nikiem nikiem komentáře u knih

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Náramek nasazen, knížka přečtena a teď s chutí do výzvy. Úžasná myšlenka od skvělého autora. I když výzvu držím pár dní cítím se daleko šťastnější. Bohužel i těch pár dní mám stále první den, i když lezu jako šnek a cíl mám stále v nedohlednu věřím že ho dosáhnu. Přeji všem pevnou vůli. Už to, že jsme si náramek nasadili a s výzvou začali je malý krok k velkému úspěchu :) a přesně ten malý krok je nejdůležitější :)

21.12.2017 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Krásné zpracování Kytice. Nádherné obrázky.

11.10.2017 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Kniha se četla dobře. Příběh je velmi zajímavý. Občas jsem Abby absolutně nerozuměla a občas jsem se až divila jak jednoduše nějakou situaci vzala. Ta holka pro mě byla stejnou záhadou jako pro Travise.

13.11.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nemůžu si pomoci, ale ten příběh mě strašně pohltil. Myslím tedy ten Jennifer a Anthonyho u Ellie mě to bavilo o něco méně, ale až tak hrozné to taky nebylo. Četla jsem to jako pátou knihu od Jojo Moyesové a pro mě jednoznačně nejlepší. :)

03.11.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Velmi krásná kniha o pozitivní ženě, které dělá v životě všechno pro svou dceru a nemanželského syna a jen tak mimoděk se i zamiluje. Kniha mě neustále rozesmívala i rozesmutňovala. Doporučuji :)

01.11.2017 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Absolutně mi to zničilo srdce...krásný příběh o těžké životní situaci dvou lidí nebo spíš jen jedné ženy.

15.01.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Příběh sám o sobě upoutá. Romantické scény bych, ale lépe propracovala - přišly mi trochu chladné a někdy až uspěchané. Jinak povedená kniha :)

04.01.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Možné spoilery!
Bylo to až kouzelné, jak se mi city měnily společně s Feyre. Trochu mě mrzí co se stalo s její první láskou Tamlinem, ale tak nějak se mi to i líbilo. Je to má absolutně první kniha ve které mě milostný trojúhelník přiměl si vybrat druhého muže a já se do něj zamilovala stejně jako Feyre. Musím za to autorce vyseknout poklonu, protože až do této doby se to žádnému autorovi nepovedlo!

14.12.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Romantická klasika, kterou by měl znát každý - je jedno jestli si přečtete knihu či zkouknete film, vyjde to nastejno.

08.11.2017 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Celá série mě naprosto uchvátila a to opravdu nejsem žádný sci-fi nadšenec. Co se týče posledního dílu, tak se mi líbil a konec byl více méně dle očekávání. Kišana s Renem chápu, ale co se týče Kels jsem byla trochu na vážkách jestli jí jednu nevrazit, aby se probrala a konečně jí vše došlo nebo jestli jí nezačít utěšovat. Ona vždy patřila k Renovi a ve všem to bylo opravdu zřejmé, tak nechápu její myšlenkové pochody.

07.12.2017 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Kniha mě absolutně bavila. Skvělá řešení situací. Zajímavé výlety do minulosti a nádherný konec. Bohužel jsem si po dočtení pustila i film - zatímco předchozí dva díly se celkem daly - vcelku se drželi knihy, tak ten třetí bylo naprosté zklamání. Pokud mohu poradit, tak si u tohoto dílu film nepouštějte - zbytečně jsem si tak zkazila náladu, kterou jsem měla po dočtení knihy.

27.11.2017

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha se četla dobře. Oba příběhy zajímavé. Fandila jsem oběma ženám.

30.10.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Já si nemůžu pomoct, ale když jsem se prokousala začátkem a hlavně jejich zajímavým seznámením, tak mě kniha opravdu vtáhla do děje. Nádherná kniha. :)

16.10.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Pro mě asi nejslabší díl celé série. Do čtení jsem se nenutila jen prvních asi 5 stran a posledních 30 stran. Nejlépe to na konci asi shrnul epilog - ten se autorce velmi povedl. Myslela jsem si, že tam jde hlavně o lásku, ale ona se vlastně zamilovala až někde v půlce této knihy. Nevím no doufala jsem, že předchozí Dcera dopadne trochu jinak.

11.10.2017 3 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Kniha mě nadchla. Opravdu jsem se bavila, a i když jsem tak nějak tušila co se mezi nimi vlastně děje, ráda jsem si to přečetla a prožívala to společně s Lucy.

14.01.2018 5 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Knihu jsem bohužel nedočetla. Miluji esoteriku a motivační knihy, ale na této knize mi něco nesedělo. Většinu věcí člověk ví. Není zde tedy nic převratného, ale aspoň jsem si tyto věci zase připomněla. Rozhodla jsem se, že bude nejlepší dát knihu kamarádovi u kterého vím, že nic takového nečetl - tedy jí ocení. Plus musím dát za jednoduchost a kreativitu. Chyby tam jsou, což mě na jednu stranu u knihy vždycky mrzí. Celkový dojem je tedy takový zvláštní - ano je to napsané jednoduše a vlastně hezky, ale ke knize se zjevně už nevrátím a raději ji tedy předám někomu, kdo ještě s takovouto beletrií nemá zkušenosti a není na tom psychicky dobře, čili tím snad alespoň změní pohled na svět - jako mi ho změnili jiné knihy podobného, ale více esoterického, ražení.

12.01.2018 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tak tento díl mě bavil hrozně. O proti filmu je co se týče vztahu Gideona a Gwendolyn o něco jemnější, ale víc se mi to líbilo určitě v knize. Musím říct, že Gwen je v tomto díle naprosto úžasná a její kamarád Xemerius mě vážně bavil - ten tomu v prvním díle opravdu chyběl.

24.11.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se čte krásně. Příběh jsem poznala nejdříve ve filmovém zpracování a tam mi pak dost věcí oproti knize chybělo. Je to velmi zajímavý příběh.

24.10.2017 4 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Ano přiznávám je to nejslabší díl, ale líbil se mi také. Celou dobu jsem hltala kam to dopracovali a jak se snaží žít normální život. V pár chvílích jsem Alexandra chtěla opustit místo Taťány, ale pak mě to vždycky nějak přešlo. Díl mě vtáhl a psychicky mě i velmi zasáhl. Nádherná série knih ke kterým se budu ráda vracet. :)

23.10.2017 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Snad nejznámější milostný příběh. Co tomu dodat, prostě klasika.

11.10.2017 5 z 5