Niu Niu komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Uffffffffffffffffffffffffffff. Ty vogo!!!!!!!!!!!!!!! Tak na tohle se nedá zapomenout. To bylo excelentní. Ještě jsem nikdy nic takového nečetla. Obvykle ráda značím přečtené v komentářích spoilerem a o knížce se víc rozpovídám, ale tady udělám výjimku. To nejde popsat, to se musí přečíst (a cítit).

03.07.2023 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

To bylo tak zatraceně čtivé! Řadím k nejlepším romantickým příběhům, jaké jsem četla. Sedlo mi to do vkusu. Jojo, Grant, Isaac Grant byl prostě dokonalý, ale... stejně super. Sawyer jsem si oblíbila už od minulého příběhu a teď se to pěkně dokreslilo. Líbí se mi přetrvávající a nová přátelství party. Je pravda, že to závěrečné jo-ne-jo-ne jsem považovala za trochu otravné a ohrané, ale budiž, odpouštím. Tady se mi líbila i ta erotická část příběhu. Jen v závěru mi chyběla Riley s Morganem, přece jen to byla událost ne. No teda, asi se vrhnu na čtvrtý díl. Tento byl za mne zatím nej.

30.06.2023 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

(SPOILER) Mně se knížka celkem líbila. Přesně něco takového jsem chtěla do začátku léta na odreagování, odlehčení a se závanem kokosového opalováku, vody a slunce. Je mi sice záhadou, jak se z originálního názvu Alex, Approximately vyklubalo Na jedné vlně :o), ale když tam bylo surfování, tak to bylo mnohem lepší. Ono i ta obálka mluví sama za sebe. Za ten konec plný nedorozumění ubírám jednu hvězdičku, protože mi to přišlo krapet přehnané. Dávám tady SPOILER: úplně jsem si představila - táta ji před Porterem osloví Lištičko a on jí padne kolem krku - já jsem Alex, my se známe. Bez nějakého toho dráma by se taky nic nestalo. Stačí, že drámo obstaral Davy.

24.06.2023 4 z 5

Tam, kde sa končí rieka Tam, kde sa končí rieka Charles Martin

(SPOILER) Mne to rozsekalo. Před touto autorovou knížkou jsem četla Strážca vody a to byl trochu jiný žánr - víc akční, dost jsem se nasmála. Tady tato kniha byla hodně těžká, i když paradoxně četla se velmi snadno.
Původně jsem šla do toho s tím - aha, tak to bude o sklonku života nějakého starého páru, jak se vydávají na poslední společnou cestu. A ono částečně ano, ale jinak jsem byla dobře vedle. Příběhy o Jižní Karolíně, močálech, řekách mě táhnou. Mám v plánu si dohledat všechna místa, o kterých se v knížce psalo. Už jen ten fakt splynutí člověka a živlu vody - je to nádherné a děsivé zároveň.
Ze začátku jsem se nemohla začíst - nějak mě moc nebavilo povídání o umění - a v místě, kdy se rodiče Abbie chovali, jak se chovali, tak jsem si říkala ach jo. Do toho pak nastoupila nemoc. A já teď čtu velmi často celkem těžké knihy, tak jsem to téma nějak nevyhledávala. Ale prostě - řeka teče a příběh plyne stejnou rychlostí, kousla jsem se a za dva dny dočteno. Bylo to zas něco nového vidět utrpení z obou stran, možná i z vícero. Líbili se mi slušní samaritáni v průběhu jejich cesty. Ten konec jsem čekala trošku nějak líbivější - konec řeky, nějaké místo něčím vyjímečné ... No, ale se závěrem jsem víceméně spokojená. Ani jsem se nerozmýšlela a pět hvězdiček určitě. Jen mě mrzí, že není více čtenářů i komentářů. Jak psala evineckY, zkrze slzy jsem neviděla na text.

18.06.2023 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Téměř hned po první knize jsem sáhla po této. Pěkně to na sebe navázalo a já jako čtenářka jako bych byla součástí party. Opravdu jsem si oblíbila Sawyer a celkem se těším na následující knížku. Co se mi líbí, je čtivost, s jakou autorka píše. Je to prostě o životě. A to zasazení literární části do knihy je pro knihomola vždycky super počtení. Taky situace, které se řeší často vychází z reality, a je pěkné vidět i ta řešení a progres - prostě neopustit příběh větou "a žili spolu šťastně až navěky". Ale neodpustím si pár drobných ale. Když jsem začínala číst, tak Spencer byl vykreslen trošku "zmetkoidně" oproti prvnímu dílu a celkem mě překvapilo, jakou měl vyřídilku a trošku i agresivní povahu (ale to bude pak vysvětleno). Věkovým zasazením mi všechno to přišlo tak 25+, i třicátníci by se nemuseli stydět, kdyby řešili takové problémy. Prostě se mi to zdálo na věk 20-21 "too much". Jojo, je to sice román pro ženy, ale i "too much" v sexu chvilkama připomínal spíš erotický žánr. No a do třetice - Dawn a Nate, ufff, tohle se mě hluboce dotklo, takže někdy četba byla pro mne dost náročná. No ale, život jde dál :o) Moje druhá kniha od Mony Kasten a určitě ne poslední. Takže doporučuji.

10.06.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

(SPOILER) Jako obvykle jsem si nečetla anotaci, jen jsem vycházela z názvu knihy. Takže nějaké cestování časem mi nepřišlo na mysl. Musím říct, že mi dělala problém ta část příběhu, kdy se přes paní Mortonovou dostane Xanthe do minulosti, prostě té době ne a ne přijít na chuť. Zvlášť, když takovým fakt divným způsobem je člověk odsouzen ke smrti. Ale pak jsem se nějak začetla a dobrý. Trhalo mi srdce situace se Samuelem, ale věřím, že to není série jen tak pro nic za nic :o) I když teda pak ... co chudák Liam? Nemohla jsem se zbavit dojmu, že příběh jen tak klouzal po povrchu. Musela jsem si najít, jak takový chatelaine vypadá a fakt je to zajímavé. Moc povedené popisy prostředí a věcí, starožitností, dokonce i postavy byly spíše příjemné než nepříjemné, skvělý vztah matky a dcery, přátelství. Byla to pohodová kniha, i když v části s Alicí jsem zažívala strach a stres, jak to celé dopadne. Ve výsledku jsem ráda, že jsem si na knížku našla čas.

10.06.2023 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Velmi milé překvapení. Pro mne zase jedna z dlouho odkládaných knih, ale příběh mě tak vtáhl, že jsem jedno odpoledne začala číst a dočetla druhý den. Tak moc se mi to líbilo. Ta atmosféra byla skvělá. Studentský život a trampoty, přátelství, lásky a zklamání. Celkem mě zaujal i příběh jak Allie, tak Kadena - pro mne to bylo zas něco neokoukaného. Ten bručoun Kaden na začátku se mi líbil a ty jeho výlety, hned bych s ním šla :o) To byla velmi pěkná část knihy, kdy se snažil Allie pomoci ukázat krásu života. Určitě se našly okamžiky, kdy to k realitě mělo hodně daleko - sehnání si bytu, finanční stránka věci a tak podobně, ale asi to nebylo podstatné, neb hlavní hrdinové byli zajištění. Ke konci mě Kaden trochu prudil, ale holt každý má v hlavě své řešení v dané chvíli. Jen mě vždy mrzí, když tímto (ať už postavy v knihách nebo lidi v reálném životě) lámou srdce druhým (jakože pro jejich dobro). Ten závěr už byl trochu moc. Líbily se mi vztahy v knize. Bylo to dost čtivé s krátkými kapitolami. Trošku mi to připomnělo knihu Pan Romantik v té pomalejší romantické lince. Doporučuju a budu pokračovat v sérii.

27.05.2023 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Každý asi zná zfilmovanou americkou verzi. Nejsem si jistá, jestli existuje i ta japonská, ale předpokládám, že ano. Já měla chuť vyzkoušet, podle jakého námětu byl film natočen. Musím se přiznat, že se mi film líbí více, ale tak nějak v knize je uchopeno zlo jinak, až bych řekla logičtěji (byť to ve smyslu celého příběhu vyznívá asi divně). Zatímco u Sadako v této knize bylo řečeno, co je oním zlem, tak ve filma Samara byla záhadou i po jakéms takéms rozuzlení. Postavy příběhu byly zcela vyměněny. Tady teda máme hlavního hrdinu (pěkně nepříjemného, hysterického, pedantského se sklony zasklívat fakt, že má vlastní rodinu), jeho přítel byl také dost "zajímavý" superman. Vadily mi dlouhé kapitoly, se kterými se to víc táhlo; taky přeskakování v tom, kdo zrovna mluví a o jakém čase se bavíme (přítomnost, minulost ve vzpomínkách, nebo budoucnost). Miluju horory a Kruh je jeden z těch top atmosférických, ale tady to na mne nepůsobilo tak srašidelně, jako v jiných knihách. Spíš mi vadilo chování hlavní postavy.
Jo a ještě jsem chtěla dodat: Já nevím, co to má ta asijská kultura za zvyk, ale ten sex a posedlost kopulací a pohlavními orgány je fakt dost ujetá (a to nemyslím jen v tomhle díle, ale i u jiných autorů - třeba Murakami je tím proslulý). Kompenzace snad...?

16.05.2023 3 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Myslím, že mám další sérii, kterou přidávám na svůj seznam. I když se jedná o historický román, láká mne právě ta detektivní linka. A i když je to první kniha série, trošku vkládám naděje, že další knihy budou o píď detektivnější. Od historických románů lze očekávat převážně intriky, politikaření a pletichaření, křesťanství a kacířství, hony na čarodějnice a pak taky přehršel smrti. I v tomto díle se o mrtvé jen zakopávalo. Před pár dny jsem dočetla knihu o Jindřichu VIII. a musím říct, že mě stále překvapuje, že se s lidmi v dané době moc nemazali a šup je na špalek. Mučení a tak není moc pro mne. Tady jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet vztahy našich tří hlavních vyšetřovatelů. Možná bych v knížce vytkla jen časté obměny jmen - jednou si říkali přijímením, na dalším řádku jménem a na třetím hodností. A propracovat by chtělo i prostředí (zatímco tělesný odér a tekutiny byly vylíčeny vskutku barvitě).

14.05.2023 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

(SPOILER) Uf. Přečteno. Teda. Hlavní hrdinka k pohledání. Zařazuju do výzvy - hlavní postava je alkoholik. Začátek knihy - vloupání - WTF?! Zcela nesmyslné, zcela nepochopitelné a v závěru nevyřešeno. Hlavní hrdinka, jejíž jméno jsem zapomněla, se chystá na plavbu jako náhradnice za rodící kolegyni. V tuhle chvíli mi to připadalo jako - znáte ten pocit, když se vám zdá, že jako nevěsta nestihnete vlastní svatbu? Nebo že někam cestujete a všechno vám ujede? No... Ani se nedivím, že hlavní hrdinka konzumuje společně ibuprofen, paracetamol a antidepresiva douškem alkoholického drinku. Její slova "zdálo se mi, že mi mozek vypovídá službu" mě napadala celou dobu. Výraz "štípl se do kobylky nosu" jsem ještě nikdy neslyšela (a to už mám - bych řekla - celkem načteno). A on vlastně i ten překlad trochu váznul. Nezdá se mi v pořádku tvrdit "Je přece úplně fuk, že tyhle prášky beru spoustu let - a taky na ně udatně chlastám." Autorka se nesnažila podat příběh, že by se to mělo nějak řešit. Slovo "stroze" mě taky pobavilo. Byla strohá, kde se dalo. Hm, nevím, jak knihu uchopit - chvíli thriller, chvíli ženský román, pak najednou horor, detektivka hrající si na ty dle Agathy Christie, akčňárna ... A ten konec? Co to jako bylo? Uuuuuuuch. To bylo tak ... zvláštně namícháno. Na konci se hrdinka zbavila závislosti na prášcích i alkoholu, neřešila kočku nebo co to vlastně chovala, a bylo jí jedno, že opustí svou rodinu, kterou tolik miluje, ale o které tam nebyla zmínka. Místo toho prozře a stěhuje se do Njújorku.

12.05.2023 1 z 5

Žena v bílém kimonu Žena v bílém kimonu Ana Johns

Já nemám slov. Prostě skvost. Ať jsou příběhy v knihách o Japonsku jakkoli silné, smutné i nádherné, současně si zachovávají poklid typický jen pro tuto kulturu. A chtělo tomu, aby se mi pod ruku dostaly hned 3 knihy s japonskou tématikou (tato, Čajovna v Tokiu a Čtvrtá opice). Na náhody nevěřím :o) Bylo to moc krásné čtení a jednoznačně doporučuji.

11.05.2023 5 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

(SPOILER) Uf, přečteno, bichle jako hrom. Ale na literaturu faktu a historický žánr se mi to líbilo. Ale i tak mi to dalo zabrat. Jediné, co jsem si o Jindřichu VIII. pamatovala z dějepisu bylo, že jako první panovník se dal rozvést a měl několik manželek. No a páni, já ani nevěděla, že byl tak totálně psycho. Hodně mě zaujal pohled na ženy v tehdejší době, na těhotenství, porody, na smrt dětí, jak bylo jedno kdo se kdy narodil. To, jak ženy neznamenaly nic. Fakt děsivé. I ten náhled na nevěry ze stran krále (i jiných mužů) - v pohodě, zatímco ženám se stínaly hlavy nebo upalovaly na hranici. Jednu chvíli mi to připadalo jako hon na čarodějnice, což se pak i potvrdilo. Ale takovou krutost jsem nečekala. Většina knihy byla věnována první manželce Kateřině Aragonské a druhé Anně Boleynové, ale pak to nabralo celkem rychlost. Zvažuju, jestli jít i do samostatných knih o každé jednotlivé královně, ale trochu se děsím, že se informace budou opakovat. Trošku mě mátly toulky časem a přemíra postav, které měly třeba vícero jmen (před a po jmenování do nějaké funkce apod.). Alison Weirová má můj obdiv, protože tohle podložit rešeršemi musí být opravdu koníček.

09.05.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

(SPOILER) Je to jak na houpačce. Na jednu skvělou knihu této série, dvě méně povedené (alespoň pro mne). Tady mi moc nesedla Mina. A přísahám, že už mám dost těch skvěle vypracovaných vysokých tmavovlasých a modrookých ideálních mužů a hubených modrookých blonďatých vysokých žen. Copak je něco špatného napsat mužského hrdinu průměrné výšky, normální postavy a hnědých oříškových očí?! Obrat "vládne železnou rukou v sametové rukavici" jsem několikrát četla v Čajovně v Tokiu a už to není tak úderné, jako poprvé. Vlastně jak tak přemýšlím, já ani nevím, kde je chyba, četlo se to dobře. Možná i ta bezstarostnost - finance netřeba řešit (tam hromada čokolády, tutam sýry, sjezd, vlaky, a je jedno, kde budu bydlet, ale je to ve Švýcarsku všechno strašně drahé, povídali v knize). Já vím, že to má být pohodovka, ale ať je aspoň trochu reálná. No místy mi to připadalo trochu ze strany Luka jako obtěžování, ale když Mině to nevadilo a byla pro ... Za mne asi průměr.

09.05.2023 3 z 5

Strážca vody Strážca vody Charles Martin

(SPOILER) No ty brďo. To byla kniha. A no ty brďo, jen dva komentáře?! Až dopíšu svůj, tak si je přečtu. Nejraději mám knihy, co prostě vezmu do ruky, moc nad nimi nepřemýšlím, ba ani anotaci si nečtu. Prostě Charles Martin a jeho knihu Hora mezi námi asi netřeba představovat. Vlastně ani nevím, kam autora zařadit. Trošku jsem si ho pasovala na Nicholase Sparkse, ale jaksi jsem se utla. Asi má rád adrenalin a krajní situace. No, rozhodně tu hodím spoiler (raději). Líbilo se mi to, fakt moc. Četla jsem a četla a páni, ty lodě, pravidla, co kam kde a jak. A teď trochu proplouvám seriálem Pobřežní hlídka (já vím, já vím, ale vrací mě to do dětství :-)) a do toho se mi dostane tahle kniha o lodích, moři, oceánu, proudech. Uf. Odchod přítele mě fakt vzal. Pak jsem četla dál a ... No ty jo, kolik jich tam na tu palubu přibude?! A obchod s bílým masem? To asi není Sparks, však? (Pardon, četla jsem ve slovenštině a to nejde jen tak přejít.) Murph se mi líbí. Jeho práce se mi líbí. Někdy jsem se až moc ztrácela v tom, kde se zrovna vydal a trochu vázl popis prostředí. Určitě si budu muset na mapách najít, kde se to odehrávalo. Tabby alias Gunner byl skvělý. A nebyl na konci něco jako twist plot nebo plot twist? Říká se to tak v dnešním knižním světě? Jak bych to - tak trochu Equalizer šmrncnutý McClainem a co já vím, třeba Wickem. A prosím, teď mi neberte ten happy end. Bylo to i vtipné - zvlášť v okamžiku, kdy Murph učil Summer plavat - nečekaně (myslím, že v češtině by to tak nevyznělo :-)). I trochu srdceryvné to bylo, to jo, ale - když se vyváží pořádná akce, tak mi to ani nevadí. Já bych s ním rozhodně na ten parket šla :-) A ty knihy? Summer mě úplně nadchla, jak o nich mluvila, s takovou vášní a obdivem ke spisovateli. Vlastně mi to dost připomíná scénu z REDa jedničky. A ejhle, náhle je tu vlastní dobrodružství. Jo, asi by se tam našlo dost chyb, ale já jsem teď tak nadšená, že je vůbec neberu na zřetel :-) A ten Bones by se mi taky páčil.

Moc děkuju Starmoon za skvělý komentář, strašně jsem se u toho nasmála :-) Bez ironie a sarkasmu to myslím úplně vážně. Každému sedne něco jiného, ale skvělý komentář musím ocenit :-) Já holt ráda akčnárny, u kterých jsem víc nad věcí.

02.05.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Zase jedna z knih, kterou jsem odkládala, protože bojim bojim, co to bude :-) Zasazení příběhu pro mne bylo dokonalé. I když jsem v Japonsku nikdy nebyla, líbí se mi kultura, příroda, ten vyzařující klid, jídlo, způsoby. A tahle kniha mě hodila do takové pohody, že jsem to už dlouho nezažila. Dosud nejlíp jsem hodnotila Pláž v Chorvatsku, ale to se změní ve prospěch této knihy. Už jen z té ilustrace na české obálce sálá Všechno. V romanťárnách nemusím úplně nějaké drámo, raději mám příběhy, kde to nenásilně plyne. Jen trošilinku mě vytáčela maminka Fiony a Jumi. Ale myslím, že to hlavním protagonistům rychle došlo :-) Například na Pláži v Chorvatsku mi dost osob přišlo šíleně protivných. A teď z jiného soudku. Dost se tam opakuje výraz - zvedla bradu, vystrčila bradu, a to je něco, co trochu sráží postavu (a to v jakékoli knize), taky termín být sama sebou jsem už četla tolikrát, že to shazuje tvorbu úplně jiné autorky :-) Taky se divím, že Fiona, přes zjevně nádhernou postavu, měla dost zvláštní myšlenky sama o sobě. Já se v realitě spíš setkávám s tím, že chlapi radši vysoké ženy (já jako prcek mám asi utrum :-) ). No a pak taky spíš osobní postřeh - v realitě to tak nefunguje. Kéž by muž opravdu za ženu bojoval. Což mě spíš přivádí k pláči po přečtení romanťáren. Tak nic, půjdu zatím na thriller. Ale doporučuji všemi dvaceti :-)

29.04.2023 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

(SPOILER) Detektivka-thriller, co mě trochu vytáhl ze čtecí krize. I když jsou tam znaky podobné s krimi Lincolna Rhymea (J. Deaver), Roberta Huntera (Ch. Carter) a Carla Morcka (J. A. Olsen), tak se mi to líbilo. Nápad s opicema mě překvapil, protože jsem si to nikdy nespojila s japonskou filozofií a hned jsem musela mrknout na detaily. Deníkové zápisky super. A nejvíc mě mrazilo, jak to vypadalo idylicky, taková malá spokojená rodinka a v závěru se dozvíte, že šílení byli totálně všichni. Sam byl velký sympaťák včetně celého týmu, humor přesně takový, jaký mám ráda. Případ byl zajímavý, možná tím vším trochu krkolomný. Závěr jsem očekávala, že tak dopadne. Jestli seženu další díly, určitě se do nich pustím.

23.04.2023 5 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

(SPOILER) Četla jsem v angličtině a název Home before dark mi prostě sedne víc. Nechápu, kdo dělá překlad názvů knih. Za mne super horor-duchařinka ve stylu Amityville s překvapením na konci. Současnost prokládána minulostí, jak to mám ráda. Napětí tam, kde bylo třeba. Doporučuji.

15.04.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Více jak rok jsem sbírala odvahu začít číst tuto knihu. Moc dobře vím, že knihy, "které jsme všichni milovali a všichni jsme je četli", pro mne nebývají ty pravé a většinou z nich bývám zklamaná právě z důvodu jejich neustálé reklamy. Do čtení jsem se pustila čistě z myšlenek - tak se půjdu podívat, jak špatná ta kniha je. A ono se konalo překvapení. Je vlastně lepší nemít žádná očekávání (nebo možná mít trošku ta špatná). Knihu jsem četla v angličtině, i když jsem měla obavy, zda to nebude těžší, ale četlo se to skoro samo. Nevím, jak to vyjádřit, ale to bylo tak všeobjímající. Tolik let po boku s Evelyn, všechna ta společenská vymezení. Je pravda, že současná literatura je děsivá svým LGBT+ nátlakem. Ale tady to bylo něco jiného. Šlo o zralé ženy i muže, kteří věděli, co chtěli, ale ze společenských důvodu a postavení to nebylo umožněno. Já sama jsem se vrátila do konce osmdesátek a devadesátých let, kdy se více dostávalo do povědomí veřejnosti právě třeba přes AIDS, Freddieho a jsem ráda, že zmínka padla i k Eltonu Johnovi. Zase jedna z knih o opouštění, volby, co je správné, odpuštění. Nejvíc nás děsí ohlédnutí se zpátky právě za těmi roky, které jsou v mlčení, ty ztracená léta, které člověk mohl prožít v lásce, spolu. Ale je tu i to, že vždy v dané situaci děláme to nejlepší, co zrovna umíme. Potom už nám zbývá vděk za to, že nás čekají ještě nějaké roky v budoucnu. Spolu. Srdce mi rozervaly okamžiky, kdy postupně umíral John, rozvod s Harrym a pro mne nepochopitelný sňatek s Maxem, shledání s Celií a jejich roky, smrt Harryho, bože to jsem myslela, že nedám, smrt Roberta, Connor, ... otce od Monique. Tahle kniha mi vzala dech a zůstane v paměti.
"People think that intimacy is about sex. But intimacy is about truth."

08.04.2023 5 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Tohle bylo fakt skvělé. Velmi netradiční. Co kapitola, to další překvápko. Myslíte si, že už bylo dost? Ani náhodou! Uf. Chvilkama mrazivé, nepříjemné, děsivé a vzápětí láskyplné, přátelství-plné. Úvahy o tom, co máme udělat, co jsme neudělali, co jsme udělali špatně, ... Nečekejte typickou detektivku, neb policie má opravdu omezený prostor a spíš příběh zakončuje jako sladká tečka po hlavním chodu. Od Náledí jsem čekala cokoliv, jen ne to, co kniha nabídla. Krátké kapitoly, střídání postav a vyprávění z jejich pohledu, návraty v čase. Za mne super psycho-thriller. Měla jsem pár favoritů, leč ti v knize nefigurovali. Hlavní postava mi byla blízká už jen sdílením stejného jména, to se mi často nestává v knížkách :o) Levné knihy umí překvapit.

07.04.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Začátek byl fakt super. Pak jsem myslela, že kniha se přiřadí k těm rozečteným, které už nikdy nedočtu. A ejhle, závěr super (trochu přitažený za vlasy a možná i skalp).
V těch příbězích je toho tolik, že to spíš celku ubližuje. Ava mi moc nesedla už v prvním díle, ale tady - co to bylo?! Luc byl v pohodě a celkem jsem si oblíbila Livelyho. Edgar asi no comment. Ben a Lance super. Celý ten příběh byl takový fakt zvláštní, bylo to chvilkama bizarní.

02.04.2023 4 z 5