Nikoll2 Nikoll2 komentáře u knih

Caraval Caraval Stephanie Garber

Caraval jsem si v knihovně vybrala kvůli zajímavému obalu a do čtení jsem se pustila bez jakéhokoliv očekávání. Už od prvních stran mě příběh zaujal a můj zájem a nadšení se jen zvětšovalo. Hlavní postavy jsem si zamilovala a stejně tak svět Caravalu s všemožnými kouzly. Bylo skvělé prostřednictvím Scarlett poznávat krásy i zákeřnosti tohoto světa a jsem opravdu zvědavá, co nabídne druhý díl.
Určitě doporučuji!

16.09.2019 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Z mě něco mezi 2* a 3*.
Od knihy jsem očekávala mnohem více než se mi dostalo. Chápu, že se autorka chtěla věnovat mimo samotnou Paniku i životům jednotlivých postav, ale na mě to v celkové podobě působilo všechno tak nějak ,,rozlítaně'' a nedotaženě. Dokonce ani postavy jsem si nedokázala oblíbit a více se vžít do jejich života.

26.06.2018 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Z prvního dílu jsem byla nadšená a jsem ráda, že mě ani pokračování nezklamalo. Vlkodlaky mám v oblibě stejně jako upíry, proto pro mě bylo čtení ještě o něco zajímavější. Musím uznat, že jsem si hlavně Jacoba (překvapivě :D) velice oblíbila a jsem zvědavá, jak se bude jeho příběh vyvíjet dál.

28.05.2018 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Tématiku upírů mám moc ráda a to byl také hlavní důvod, proč jsem po knize sáhla. Zároveň je to ale také jeden z hlavních důvodů mého zklamání. Jelikož je upír mýtickou bytostí, není jasně dán jeho vzhled, vlastnosti a ani povaha. Ale povahy a vlastnosti, které mají upíři v této knize, nebyly zkrátka pro mě. Možná je to tím, že už mám v hlavě utvořeného “svého upíra”, a proto mi tak velké odlišnosti připadají nemožné.
Nápad na děj byl sice zajímavý a svým způsobem originální, ale také mu něco chybělo.
Knihu jsem sice dočetla, ale nejsem si jistá, jestli budu v sérii pokračovat.

27.05.2018 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Po prvním skvělém dílu a druhém ještě lepším, byl pro mě tento lehkým zklamáním.
Knihu už jsem tolik “nehltala” a trvalo mi déle, než jsem ji dočetla (a ne kvůli 700+stranám).
Určitě to však není propadák! Tento svět jsem si natolik zamilovala, že by to pro mě ani propadák být nemohl. Opět jsem se zasmála a dokonce i uronila slzu. Jsem ráda za příběh, který jsem mohla skrz všechny tři díly prožít.
Určitě si ráda přečtu další knihy od této autorky. :)

20.04.2018 5 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Susan Thomas

Upíři, lovci a láska? To je pro mě ideální kombinace, a proto jsem se na knihu velice těšila. Bohužel se mé očekávání naplnilo jen z poloviny.
Sice se v knize odehrávaly souboje, které od kombinace upírů a lovců očekáváte, ale celkový děj byl místy nudný a nějakou dobu trvalo, než se ''posunul'' dál.
Určitě znám lepší knihy s podobnou tématikou.

05.03.2018 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Skrz knihu se dostáváte do úplně nového světa, který může být z počátku lehce matoucí.
Poté vás však děj vtáhne a je nemožné se od knihy odtrhnout. Všechny postavy, království, magie a vlastně celý tento svět je skvěle promyšlený a opravdu stojí za to ho poznat.
Doporučuji!

19.02.2018 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Zpočátku jsem měla problém se do knihy pořádně začíst a měla jsem i nutkání jí odložit a pokračovat později.
Po určité části jsem se však začetla natolik, že jsem knihu odložila až dočtenou.
Určitě jsem ráda za přečtení, protože kniha nebyla pouze o vymyšleném fantasy příběhu/světě, ale o skutečnostech, které nás mohou v životě opravdu potkat.
Doporučuji!:)

17.02.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se četla velice dobře a propojení všech postav bylo skvělé. Byla to pro mne první kniha tohoto typu a už se těším na další.
Doporučuji.:)

04.01.2018 3 z 5

Sólo pre Girl Online Sólo pre Girl Online Zoe Sugg

Za mě rozhodně 5* !
Kniha se četla jedna báseň a stálý vývoj příběhu mne nenechal ani chvíli chladnou.
Jsem velice ráda, že kniha nebyla pouze milostným příběhem, ale nabídla ke čtení mnohem více. Ukázala nám, jakým způsobem může dospívání vypadat a jak je občas náročné převzít zodpovědnost za své činy a také si uvědomit, co je pro nás v životě důležité a co nám ten život naopak znesnadňuje.
Určitě tedy doporučuji přečíst. :)
PS: Zkuste si knihu přečíst v originále!

28.12.2017 5 z 5

Políbená měsícem Políbená měsícem Amy Plum

Stejně jako první díl, i tento jsem přečetla jedním dechem.:)
Ale ten konec?! Stejně jako asi všechny i mě takto otevřený konec vážně až naštval. :D

17.12.2017 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Osobně nemám v knihách moc ráda vyzdvižení a časté zmiňování určité víry, což se mi zde z počátku zdálo jako hlavní téma. Stačilo však přečíst o něco více stránek a názor jsem změnila.
Děj byl poutavý a podle mě i originální. Neměla jsem problém vžít se do pozice hlavních postav, což je pro mě velice důležité.
S chutí se vrhám na další díl.

12.08.2017 4 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Kathrin Lange

Upřímně moc nevím, co si o knize myslet. Poté, co jsem přečetla skvělá Motýlí křídla, jsem očekávala asi něco zajímavějšího a poutavějšího.
Nemohu však říct, že by byla kniha propadák. Nějaké to napětí se tam našlo a závěr mě vážně překvapil.

18.07.2017 2 z 5

Na stříbrné cestě Na stříbrné cestě Alice Moss

Kniha pro mě byla vážně zklamáním. Nejen kvůli ději, který mi přišel přeplácaný, ale také kvůli chybám, které se v knize vyskytují poměrně často. Vynechání písmenek bych jednou, dvakrát přehlédla, ale splést si jména? Chyby se stávají, ale zde toho bylo vážně moc.
Nedávám 1*, protože jsou přece jenom horší ''kousky''.

20.06.2017 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Dceru jsme začala číst ihned po dočtení První, proto pro mě bylo zpočátku trošku zvláštní číst o Američině dceři. :D Poté jsem si však zvykla a stejně jako předchozí díly i tento byl skvělý!

17.06.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Na pohádky o princích a princeznách jsem už snad dost stará ne? Říkala jsem si před přečtením. Teď však mohu říci, že u mne mají stále své místo.
Lásce se kniha samozřejmě věnuje z její velké části, ale to není to jediné. Popisuje odlišnost lidských životů, chování a charakteru. V realitě sice není rozdělení společnosti tak striktní, ale myslím si, že se natolik neodlišuje.
Určitě doporučuji přečíst!

12.06.2017 5 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Kniha mne hned na začátku upoutala a to hlavní hrdinkou, jejíž zájmy jsou velice blízké těm mým. Také ostatní postavy se mi zalíbily a neměla jsem problém vžít se do jejich ''postavení''.
Již z krátkého úryvku u knihy je jasné, že v ní velkou roli bude hrát milostný trojúhelník a mladá láska. I přes to mne však její váha v příběhu lehce zarazila a dá se říct i pobavila. :D
To mne však od knihy neodradilo a po přečtení mohu s klidným svědomím udělit 4* a všem knihu doporučit. :)

12.06.2017 4 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Nejedná se o knížku s nijak originálním dějem, ale i přes to se mi vážně líbila.

06.06.2017 3 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Stejně jako u většiny knih (hlavně tedy Sci-fi), i u této obdivuji autorku a to, jak podrobně a skvěle dokáže svět v knize promyslet a popsat tak, aby se dal dobře pochopit a představit.
Elusion je první kniha o virtuální realitě, kterou jsem zatím přečetla a musím říci, že se mi vážně líbila. Neměla jsem problém se do ní začíst a postavy mi také ,,sedly''. Jen mi možná bylo chvílemi líto Patrika, ale s tím asi nic nenadělám. :D
Stejně jako se mi líbila, tak mne i trochu rozhodila. Když se totiž zamyslíme nad světem, který je v knize popsán, tak mne osobně přijde náhledem do možné budoucnosti.
Jinak Elusion určitě doporučuji a jen doufám, že mimo knihu podobné věci neuvidíme.

11.01.2017 4 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Knihu jsem dočetla už podruhé, což samo vypovídá o tom, jak se mi líbila.
Příběh mne už od začátku zaujal a stejně to bylo až do konce. Jsem ráda, že hlavní hrdinka nepatří k těm, které si jenom stěžují a nic nedělají, protože to mi v mnoha knihách vadí. Stejně jako ji jsem si oblíbila i ostatní postavy a snadno jsem se tak ponořila do děje.
Tuto vílí/elfí knihu určitě doporučuji.:)

03.01.2017 4 z 5