i více než TAO. V tomto dílu jsem se dozvěděla docela zajímavé věci. Samozřejmě i zde jsem něco brala jako vtipné "narážky", ale za sebe můžu říct, že úplná blbost to rozhodně není. Je to jak pro muže, tak i pro ženy :-)

09.08.2022 4 z 5

Tao sexu - Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí Tao sexu - Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí Benjamin Kuras

(Audiokniha)
I já nevěděla, co mám od knihy očekávat a když jsem to nakonec pojala jako "vtipnou" přednášku, musím říct, že mě to vlastně i bavilo :-) U některých výrazů a názorů jsem i nasmála. Ale je pravda, že vlastně velký objev se tu nekoná a doporučila bych to hlavně "mladým junákům", kteří začínají objevovat krásy a slasti sexu :-)
Interpretace Jiřího Witteka mi tu sedla, dobře se to poslouchalo.

08.08.2022 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

(SPOILER) (Audiokniha)
Konečně jsem se také odhodlala a pustila se do této série, kterou každý vychvaluje do nebes :-) A jelikož miluju hlas Jakuba Saice, zvolila jsem audio verzi a moc jsem si to užila. Robert Hunter se mi zalíbil hodně a jeho parťák Garcia ho skvěle doplňuje. Jejich vyšetřování mě baví, takže se budu těšit na další díly a budu doufat, že se snad v dohledné době dočkáme dovydání i ostatních dílů v audio podobě :-)
A co týče odhalení vraha, překvapení velké to vlastně ani moc nebylo. Hodně velká náhoda, že zrovna Hunter se zaplete se ženou, která se jakože setká s tímto důležitým "křížem", i když to na něj vše narafičila. A také se mi nechce moc věřit, že všechnu tu brutalitu a a vše s tím spojené zvládne jedna žena. Ale budiž odpuštěno, mě to fakt bavilo :-)

06.08.2022 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Po dočtení knihy mám v ústech takovou pachuť. Jsem z děje jaksi trošku přešlá a jak to vlastně všechno dopadlo... to si musí domyslet každý po svém. Liam s Olívií jsou úžasní, krásná dvojka, otec s dcerou k zamilování. Ale Abby... nějak jsem jí na chuť prostě nepřišla, z počátku mě teda štvala hodně. Vlastně jsem z té knihy hodně smutná a pro Liama si srdce krvácí.

05.08.2022 4 z 5

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

(Audiokniha)
Hodně mě baví ta různorodost povídek. Každé jsou pojaté úplně jinak... ze života, smutné, dojemné, úsměvné :-)
Jednohubka na jedno odpoledne a na léto jako stvořené.

01.08.2022 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

(Audiokniha)
No paaaani, to byla jízda! Myslím, že už tady toho bylo řečeno dost a já se řadím mezi nadšence této spisovatelky. Hned jak vyšla audiokniha, musela jsem začít poslouchat, jelikož "Andělé smrti" mě opravdu nadchli a nemohla jsem se dočkat pokračování. Lukáš Hlavica je prostě třída a moc mě jeho interpretace baví. Teď už budu další díly číst, jelikož jsem opravdu zvědavá, kam se dál budeme s Lottie vyvíjet a zda už konečně její vztah k dětem bude o něco lepší, co si budeme povídat, je to tragédie u nich doma. Celý tento případ byla teda síla, hned od první kapitoly vás totálně usadí a celou dobu trnete, co všechno se ještě stane a ne jednou pocítíte po těle husí kůži. Za mě velké doporučení!

31.07.2022 5 z 5

Oddanost Oddanost Helen Hardt

Je to marný, je to marný... je to marný... Celá série, díky katastrofálnímu překladu, je za mě totálně pohřbená. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych erotické scény přeskakovala, ale tady už to byla nutnost. Nezáživné, plytké, ubohé, dialogy během sexu příšerné, z číči a řiťky už mám doslova vypálené duhovky. Úplně si sypu popel na hlavu, že jsem si knihy pořídila domů. Mno nic, poputují do světa.
Jedna hvězda za Talona a druhá za jeho životní trauma, které stále není dořešené a jen díky tomu si přečtu s odstupem další díl, i když Jade mě pořád absolutně vůbec nebaví.

29.07.2022 2 z 5