nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Další zkouška čtení v angličtině, i když to bylo náročné, tak jsem příběh vnímala a postavy mi přišly zajímavé. Příběh je v něčem předvídatelný (kdo zná historii) ale najdeme i zvraty. Stojí za to si to přečíst.

23.12.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

čteno díky čtenářské výzvě, nebylo to špatné, ale nějak jsem se ztrácela.

23.12.2019 3 z 5

Divoká růže Divoká růže Cynthia Harrod-Eagles

Je to dobrý historický román, jen kdyby se mi to tak špatně nečetlo

23.12.2019 3 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Jo, bylo to fajn, laťka sice není ještě překonána, ale uvidíme.

15.12.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tohle je natolik geniální, že to snad ani nepotřebuje komentář. Já jsem byla naštvaná, opravdu hodně. KONEČNĚ další kniha, která ve mně vyvolala emoce.

15.12.2019 5 z 5

Příběhy nehorázný primadony Příběhy nehorázný primadony Rachel Renée Russell

Pro holky je to dobré oddechové čtení, ale nemůžu hodnotit víc.

14.12.2019 3 z 5

Tajemství kocouřího muže Tajemství kocouřího muže Enid Blyton

Rozhodně je to dobrá volba knih pro děti. Líbí se mi jasně vykreslené postavy a rozličné prostředí u každého konkrétního dílu, ale zápletka je už příliš jednoduchá

10.12.2019 3 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Tak půlhvězdičky navíc za neotřelý styl, příběh je zajímavý a hlavní postava hezky charakteristická.

10.12.2019 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Jsem na to přestárlá. Ale není to špatné YA.

30.11.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Potěšilo. Dlouho to čekalo v knihovničce na přečtení a nakonec nezklamalo.

28.11.2019 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Další bod čtenářské výzvy. Nejvíc podle mě dávají příběhu svérázné postavy. Jsou tam hodně silná místa. Je to čtivé. Ale jak to tak někdy bývá velké tajemství končí naprosto jednoduchým rozuzlením. Ale děkuju moc, bylo to fajn čtení.

20.11.2019 4 z 5

Neklidné moře Neklidné moře Cynthia Harrod-Eagles

Je to historický román vysoké kvality. Ale vyznat se v tom je pěkný ořech

19.11.2019 3 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Děsně jsem se ztrácela. Možná to je mým zběsilým tempem, kterým teď procházím. Ale jinak je to kvalitní četba.

19.11.2019 3 z 5

Š jako Šarlota Š jako Šarlota Lenka Lanczová

Tak další bod čtenářské výzvy splněn. Celkem fajn dívčí román, ale jsem už bohužel přestárlá.

13.11.2019 3 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Jacqueline Wilson

Tak jsem ukončila sérii o Hetty. Děkuji za ty krásný chvíle.

10.11.2019 4 z 5

Tajemství opuštěného domu Tajemství opuštěného domu Enid Blyton

Tento díl jsem četla ještě na prvním stupni ZŠ. Teď se k tomu vracím, beru to z jiného pohledu a pořád je to fajn.

10.11.2019 4 z 5

Příběhy nepohádkový budoucnosti Příběhy nepohádkový budoucnosti Rachel Renée Russell

Já jsem asi taky mimoňka (jméno by tomu odpovídalo), jelikož mě se to příliš nelíbilo. Ačkoliv cením nápad a přece jenom je to oddechová četba pro holky, tak tohle prostě ne.

08.11.2019 3 z 5

Poslední cesta do podzemí Poslední cesta do podzemí Roderick Gordon

Tak se nám to (jakž takž) ukončilo. Už je tam na mě moc techniky, že jsem absolutně ztratila zájem tomu porozumět. S někým to dopadlo zle, s někým.....méně zle. Ale jsem ráda, že jsem konečně ukončila sérii, která mě provázela 5 let.

08.11.2019 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tak já mám problém s několika postavami (jsou pro mě nevykreslené). A taky je to 100 stran rozepsaných na skoro 400. Tři hvězdičky za čtivost a poměrně hezky dodržený žánr YA. Dočtu to, ale je to slabší.

02.11.2019 3 z 5

Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš C. D. Payne

No, když to srovnám s ostatními díly, je to slabší no. A taky nemůžu autorovi odpustit, co se stalo ze starého dobrého originálního Nicka.

27.10.2019 3 z 5