Nikiny Nikiny komentáře u knih

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Spáleniště: Zkouška - musím uznat, že mnohem lepší než první díl. Kniha měla větší spád událostí, byla zajímavější, co se týká děje, nečekané obraty osudů a chování jednotlivých postav. Pokud někdo přečetl první díl a nebyl z něj kdo ví jak "odvařený", tímto druhým dílem si u mě autor napravil reputaci. Snad tak bude pokračovat i tendence dílu posledního.

11.12.2017 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Nejprve jsem viděla film, kolikrát už jsem to tak měla a pak knížka byla naprosto skvělá, tady tato kniha se stala jednou z mála, kde byl film asi lepší. Možná to bude tím, že mi neseděl styl psaní autora. Bylo to takové, jak to říct, "tvrdé" jakoby tvrdě napsané, takové kostrbaté. Myšlenka děje nápaditá, jen to vyprávnění pojmou trochu víc "živě", maličko mi přišlo, jakoby to napsal stroj, že by rmut :-D

13.10.2017 3 z 5

Prostě klasická učebnice, jelikož slouží jen jako doplněk ke knižní sérii Harry Potter, hodnotím plným počtem :)

14.09.2017 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

No tak teda jo, když jinak nedáte. První díl mě vcelku bavil a na druhý díl jsem se vrhla hned vzápětí. Škoda, že už byl o poznání slabší a ještě k tomu se autorka nevyhnula, jakto říct? "Kýči" ve formě panenství? Musím uznat, že první díl mě trochu šokoval tím, co si hlavní hrdinka Hanna prožila. Trochu jsem doufala, že autorka vloží zase něco nevšedního i do druhého dílu, ale to jsem se bohužel spletla. Sice jsem u některých popsaných scén zatajovala dech, ale po nich jsem opět četla co nejrychleji, abych se zase dostala k dalšímu vzrušujícímu odstavci, zbytek mě moc nezaujal, i co se týká hlavní hrdinky... Kniha Omyl = odreagování (zejména pro ženy), které se i hodí pro navození atmosféry než ten Váš "hokejista" přijde domů :D

10.09.2017 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tuto knihu jsem vzala do ruky hlavně pro odreagování po Hunger Games, vcelku dobrá volba, trocha stylu "americké romantické komedie" se hodila. Ovšem i trocha odvážných scén mě překvapila... (ale co to kecám, hlavně kvůli nim jsem si knížku koupila a přečetla :-D). Hned na to jsem se vrhla na další díl :)

09.09.2017 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělé zakončení, musím říct, že i když jsem nejprve viděla film, konec knihy jsem obrečela. Je mi líto, že tato série skončila (jako u každé dočtené série). Teď se znovu podívám na film a bude mi to líto dvakrát tolik :(. Obdivuji, že autorka nenechala vše skončit dobře... jak to kolikrát bývá... toto je alespoň realistický konec knižní série...

29.08.2017 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tak jako první díl byla úžasná, hned jsem začala číst díl třetí, i když vím, jak to dopadne :(, nemůžu si pomoct a četla bych stále dál (třeba se ten konec změní :-D)!

10.08.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Musím říct, že knižní verze Hunger Games je skvělá (tedy zatím jen první díl). Na to, že jsem viděla nejprve film a pak ji přečetla za dva dny, mě očarovala! Sice jsem v představách pořád viděla představitele filmové verze, ale i tak jsem si Peetu dle knižní předlohy trochu vzhledově pozměnila (není to už taková vychrtlinka jako ve filmu). Málokdy se stane, že se povede natočit film, který vcelku dost dobře odpovídá knize a za to jsem ráda. Hned jdu na další díl!

19.07.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Úžasná kniha. I když jsem viděla nejprve film, kniha mě dostala! A teď se jdu podívat na poslední díl znovu, abych mohla srovnat, co z knihy tam chybělo

17.07.2017 5 z 5

Musím říct, že mě ten konec dostal!
Čekala jsem celou knihu na nějakou akci, ale konec jsem opravdu shltla na jeden zátah!
Fantastické

07.06.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opravdu skvěle napsaná kniha. Už se těším až ji budu číst jednou svým dětem :-)

23.04.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další svělá kniha J.K.Rowling, tento díl už sice temnější, ale přesto živý a velice chytlavý, můžu jen doporučit!!!

04.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Přečetla jsem předvídatelně hooodně rychle. Super kniha, doporučuji, i když nejste úplně nejmladší čtenář :)

18.01.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Upřímně lituji, že jsem si Harryho Pottera nezačala číst, když mi bylo tak 11 let. Bylo by to parádní četba. I když mi není už 11 let a jsem o něco starší a Harryho jsem viděla ve filmovém zpracování několikrát, můžu s radostí říct, že kniha je napsána perfektně a prostě mě bavila!

30.12.2016 5 z 5

Prokletí Prokletí Claudia Palumbo

Nic moc jsem od této knihy nečekala, protože jsem věděla, že ji napsala autorka v 15-18 letech. Je vidět, že se přespříliš nechala inspirovat Stmíváním. Kromě toho, že tam postavy lehce přetvořila, z vlkodlaků udělala medvědy, soky udělala z dvojčat, tak mě hodně otravovalo, že tam všichni pořád břečeli nebo omdlévali, tohle přece není normální :D, ale zase oceňuji snahu a potažmo úspěch - a to takový, že jí takovou knihu vydali a ještě k tomu ji přeložili do více jazyků.

19.12.2016 2 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Úplně původně jsem si myslela, te kniha je opravdu o Salemu a čarodějnicích, protože jsem si obsah před přečtením celé knihy vůbec nečetla. Jakmile jsem zjistila, o čem bude, čekala jsem od ní obsahově víc. Některé pasáže byly tak nudné, že jsem měla chuť je přeskočit. On King je takový specifický autor, takže potřebuje i specifické čtenáře, a to já asi nejsem.

04.12.2016 3 z 5

Mozartova poslední árie Mozartova poslední árie Matt Rees

Musím přiznat, že kniha mě ze začátku vůbec nebavila. První tak cca čtvrtinu až třetinu jsem četla "jen abych ji dočetla", protože nám ráda nedočítat rozečtené knihy. Pak mne ovšem začala vážně bavit, pro mne v tu chvíli už nečekaná skutečnost. Druhá polovina knihy se mi líbila, byla čtivá a zajímavá, jen škoda, že skončila jinak než jsem chtěla. Lehká oddechovka pro studené zimní večery.

12.11.2016 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tato kniha se mi opravdu líbila. Oproti Selekci a knížce s povídkami k Selekci byla tato kniha odlišná, a to hlavně tím, že její název neprozrazoval konec celé knihy nebo série, za což jsem byla vážně ráda, snad další díl bude mít opět název bez spoileru. Škoda, že se ještě neví, kdy vyjde pokračování. Po dočtení Dcery jsem se lekla, že další díl už nebude a takhle prapodivně to skončí. Ale doufám, že vyjde co nejdříve.

26.10.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Oddechové čtení.
Ale nezaujalo mne tak jako Selekce.
Chyběl mi ten pocit, že musím hned číst po návratu z práce.

12.10.2016 3 z 5

První První Kiera Cass

Musím říct, že oproti ostatním dílům tento lehce pokulhává, a to hlavně svým závěrem. Děj byl opět čtivý a zajímavý, ale ten konec??!!! Těšila jsem se na podrobně popsaný závěr, tak jak byla rozebraná do detailu každá situace v knize, ale bohužel jsem se ho nedočkala :(. Závěr, dle mého názoru, autorka opravdu odbyla. A nevím proč, ale nejvíc mě naštalo to, co se stalo s Celestou.

17.09.2016 4 z 5